Malatya'da ağır hasarlı 6 katlı bina çöktü! Arama ve Kurtarma çalışmaları başlatıldı

Malatya'da meydana gelen depremde ağır hasar gören 6 katlı Menekşe apartmanı çöktü. Ekipler, çöken binanın enkazında arama kurtarma çalışması başlattı.

Malatya'da ağır hasarlı 6 katlı bina çöktü! Arama ve Kurtarma çalışmaları başlatıldı


Malatya'da meydana gelen depremde ağır hasar gören 6 katlı Menekşe apartmanı çöktü. 

MALATYA'DA BİR BİNA DAHA YIKILDI

malatyada-agir-hasarli-6-katli-bina-coktu-arama-ve-kurtarma-calismalari-baslatildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok hasar gören illerden biri olan Malatya'da, ağır hasarlı olduğu öğrenilen Mustafapaşa Mahallesi'ndeki 6 katlı apartman bir anda çöktü. Binanın çöktüğünü gören vatandaşlar durumu 112 ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen ekipler bölgede güvenlik önlemi alırken, enkaz altında arama kurtarma çalışması başlatıldı.


AFAD AÇIKLAMA YAPTI

malatyada-agir-hasarli-6-katli-bina-coktu-arama-ve-kurtarma-calismalari-baslatildi

AFAD'dan yapılan açıklamada, Malatya'da ağır hasarlı 5 katlı bir binanın yıkıldığı öğrenilirken, ekiplerimiz kısa sürede bölgeye sevk edildi. Enkazın taranması devam ediyor. Gelişmeleri takip ediyoruz.' ifadeler kullanılmıştır.


MALATYA VALİSİ AÇIKLAMA

Malatya Valisi Şahin, içeride kimsenin olmadığına dair bilgi alındığını söyledi. Şahin, tedbir amaçlı arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.


BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar, çöken bina ile ilgili açıklama yaptı. Çınar, “Aldığımız bilgiye göre binada kimse yok. Bina, giriş yapılmadan mühürlendi. Birçok yarayı sarıyoruz. İkinci depremde çok yıkım oldu. Can kaybımız az ama yıkım çok yüksek. İkinci depremde evde çok fazla vatandaş yoktu. Devletimizin gücüyle eski günlere döneceğiz.' dedi.