Adıyamandan müjde: Pınar 47 saat sonra kurtarıldı! Dedesi gözyaşlarını tutamadı

Adıyamanda enkaz altında kalan 10 yaşındaki Pınar, 47 saat sonra kurtarıldı. Göçük altından sedyeyle çıkarılan Pınarın ilk isteği soğuk içecek oldu. Adıyamandan müjde: Pınar 47 saat sonra kurtarıldı! Dedesi gözyaşlarını tutamadı

Adıyamandan müjde: Pınar 47 saat sonra kurtarıldı! Dedesi gözyaşlarını tutamadı


Adıyaman'da enkaz altında kalan 10 yaşındaki Pınar, 47 saat sonra kurtarıldı. Pınar'ın ilk isteği soğuk bir içecek olurken, dedesi gözyaşlarına boğuldu.


47 SAAT DAYANDI

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Jandarma Komutanlığı'nda görevli Uzman Çavuş Murat Edis'in eşi Pınar Edis ile çocukları Pınar (10), Firdevs, Hilal, iki kez yer altına alınan 5 katlı binada çöktü. Turgut Reis Mahallesi 112'nci Sokak'ta meydana gelen depremde.

Gece saatlerinde binadan ses gelmesi üzerine komandolar tarafından arama çalışması başlatıldı. Ekiplerin 4 saatlik çalışmasının ardından küçük Pınar'a ulaşıldı. Enkaz altından sedyeyle çıkarılan Pınar'ı vatandaşlar dakikalarca alkışladı. Pınar'ın ilk isteği soğuk bir içecek olurken, dedesi ve babası gözyaşlarına boğuldu.


PINAR'IN KARDEŞİ ENKAZ ALTINDA

Pınar, sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Pınar'ın kardeşleri ve annesi hâlâ enkaz altında.