Dolar ve Euro haftaya artışla başladı!

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 27.0030 seviyelerinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro/TL yüzde 0,5 artışla 29.6850'den, sterlinde yatay seyirle 34.3850'den satılıyor.

Dolar ve Euro haftaya artışla başladı!
Dolar ve Euro haftaya artışla başladı!
Dolar ve Euro haftaya artışla başladı!
Dolar ve Euro haftaya artışla başladı!


Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 27.0030 seviyelerinde işlem görüyor.

BORSA HAFTAYA SERT BAŞLADI

dolar-ve-euro-haftaya-artisla-basladi

Cuma günü yatay bir seyir izleyen dolar/TL, günü önceki kapanışının hemen altında 26,9670'te kapattı. Yeni güne yükselişle başlayan Dolar/TL, 10,45 itibarıyla bir önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 27,0030'dan işlem görüyor. Dolar endeksi şu anda yüzde 0,2 artışla 102,3'te yer alırken, euro/dolar paritesi önceki kapanışının yüzde 0,2 altında 1,0990'da bulunuyor. Küresel piyasalar yeni haftaya karışık bir seyirle başlarken gözler bu hafta ABD'de açıklanacak enflasyon başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi. Geçen hafta açıklanan verilere göre Temmuz ayında tarım dışı istihdam 187 bin kişi ile beklentilerin altında artmasına rağmen işsizlik oranı yüzde 3,6'dan yüzde 3,5'e geriledi. ABD Merkez Bankası'nın (Fed) dikkatle izlediği ortalama saatlik kazançlar yüzde 0,4 artışla 33,74 dolara yükseldi. Bu durum Fed'in geleceğe yönelik politikalarına ilişkin belirsizliklerin sürmesine neden olurken, risk iştahını da azalttı. Analistler, ülkede bilanço sezonunun güçlü bir şekilde devam ettiğini belirterek, şirketin finansal sonuçlarının hisseler ve sektörler bazında oynaklığı artırabileceğini belirtti. Bugün yurt içinde hazine nakit dengesinin izleneceği, yurt dışında veri gündeminin sakin olduğunu belirten analistler, teknik olarak dolar endeksinde 100 ve 99'un destek, 103'ün ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti.


EURO VE STERLİN NE KADAR?

dolar-ve-euro-haftaya-artisla-basladi

Aynı dakikalarda euro/TL 29,69'dan, Sterlin/TL ise 34,41'den satılıyor. Dolar endeksi şu anda yüzde 0,2 artışla 102,3'te yer alırken, euro/dolar paritesi önceki kapanışının yüzde 0,2 altında 1,0990'da bulunuyor.

Küresel piyasalar yeni haftaya karışık bir seyirle başlarken gözler bu hafta ABD'de açıklanacak enflasyon başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi. Geçen hafta açıklanan verilere göre Temmuz ayında tarım dışı istihdam 187 bin kişi ile beklentilerin altında artmasına rağmen işsizlik oranı yüzde 3,6'dan yüzde 3,5'e geriledi. ABD Merkez Bankası'nın (Fed) dikkatle izlediği ortalama saatlik kazançlar yüzde 0,4 artışla 33,74 dolara yükseldi. Bu durum Fed'in geleceğe yönelik politikalarına ilişkin belirsizliklerin sürmesine neden olurken, risk iştahını da azalttı.


103 DİRENÇ SEVİYESİ!

dolar-ve-euro-haftaya-artisla-basladi

Analistler, ülkede bilanço sezonunun güçlü bir şekilde devam ettiğini belirterek, şirketin finansal sonuçlarının hisseler ve sektörler bazında oynaklığı artırabileceğini belirtti. Bugün yurt içinde hazine nakit dengesinin izleneceği, yurt dışında veri gündeminin sakin olduğunu belirten analistler, teknik olarak dolar endeksinde 100 ve 99'un destek, 103'ün ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti.