Banka Müdürü zimmetine 9 milyon lira geçirdi iddiası

Eskişehirde Banka Müdürlüğü yapan Ayşe Pelin Ünerin zimmetine 9 milyon lira geçirdiği iddiası gündem oldu. Pelin Ünerin yakalanmasından sonra soruşturma başlatıldı.

Banka Müdürü zimmetine 9 milyon lira geçirdi iddiası
Banka Müdürü zimmetine 9 milyon lira geçirdi iddiası

Eskişehir'de Banka Müdürlüğü yapan Ayşe Pelin Üner'in zimmetine 9 milyon lira geçirdiği iddiası gündem oldu. Pelin Üner'in yakalanmasından sonra soruşturma başlatıldı.

9 MİLYON LİRA

banka-muduru-zimmetine-9-milyon-lira-gecirdi-iddiasi

Eskişehir'de bir banka şubesinde yönetici olarak çalışan Ayşe Pelin Üner, yetkisini kullanarak müşteri hesaplarından 9 milyon lirayı zimmete geçirdiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Üner'in tutuklanması ve zimmete para geçirme soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıktı.


"UYUYAN HESAP

"Bankada hesabı bulunan müşterinin bilgisi dışında para transferi yapıldığını bildirmesi üzerine Üner'in işlemleri sistemde incelemeye alındı. Araştırmanın ardından yaklaşık 15 yıldır bankacı olan şube müdürü Üner'in, 3 yıldır 'uyuyan hesap' olarak tabir edilen ve internet bankacılığını sık kullanmayan eski müşterileri tespit ederek banka hesaplarına havale yaptığı ortaya çıktı. 4-5 farklı kişinin hesabından kendi hesabına para.TUTUKLAMA KARARI

banka-muduru-zimmetine-9-milyon-lira-gecirdi-iddiasi

Banka yetkilileri zimmete para geçirme olayını İl Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçerken, savcılık Üner hakkında tutuklama kararı çıkardı.


KAZA YAPTI

Ayşe Pelin Üner'in Afyonkarahisar'a gitmek için kullandığı otomobille kaza yaptığı belirlendi. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Üner, taburcu edilirken gözaltına alınarak Eskişehir'e getirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından önceki gün adliyeye sevk edilen Üner, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, zimmete para geçirmek suçundan serbest bırakıldı.


BİR KISMI BULUNDU

Polis ekiplerinin Ayşe Pelin Üner'in evinde yaptığı aramada zimmetine geçirdiği 9 milyon liranın bir kısmı bulundu. Üner'in zimmete para geçirmek için kullandığı banka hesapları da mahkeme kararıyla bloke edildi. Öte yandan Üner'in bankada yaptığı işlemler, savcılığın yanı sıra banka müfettişleri tarafından da incelemeye alındı. Zimmete geçirilen para miktarının artabileceği kaydedildi.


CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, bankada şube müdürü olan Ayşe Pelin Üner'in görevi nedeniyle yetkisini kullanarak kendi sorumluluğuna para aktardığı belirtildi. Açıklamada, "Eskişehir'de özel bir bankada yönetici olarak çalışan kişinin bankadaki yetkisini kullanarak kendi sorumluluğuna para aktardığı iddiasıyla Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, dün gözaltına alınan zanlı, talebi üzerine Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi ve Sulh Ceza Hakimliği'nde yapılan sorgu sonucunda zanlı hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.