6lı masa toplantısı bitti! Karar verildi

6 masa toplantısı bitti! 12. denemede karar verdiler! 6lı masa cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarihi belirledi. 6 Mart Pazartesi günü açıklama yapılacak.

6lı masa toplantısı bitti! Karar verildi
6lı masa toplantısı bitti! Karar verildi


6 masa toplantısı bitti! 12. denemede karar verdiler! 6'lı masa cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarihi belirledi. 6 Mart Pazartesi günü açıklama yapılacak.

6'LI MASA SONUNDA KARAR VERDİ

6li-masa-toplantisi-bitti-karar-verildi

6 masa toplantısı bitti! Son dakika haberine göre; Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde saat 14.00'te başlayan 6'lı koalisyonun 12. toplantısı sona erdi. 6 masalı adaylık toplantısının ardından her zaman olduğu gibi yazılı açıklama yapıldı. 6'lı koalisyon 12'nci toplantısında ortak aday üzerinde anlaşmaya varırken, adayın 6 Mart'ta açıklanacağı kaydedildi.


GÖRÜŞME 5 BUÇUK SAAT SÜRDÜ

6li-masa-toplantisi-bitti-karar-verildi

Liderler, 6'lı masa toplantısı için Saadet Partisi Genel Merkezi'ne geldi. Saat 14.00'te başlayan ve yaklaşık 5 buçuk saat süren görüşme sona erdi. Gelen son dakika bilgisine göre; 6'lı masa adayları açıklamak için 6 Mart Pazartesi günü tekrar toplanacak.


YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

6li-masa-toplantisi-bitti-karar-verildi

Görüşmenin ardından yapılan yazılı açıklamada, "Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin liderleri olarak 28'inci Dönem TBMM ve 13'üncü Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki ortak başkan adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaştık. " söylendi.

6'lı masa toplantısının ortak bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

6li-masa-toplantisi-bitti-karar-verildi

"Liderler partilerinin yetkili kurullarına bilgi verdikten sonra 6 Mart 2023 tarihinde nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde yeniden bir araya geleceğiz."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6'lı masa toplantısında kendisini Cumhurbaşkanı adayı olarak önerdi. Çünkü 6. masa toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Biz Demokrat Parti olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday olarak görmek istiyoruz" dedi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da birçok programda Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendilerine uygun bir isim olduğunu belirtti.


EN BAŞINDAN KEMAL KILIÇDAROĞLU KONUŞULUYOR

6li-masa-toplantisi-bitti-karar-verildi

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ve kurmayları daha en başından Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanamayacağını ima ediyorlardı. 6'lı masanın 12'nci toplantısının ardından yapılan açılışta ortak aday üzerinde anlaşmaya varıldığı bildirildi. İYİ Parti, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kazanamayacağını ve 6'lı tablonun kazanan aday üzerinde uzlaşması gerektiğini bildirdi.


MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU İSİMLERİ

6li-masa-toplantisi-bitti-karar-verildi

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 6'lı masanın başkan adayları olarak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun isimlerini defalarca görmek istediğini dile getirdi. Akşener, iki belediye başkanından birinin aday gösterilmesi halinde açıktan destek vereceklerini belirtti.

6li-masa-toplantisi-bitti-karar-verildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve A Takımı, CHP liderlerinin görevlerine devam etmesi gerektiği görüşünü savunuyor. Bu konuda ısrarcı olan Kılıçdaroğlu, Akşener'e "Bizim iç işlerimize karışmayın" dedi.