İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Hatayda bugün meydana gelen depremler nedeniyle 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. 213 vatandaş hastaneye sevk edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı...


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Hatay'da bugün meydana gelen depremler nedeniyle 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. 213 vatandaş hastaneye sevk edildi.

HATAY DEPREMİNDEN SONRA BAKAN SOYLU AÇIKLAMA YAPTI

icisleri-bakani-suleyman-soylu-aciklama-yapti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'da meydana gelen depremlerin ardından açıklamalarda bulundu.

"6.4 büyüklüğünde müstakil deprem oldu. Müstakil deprem oldu. Bölgede yapılan tarama sonucunda Antakya'da 1, Defne'de 1 ve Samandağ'da 1 olmak üzere 3 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini öğrendik. onların hayatları.


213 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

icisleri-bakani-suleyman-soylu-aciklama-yapti

213 kişi hastaneye kaldırıldı. Şu ana kadar 42 ihbar alındı. 39 raporda vaka yok. Küçük müdahalelerle enkazdan çıkarıldı. Antakya'da fayın bir bölümünün daha kırıldığına dair bir değerlendirme var. 3 batıkta arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Şu anda arama kurtarma ekiplerimiz diğer raporlara da son sürat gitmeye çalışıyor. En iyi dileklerimizi gönderiyoruz.

Bu arada Kandilli Rasathanesi'nden hem bize hem de 10'dan fazla ülkeye denizde yükselen sularla ilgili bir uyarı geldi. Daha sonra bu tehlikenin geçtiği bilgisi geldi ve uyarı geri çekildi.

Bu artçı sarsıntılar şu ana kadar 26 kez daha tekrarladı. Bu akşam da riskli binalara girilmemesi için uyarılarımızı sürdürüyoruz. Defne, Antakya ve bu civarda girilmemesi gereken binalara girilir ve eşya taşınır. Bu son derece risklidir. Artçı sarsıntılar devam ediyor. O binalara girmek ve hocalarımızın herhangi bir değerlendirmesi olmadan binalara girmek felaketlere sebep olabilir.

Özellikle bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kayıplarımıza Allah'tan rahmet, başsağlığı dileriz."