Togg NFT açıklaması yaptı

Açıklamada, Toggun kullanıcıların cüzdanlarına müdahale etme, AVAXlarına bloke etme, el koyma, satma ve ardından yeniden satın alma yetkisi yoktur denildi.

Togg NFT açıklaması yaptı


Togg, özel seri olarak NFT müzayedesini başlattığı 2023 modellerinin ertelenmesinin ardından yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Togg'un kullanıcıların cüzdanlarına müdahale etme, AVAX'larına el koyma, bloke etme, satma ve ardından yeniden satın alma yetkisi yoktur" denildi.

TOGG'DAN AÇIKLAMA

togg-nft-aciklamasi-yapti

Türkiye'nin otomobili Togg'un lansman süreci gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Markanın 2023 yılının ilk seri modelleri açık artırma ile NFT olarak satışa çıkacaktı. Ancak Türkiye'yi derinden etkileyen deprem felaketlerinin ardından bu ihale durduruldu ve geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru ile Özel Seri teslimatlar 29 Ekim'e ertelendi.


AVAX BÜYÜK DEĞER KAYBETTİ

Togg ile ortaklığının duyurulması ve bu ihale sürecinin duyurulmasının ardından AVAX değeri 400 TL'ye yaklaştı. Ancak deprem felaketinin ardından müzayedenin iptal edilmesiyle birlikte AVAX'ın değeri düşmeye başladı ve bugün gelinen noktada 260 TL'ye gerilediği görüldü.

Togg, 5 Şubat'ta büyük ilgiyle başlayan NFT müzayedesinin, ülkemizi derinden sarsan deprem felaketleri nedeniyle 6 Şubat'ta durdurulduğunu ve sabah 08:46'da ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu.
Başladığı günden 10 gün sonra tamamlanacak olan akıllı sözleşme ile blockchain üzerinde işlem gören NFT müzayedesi, maddi ve manevi yıkıcı etkilerinin yoğunlaştığı bu zaman diliminde, şartnamesinde de açıkça belirtildiği üzere kendi kendine sona erdi.


AÇIKLAMA ŞÖYLE

togg-nft-aciklamasi-yapti

Müzayedenin ertelendiğinin duyurulmasının ardından bazı kullanıcılar Trumore dijital varlık cüzdanlarından AVAX'larını çekerken, bazıları da cüzdanlarında tutmaya devam etti. (Togg'un kullanıcıların cüzdanlarına müdahale etme, AVAX'larına el koyma, bloke etme, satma ve ardından yeniden satın alma yetkisinin olmadığı burada açıkça belirtilmelidir.)

Yıla Özel Seri araç siparişi hakkı verecek olan NFT müzayedesinin ertelenmesi, Togg'un planlarını değiştirmedi. Mart ayında web sitesi ve Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş almaya başlayacak, siparişleri ve teslimat sırası kura ile belirlenecek olan marka, ilk akıllı cihazlarını Mart ayı sonu itibarıyla kullanıcılarına ulaştırmaya başlayacak.

togg-nft-aciklamasi-yapti

Ülke olarak içinde bulunduğumuz böylesine zor bir dönemde ve felaketin hemen ardından yeni bir müzayede düzenlenmesini doğru bulmayan Togg, “100. Ön siparişe katılma hakkı sağlayan NFT müzayedesi” dedi. Togg akıllı cihazlar için alım sırasını belirleyen ve 2023 yılında NFT müzayedesi düzenleyecek ve ilgili serilerin teslimatlarına 29 Ekim itibarıyla başlayacak. Ertelenen NFT müzayedesine katılmak için hesabında AVAX olan kullanıcılar, 2023 yılında koşulsuz olarak gerçekleştirilecek olan NFT müzayedesine mevcut AVAX'ları ile katılarak 100. Yıl Özel Seri Koleksiyonu'na sahip olma haklarını saklı tutarlar.Dijital cüzdanlarında AVAX bulunan kullanıcılar, AVAX'larını cüzdanlarından çekebilirler, veya cüzdanlarında tutmaya devam ederek NFT müzayedesine katılabilirler.
2023 yılında 20 bin adet akıllı cihaz üretecek olan Togg, akıllı cihazları yıl boyunca kullanıcılarına ulaştıracak.