Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimler öncesi son grup toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminin, milletvekillerinin, bakanlıkların, milletvekillerinin Kardeşime ne vereyim diye bir seyyar satıcıya çevrilmesinden rahatsızız. Bunu at pazarlığına çevirmek rezalettir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimler öncesi son grup toplantısında konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimler öncesi son grup toplantısında konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimler öncesi son grup toplantısında konuştu


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesi son grup toplantısında konuştu. Elektrik ve doğalgazda yapılacak indirimleri sıralayan Erdoğan, seçimlerle ilgili önemli mesajlar verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMALARI

cumhurbaskani-erdogan-secimler-oncesi-son-grup-toplantisinda-konustu

"Bu yıl deprem bölgesinde belediyelerimizin ve STK'larımızın ramazan ayına özel programlarını yoğunlaştırdığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Depremin olduğu ilk günden itibaren şehirlerimize ve halkımıza gidiyoruz. depremzedelerle iftarda konut ve sohbet.

Ramazan Bayramı'nın ardından seçim gününe kadar il ziyaretleri başlayacak. Kısıtlı zamanda en fazla ilimizi ziyaret ederken vatandaşlarımızı kucaklamayı hedefliyoruz. Seçim süreci nedeniyle değişen gündemi, şehirlerin durumunu, destekleme çalışmalarını ve kalıcı konut projelerini unutturmayacağız. Eğitimden sağlığa hiçbir hizmeti aksatmadan deprem bölgelerindeki vatandaşlarımızın hayatlarının normale dönmesini sağlayacak çalışmaları yürüteceğiz.

Paylaştıkça acıların azalacağı, paylaştıkça yüklerin hafifleyeceği inancıyla 85 milyon olarak mücadele edeceğiz. Deprem kuşağını ayağa kaldırmak için çalışırken, asırlık Türkiye'den geri adım atmayacağız.


TOGG 177 BİN SİPARİŞ

cumhurbaskani-erdogan-secimler-oncesi-son-grup-toplantisinda-konustu

Pazartesi günü Togg yöneticileri konuğumuz olacak. Togg, 177.000'den fazla ön sipariş aldı. Her başarının arkasında büyük bir emek, büyük bir sabır ve emek vardır. Pazartesi günü aracımızı teslim alacağız. Önümüzdeki ay Hürjet'ten Anadolu gemisine kadar savunma sanayi projelerini paylaşacağız. Karadeniz gazını Filyos'a getirme törenini arifesinde gerçekleştirirken müjdeli haberlerimiz olacak.

İki farklı müjdeyi paylaşalım: Birincisi, Nisan ayı itibariyle tüm abonelere elektrikte yüzde 15 indirim yapacağız. İkincisi, Nisan ayı itibarıyla sanayicinin kullandığı doğal gaz tarifesinde yüzde 20 indirim yapıyoruz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 1000 yeni madenci kazandırarak hem teşekkürlerimizi sunacağız hem de ekonomimize katkı sağlayacağız. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattında seferlere başlamanın heyecanını yaşayacağız.

Güvenlik korucularımıza da güzel haberlerimiz olacak. Emekli maaşı alt sınırını 7 bin 500 liraya çıkaran düzenlemeden 42 bin güvenlik görevlisinin de faydalanmasını sağlıyoruz.

Bu ülkede herkesin refahını artıran, hak ve özgürlüklerini tanıyan, herkesi kucaklayan olduk.


2002 SEÇİMLERİ

cumhurbaskani-erdogan-secimler-oncesi-son-grup-toplantisinda-konustu

2002 seçimlerine 'yalnız çalışın' diyerek girdik ve iktidara geldik. 14 Mayıs'ta kayıpların telafisi ve hayallerin gerçekleşmesi için milletimizin desteğini bir kez daha isteyeceğiz. Seçim süreci 10 Mart'ta aldığımız kararla YSK'nın belirlediği takvime göre ilerliyor. Önceki gün itibariyle cumhurbaşkanı adayları açıklandı.

Bizim şahsımız dahil 4 tane cumhurbaşkanı adayı var. İnanıyoruz ki milletimiz 14 Mayıs'ta ülkesi ve geleceği için en doğru kararı verecektir. Bu sürecin sonucunda yine millet iradesi galip gelecek, Türkiye çıktığı demokrasi ve kalkınma yolculuğuna devam edecektir. 20 yıldır peşinde. Bu tekerlek tümseğin üzerinde kalmayacak. Türk Yüzyılı'nın inşasına kimse engel olamayacak.

Milletimizin acısına saygı duyarak seçim dönemini barış içinde geçirmeyi planlıyoruz. 6 Şubat'tan bu yana ortaya koyduğumuz onurlu duruş bunun en güzel örneğidir. Doğruları söylemekten ve doğruları haykırmaktan çekinmeyeceğiz.

İnancımızın ve kültürümüzün gereği olan asaletimizi koruyacağız, soğukkanlılığımızı koruyacağız. Muhataplarımızın bizi kendi çukurlarına çekmelerine izin vermeyeceğiz. Dik duracağız, dik duracağız ama dik durmayacağız. Etrafımızdakiler ne kadar alçalsa da biz sevginin diliyle, hakikatin ve hakikatin diliyle konuşacağız.


"TÜRKİYE BÜYÜK BİR AİLE"

cumhurbaskani-erdogan-secimler-oncesi-son-grup-toplantisinda-konustu

Bizim için sokaktaki her vatandaş ya benim ittifakıma oy veren bir seçmen ya da oy verecek adaydır. Türkiye büyük bir aile, 85 milyonun tamamı da bu ailenin seçkin fertleri.

Bu ülkeye eser getirmekten, millete hizmet etmekten daha büyük gurur, mutluluk ve şeref tanımıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde tüm cumhurbaşkanı adaylarından ve partilerden beklentimiz rekabet ve mücadele çıtasını iş ve hizmet yarışının altına düşürmemeleridir.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin, yardımcılıkların, bakanlıkların, milletvekillerinin 'ben kardeşime ne vereyim' şeklinde seyyar tezgâha çevrilmesinden rahatsızız. Bunu bir at pazarlığına dönüştürmek saçmalık. Terör örgütlerini kollarının altına alan siyaset anlayışını reddediyoruz. Terör örgütlerinin siyasi cambazlıklarla meşru aktör olarak sunulmasını kabul etmiyoruz.

Ana muhalefet lideri terör örgütünü nasıl tanımlıyor, arkadaşlarını nasıl tanımlıyor. Yavru muhalefet, onu nasıl tanımladığıdır. Bunları seçime kadar tek tek milletimize anlatacağız. Başka çare yok. Hiçbir siyasi parti terör örgütleriyle arasına mesafe koymadan meşruiyet tartışmasından geçemez.


CHP HAKKINDA KONUŞMASI

Normalde bu partiyi terör örgütünden uzaklaştırmaya davet etmesi gereken CHP'nin de aynı noktaya gelmesi demokrasimiz açısından endişe vericidir. Meclise giren ana muhalefet partisi değil mi? Onlarla ne müzakereler yaptı, ne vaatler verdi, ne müzakereler yaptı gizli kapılar arasında.

Geçmişte ülkemizin 40 yıllık terör sorununu çözmek için elimizden gelen her şeyi yaptık. Cudi'de, Tendürek'te, Besler'de terörle en güçlü şekilde mücadele eden hükümetimizdir. Onları mezara gömdük. Ana muhalefetin başı ne diyor, 'Demirtaş'ı görevden alacağız' diyor. Diyarbakır'da 251 yavrunun ölümüne sebep olan bu değil mi? Onların ölümüne neden olan ülkemiz ayağa kalkıp içeri girmesine izin verirken, hala nasıl dışarı atabilirsiniz?


"TÜRKİYE İÇİN BU KONULAR KAPANMIŞTIR"

cumhurbaskani-erdogan-secimler-oncesi-son-grup-toplantisinda-konustu

PKK terör örgütü ve Suriye'deki kolu silah, bölücülük ve çukur siyasetini tercih etti. Tehditleri kaynağında yok etmeye başlayarak bunun arkasında bir çözüm iradesi olduğunu gösterdik. FETÖ terör örgütü, hukuk önünde ihanetinin bedelini ödemiştir ve ödeyecektir. Türkiye için artık bu konular kapanmıştır. Devletimizin ve milletimizin kırmızı çizgisi olan bu hususlar seçimlere feda edilemez.

Şimdi bahar gelecek diyenler sadece Pensilvanya Kandil'e bahar getirebilir. Onların baharı milletimiz için kara kıştan beter bir musibettir. Tarihe not düşmek adına uyarımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

AK Parti kurulduğu günden bu yana her zaman takip edilen, örnek alınan ve model alınan parti olmuştur. Kuralları yıkmakla kalmadık, Türk siyasetine yepyeni bir soluk, ufuk ve bakış açısı getirdik. Rakiplerimizi de değiştirdik.

Anadolu insanına değer vermeyenleri seçimden seçime de olsa milletin kapısını çalmaya mecbur ettik. Onu aşağılayanlar eskisi gibi halka rağmen popülizm yapamazlar. Artık bu ülkede sessiz çoğunluğu kimse görmezden gelemez.

Merhum Menderes'in imar hamlesini zirveye taşıyan bizdik. Son 20 yılda birçok siyasi liderin hayatını adadığı hayali gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak ülkemizin kazanımlarını kurumsallaştırarak yeni bir ufuk açtık.

Adı kriz ve darbelerle anılan ülkemizi, bölgesinin ve dünya siyasetinin parlayan yıldızı haline getirdik. Afrika'dan Asya'ya güçlü, saygın ve onurlu bir Türkiye inşa ettik. Şimdi yeni bir eşik belirledik; bu eşik Türk Asrının eşiğidir.


"YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPIYORUZ"

2014'te Cumhurbaşkanlığı için yola çıktığımızda bunun bir Fatiha olduğunu, bir başlangıç olduğunu belirtmiştik. Her seçimde yeni bir ses ve solukla tazelenen kadrolarımız için hep aynı kararlılığı gösterdik. Veda etmiyoruz, yeni bir başlangıç yapıyoruz dedik. 27. dönemin son grup toplantısını gerçekleştirdiğimiz grup toplantımızda partimize, ülkemize ve milletimize hizmet eden arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

YSK takvimine göre 9 Nisan'da aday listelerimizi teslim edeceğiz. 3 dönem kuralı nedeniyle yeni isimler de yer alacak. Bazı arkadaşlarımızla önce aday sonra milletvekili olarak devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışı. Tüm arkadaşlarımızla farklı görevlerde mücadele etmeye devam edeceğiz. Eğilmeden, bükülmeden bu çatı altında hizmet vermeye devam eden herkese ihtiyacımız var.

Bakanlarımız 14 Mayıs'tan sonra Meclis'te çalışmalarına devam edecekler. Seçimleri kazandıktan sonra Kabine'ye yeni isimler atayacağız. Bu dönemin adı yaygın dönemdir. Aşılması gereken daha çok engel, kazanılması gereken daha çok hizmet var.