İYİ Parti Başkanı Meral Akşener, Edirne'de miting düzenledi

Akşener, "Edirne'de tarım, sulama, sulu tarım konusunda ne eksik varsa, ne varsa yarım kalan kanal, baraj ne varsa biz yapacağız. Köylerde tarımsal üretim yapmaya karar verirseniz, 5 yıllık evli iseniz, kadın ve erkek olarak size ve eşinize BAĞKUR veya SSK primi ödeyeceğiz.

İYİ Parti Başkanı Meral Akşener, Edirne'de miting düzenledi
İYİ Parti Başkanı Meral Akşener, Edirne'de miting düzenledi
İYİ Parti Başkanı Meral Akşener, Edirne'de miting düzenledi
İYİ Parti Başkanı Meral Akşener, Edirne'de miting düzenledi


Akşener, "Edirne'de tarım, sulama, sulu tarım konusunda ne eksik varsa, ne varsa yarım kalan kanal, baraj ne varsa biz yapacağız."

SEÇİM ÖNCESİ MİTİNGLER DEVAM EDİYOR

iyi-parti-baskani-meral-aksener-edirnede-miting-duzenledi

Bu seçim bir savaş değil, biz düşman değiliz. Burayı şereflendiren sizler işgalci güç değilsiniz. sen milletsin Sen bu milletin bir parçasısın. Sen seçmensin. Hangi partiye oy verirlerse versinler, seçmen hayırseverdir. Muhtemelen önümüzdeki hafta çok daha kötü şeyler yaşayacağız. Şimdi orada 'Sözüm sana' diyor. Peki arkadaşlar Recep bey bugün de aynı şeyi söyledi. Güvenlikten sorumlu bir arkadaş var. Erkek-erkek evliliğine takıntılı. Artık sınırlar bir kevgir haline geldiğinden, Türkiye bir göçmen hendeği haline geldi. Kazanırsak, erkek erkeğe evliliği bedavaya getirecek, hadi. Beyler bu nasıl bir hayal dünyası? İnsanların ve hayvanların evlenmesine de izin verirdi. Bunu düşünerek Türkiye'de yaşayan Edirne'de yaşayan tüm psikiyatristleri bu arkadaşları muayene etmeleri için göreve çağırıyorum. Yaşına gelmiş bir arkadaşımız da çok ilginç, başbakanlık yaptı, İstiklal Marşı'nı kağıttan okuyamadı ama biz işgal güçleriydik. Kemal Bey'e oy vereceksin, Meral'e oy vereceksin. Böylece işgal güçleri oldunuz. Hey dostum, sana ne oldu? AK Parti'ye oy verirseniz bağımsızlık mücadelesi veren sizlersiniz.


MERAL AKŞENER ÖĞRENCİLER HAKKINDA KONUŞTU

Recep Bey çıktı 'beni bir soğana bir patatese kurban etmeyin' dedi. Buradan anlatayım, patates soğan güle güle Erdoğan. Patates soğan yiyemeyen Erdoğan'ın gücünü yer inşallah. İktidarı kazanırsak, şampanya ile kutlardık. Oysa biz şampanya içecektik, bu arkadaşa göre, kazanırlarsa temiz alınlarıyla secde edecekler. İşte burada telif hakkı devreye giriyor. Muhterem, o kadar çok çalmışsın ki, o alnında saflık yok, koca bir kara kara var! Kul hakkı yedin, kul hakkı yedin. 82 puan alan gencimizi AK Parti'de ayısı amcası olmadığı için atayamadınız, 52-54 puan verenleri ayısı amcası var diye atadınız. Alnında kara var, haram var. Bu arkadaş ben Meclis'teyken bir konuşma yaptı. Biri FETÖ'yü övdü. CHP bazen kızar, sonra bu FETÖ'yü öven aslan kesilir, 'Vay Fetullah Gülen efendi' derdi. Nereden nereye? O meclis kürsüsünde FETÖ'cüyü öven adam sendin.


"İTHAL ETMEDİĞİNİZ NE KALDI?"

iyi-parti-baskani-meral-aksener-edirnede-miting-duzenledi

Sulama kanallarınız halledildi mi, Ergene temizlendi mi? Pirinci siz üretiyorsunuz, Yunan pirinci, Kanada mercimeği, Sırp eti pazarlarda satılıyor. Edirne'nin veya herhangi bir şehrin çiftçisi oturup ağlasın. Et, mercimek, nohut, mısır, pirinç ithal edin, saman ithal edin veya arkadaşınız, ithal etmediğiniz ne kaldı? Biraz akıl, bilim, hukuk, adalet ithal edin ve bunlar bedava. Edirne'nin tarım, sulama, sulu tarım, eksikleri ne varsa, eksikleri varsa tamamlanacak kanallar, barajlar var. Köylerde tarımsal üretim yapmaya karar verirseniz, 5 yıllık evli iseniz kadın erkek fark etmeksizin sizin ve eşinizin BAĞKUR veya SSK primlerini biz ödeyeceğiz. Havza tarımı yapacağız. Fiyatı önceden bildireceğiz. Bundan sonra girdilerin azalması için mazot, gübre, yetiştiricilere elektrik, yem, gübre ve elektrikte de sübvansiyonu en baştan uygulayacağız. Sonuç olarak daha önce açıkladığımız fiyat gerçek oldu, onu alacağız. Daha fazlası gerçekleşti, kime istersen satarsın. Diyelim ki üretim aşağıda gerçekleşti, yine açıkladığımız fiyattan alacaksınız.


"25 BİN KAYITLI İŞSİZ VAR"

Edirne'yi dünyanın incisi yapmak mümkün. 25 bin kayıtlı işsiz var. Çoğu genç ve üniversite mezunu. 1 yılda turizm kentine çevirebiliriz. O halde bu şehirde işsiz genç kalmayacak. Oteller dolup taşıyor, yeni oteller açılıyor. Örneğin karaciğer. Edirne dışında kim yaparsa yapsın ciğer yok kardeşim. Gerçekten pişmiş olarak ihraç etmek mümkündür. Bugün Recep Bey inciler saçtı. Demek o 'hanımefendi' benim. Bu hanımefendi sözde bir milliyetçi ve bazı aptallar onun dış kaynaklı bir milliyetçi olduğunu söylüyor. Biz 40 kişiyiz, birbirimizi tanırız canım. Kuzey Suriye'de kurulacak Kürt devletine onay veriyordum. Bunu söyleyen Recep Bey. Muhterem bu bölgeyi bu hale getiren sizsiniz, Arap nüfusunu Türkiye'ye aldınız, içini boşalttınız, bu konuyu bu hale getirdiniz. Kendi hesabını vereceksin! Seni sorumlu tutacağım. 10 milyon, 8 milyon, 6 milyon diyorlar, onun bile hesabı yok. Suriyeliyi bu ülkeye aldınız, Türkiye'yi mülteci çukuruna çevirdi. Duyun Recep Bey! İnşallah 2 yıl içinde hepsini göndereceğiz. Peder, bana PKK'lı olduğunuzu söylüyorsunuz. Hahaha! Habur rezaletini ben yaptım sanki.


"KEMAL BEY'İ ALKIŞLA ÇANKAYA'YA GÖNDERECEĞİZ"

iyi-parti-baskani-meral-aksener-edirnede-miting-duzenledi

Oslo'ya gittiğini kanıtlamayanların namussuz olduğunu söylediniz. Sonra gönderdiğini söyledi. Ne oldu şimdi? Mübarek 21 yıldır başbakan ve cumhurbaşkanı, bu senin kardeşin, benim haberim yok. Karşımda muhterem Türk polisleri var. PKK'lı olduğum için bu muhterem Türk polisleri beni koruyor. İçişleri Bakanı olduğum için taleple değil kanunla korunuyorum. Kanunla korunuyorum. Ben PKK'lıysam ve beni tutuklamıyorsanız hain ötesisiniz, bu şerefli Türk polislerinin en dip noktasısınız. Bu şerefli Türk polislerine sahip çıkıyorsan, bana PKK'lı diyorsan ve gereğini yapmıyorsan, bu nasıl bir şeydir? 14 Mayıs'ta inşallah bu ucube sistemi değiştireceğiz. Recep Bey'i emekliye göndereceğiz, Kemal Bey'i alkışlarla Çankaya'ya göndereceğiz.
AK Parti Gençlik Kolları başkanı bu ülkede şube müdürüne tokat atmadı. Şube müdürünün üst kısmındaki çıktıda dikkatte bir açıklama yaptı. Onları kendi başımıza ortadan kaldıracağız. Kurumlarımızın onurunu, haysiyetini ve ciddiyetini onlara iade edeceğiz.