Deprem de can kayıpları artıyor! 76 kişi hayatını kaybetti, 440 yaralı var

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraşın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremde saat 06.30 itibariyle 76 kişinin hayatını kaybettiğini, 440 kişinin de yaralandığını duyurdu. Deprem de can kayıpları artıyor! 76 kişi hayatını kaybetti, 440 yaralı var

Deprem de can kayıpları artıyor! 76 kişi hayatını kaybetti, 440 yaralı var
Deprem de can kayıpları artıyor! 76 kişi hayatını kaybetti, 440 yaralı var


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremde saat 06.30 itibariyle 76 kişinin hayatını kaybettiğini, 440 kişinin de yaralandığını duyurdu.

76 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

deprem-de-can-kayiplari-artiyor-76-kisi-hayatini-kaybetti-440-yarali-var

AFAD'dan yapılan açıklamada, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde bugün saat 04.17 sıralarında 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği hatırlatılırken, depremin ardından saat 06.30 itibarıyla en büyüğü 42 artçı sarsıntı meydana geldiği belirtildi. 6.6 büyüklük.

Açıklamada, depremin başta Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana olmak üzere çevre illerde yoğun olarak hissedildiği belirtildi.

"SAKOM'dan alınan ilk bilgiye göre Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman ve Malatya; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Türkiye Osmaniye, Hatay ve Kilis Türkiye'de 440 vatandaşımız yaralandı.Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında depremin seviyesi 4. derece olarak ilan edildi ve tüm afet grupları illerimizde ve AFAD merkezinde toplandı. başkanlık.

Dışişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde ERCC aracılığıyla kentsel arama kurtarma alanında uluslararası yardım çağrısında bulunulmuştur. Bölgedeki koordinasyonu desteklemek amacıyla Kayseri Valisi Kahramanmaraş'a, Mersin Valisi Hatay'a, Mardin Valisi Gaziantep'e, Tunceli Valisi Adıyaman'a, Bingöl Valisi Osmaniye'ye ve Sivas'tan Malatya'ya.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından bölgeye yönlendirilen ekipleri taşımak üzere 2 uçak görevlendirildi. Tüm İl AFAD Müdürlükleri alarma geçirildi ve bölgeye arama kurtarma başta olmak üzere tüm ekipler sevk edildi."