Elon Musk: Doğru kişi gelirse Twitterı satabilirim

Twitter CEOsu Elon Musk, BBCye verdiği bir röportajda şirketi yönetmenin oldukça sancılı ve bir hız treni gibi olduğunu açıkladı. Bazı günlerin yoğunluğundan dolayı koltukta yattığını vurgulayan Musk, Doğru kişi gelirse Twitterı satabilirim dedi.

Elon Musk: Doğru kişi gelirse Twitterı satabilirim
Elon Musk: Doğru kişi gelirse Twitterı satabilirim
Elon Musk: Doğru kişi gelirse Twitterı satabilirim


Twitter CEO'su Elon Musk, BBC'ye verdiği bir röportajda şirketi yönetmenin "oldukça sancılı" ve "bir hız treni gibi" olduğunu açıkladı.

ELON MUSK TWİTTER HAKKINDA KONUŞTU

elon-musk-dogru-kisi-gelirse-twitteri-satabilirim

Twitter'ı 44 milyon dolara satın aldığı 2022'nin son çeyreğinden bu yana tartışmaların merkezinde yer alan CEO Elon Musk, BBC'ye verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Musk, sosyal medya devine sahip olmanın bir tür parti olmadığını ve hatta "acı verici" olduğunu vurguladı. Musk ayrıca Twitter'da geçirdiği sürenin sıkıcı olmaktan uzak olduğunu söyleyerek "gerçek bir hız treni" benzetmesi yaptı.

Ancak Twitter'da işlerin dışarıdan göründüğünden daha yorucu olduğunu vurgulayarak, "Ofiste kimsenin geçmediği bir kanepem var ve bazı günler orada uyuyorum" dedi.


"TWİTTER'I YÖNETMEK ÇOK ZOR"

Tesla ve SpaceX gibi dünya devi şirketlerin kurucusu ve CEO'su olan multi milyarder Elon Musk, Twitter'ı yönetmenin beklediğinden daha zor olduğunu itiraf etti. Twitter'ı 44 milyar dolara (35.4 milyar £) satın alan Elon Musk'ın o günden bu yana değer kaybetmeye devam eden sosyal medya uygulamasında yaptığı değişiklikler tartışma konusu olmaya devam ederken, Musk bir röportajında şunları söyledi: "Doğru kişi gelirse Twitter'ı satmaya hazırım."

Bu haftanın başlarında BBC, Twitter hesabına eklenen 'devlet destekli şirket' ibaresine tepki göstermiş ve sorunun bir an önce çözülmesi için şirketin sosyal medya deviyle iletişime geçmişti. Yayıncı, "BBC bağımsızdır ve her zaman bağımsız olmuştur. İngiliz halkı tarafından bir lisans ücretiyle finanse ediliyoruz" dedi.

BBC'nin ana Twitter hesabına kendisini "devlet tarafından finanse edilen medya" olarak etiketleyen bir hashtag ekleme kararı sorulduğunda Musk, "BBC'nin genellikle hükümet medyası olarak etiketlenmekten heyecan duymadığını biliyorum" dedi.

Firmanın Twitter'ı satın almasından bu yana değer kaybetmesi nedeniyle röportajda finansman sorunlarına yanıt veren Musk, reklamverenlerinin çoğu geri döndüğü için şirketin artık "kabaca eşit bir şekilde dağıldığını" vurguladı. Ayrıca şirketi satın alırken 7.000 civarında olan işgücünü 1.500 civarına indirmenin kolay olmadığını da sözlerine ekledi.


MAVİ TİK AÇIKLAMASI

elon-musk-dogru-kisi-gelirse-twitteri-satabilirim

Geçmişte yaşanan kesintilere değinen Elon Musk, bunların çok uzun sürmediğini ve sitenin şu anda düzgün çalıştığını ifade etti. Platformda eski 'mavi tik' sahipleri hakkında yapılan yorumlara yanıt veren Erdoğan, bunların önümüzdeki hafta sonuna kadar hesaplardan kaldırılacağını söyledi.