Depremde 11inci kattaki evde mahsur kalan 2 kişi 384 saat sonra kurtarıldı.

Malatyada Kahramanmaraş merkezli depremde 11inci kattaki evleri ağır hasar gören ve rahatsızlıkları nedeniyle dışarı çıkamayan Güllü teyze ve oğlu, itfaiye ekiplerince 384 saat sonra kurtarıldı.

Depremde 11inci kattaki evde mahsur kalan 2 kişi 384 saat sonra kurtarıldı.


Malatya'da Kahramanmaraş merkezli depremde 11'inci kattaki evleri ağır hasar gören ve rahatsızlıkları nedeniyle dışarı çıkamayan Güllü teyze ve oğlu, itfaiye ekiplerince 384 saat sonra kurtarıldı.

384 SAAT EVDE KALDILAR


Edinilen bilgiye göre, oğlu Hanifi Akgün (70) ile Yeşilyurt ilçesi Bostanbaşı Mahallesi'nde 14 katlı apartmanın 11'inci katında yaşayan 90 yaşındaki Güllü Akgün, sabah saatlerinde evinde yakalandı.

ANNESİNİN BAKIMI İLE İLGİLENDİ

Güllü teyze hastalığı nedeniyle evden çıkamayınca oğlu annesinin yanında kaldı ve ona baktı. Deprem sonrası yapılan incelemelerde ağır hasarlı olduğu belirlenen binada yaşamaya devam eden anne ve oğul, mahalle muhtarının ihbarı üzerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu'nun koordinesinde 30 dakikalık çalışmayla kurtarıldı. durumu fark edip 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

İtfaiye ekiplerince balkondan girilerek indirilen anne ve oğlu, sağlık ekiplerinin kontrolünde Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Evde kaldıkları süre boyunca annesine bakan emekli öğretmen olduğunu öğrenen Hanifi Akgün, annesiyle birlikte iki büyük deprem yaşadıklarını söyledi.