Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce canlı yayında açıklamalarda bulundu

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Millet İttifakına seslenerek, Bu seçimin ikinci tura kalacağı açık, birbirimizi kırmayalım. Bunu yapmazsak oy toplamak kolay olur dedi.

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce canlı yayında açıklamalarda bulundu
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce canlı yayında açıklamalarda bulundu
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce canlı yayında açıklamalarda bulundu


Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Millet İttifakı'na seslenerek, "Bu seçimin ikinci tura kalacağı açık, birbirimizi kırmayalım. Bunu yapmazsak oy toplamak kolay olur" dedi.

MUHARREM İNCE'DEN AÇIKLAMALAR

cumhurbaskani-adayi-muharrem-ince-canli-yayinda-aciklamalarda-bulundu

"3 yıldır geziyorum. 4 Eylül 2020'de Vatan Hareketi'ni başlattım. Bir sonraki seçimlerde 'Cumhurbaşkanı olmak istiyorum' dedim. Sonra parti kurduk. Parti kuramazsınız dediler. 7-8-10 demeye başladılar, barajı geçemezsiniz diyorlardı, şimdi barajı geçerseniz oyları bölersiniz diyorlar.


"İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ VAR"

İttifak görüşmeleri var, 13 kez görüştüler. Kılıçdaroğlu Milli Yol Partisi'ne, HDP'ye, Bağımsız Türkiye Partisi Saadet'e, Davutoğlu Babacan'a gitti. Baştan aday kazanır dediler, Akşener 'kazanamazsın' dedi, masadan kalkıp tekrar oturdu. Birçok olay yaşandı. Kimse bizimle iletişime geçmedi. Ne oldu? İmza toplamaya başladım. Toplayamazsın dediler biz yaptık bu sefer AK Partililer yardımcı oldu dediler. iftira bitmez. İmzalar atıldıktan sonra kura çekilecek. Kura çekimine 24 saat kala Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi'ne geldi. Sandık güvenliği hakkında konuştuk, troller. CHP'deki troller saldırıyor, yazıklar olsun. Birbirimize ihtiyacımız var dedim. 2. turda kalıp kalmayacağını bilmiyorum dedim.

Buna bir itiraz yok. Hiçbir art niyetim yoktu. Hatta Engin Altay beni aradı, 'Kemal Bey darılırsa ararım' dedim, 'Hayır' dedi.


"4 PARTİDEN 77 KİŞİ CHP'DEN ADAY OLDU"

cumhurbaskani-adayi-muharrem-ince-canli-yayinda-aciklamalarda-bulundu

4 partiden 77 kişi CHP'den aday oldu. Bu bir çıkar ittifakıdır. Prensipler ittifakı kurabilirdik, böyle detaylara gerek yoktu. CHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, hep birlikte oturalım, 'Atatürk terörle mücadele, cumhuriyet, laiklik, çağdaş eğitim diyelim sığınmacılar göndereceğiz' dedim. Bunu basına söyledim.

Bu kadar başkan yardımcısı, bakanlık, milletvekili dağıtmaya gerek yok. CHP listesini görünce içim sızlıyor. Teklifler çıkar ittifakı doğrultusunda geldi.


"ISRARLA BARIŞ ELİ UZATIYORUM"

Millet İttifakı'na önerim, iktidardan kurtulmamız gerektiğidir. Bu seçimin ikinci tura kalacağı belli, birbirimizi kırmayalım. Zarar etmezsek oyları karşı tarafa geçirmek kolay. Kamp yaparsak kutuplaşırsak zor olur. Israrla barış eli uzatıyorum.


"SEÇİM 2. TURA KALACAK"

cumhurbaskani-adayi-muharrem-ince-canli-yayinda-aciklamalarda-bulundu

Seçim ikinci tura kaldı, kaçış yok. Bu 35 günü iyi değerlendirirsem kalacağım ve ikinci tura çıktığımda seçimi alacağım. Bunu sokakta görüyorum.

Depremden 2-3 yıl önce en önemli hayatta kalma sorunu bu dedim. Bunu falcılara sordum mu? Yani yanımda personel var. Bu hazırlıkları onlarsız nasıl yapabilirim?


"13 BAKAN, 13 KURUL OLACAK"

1 başkan yardımcısı, 13 bakan, 13 kurul olacak. Komiteler 7 kişiden oluşacaktır. 40 kişilik bir 40'lar Meclisi oluşturacağım, her görüşten insan olacak. Maaşları olmayacak, oy hakları olmayacak, fikirlerini beyan edecekler. görüşlerini dinleyeceğim.

İl ve ilçelere 1 lira göndermedik. Oradaki üyelerden herkes aidat ödüyor. 60 parti aidatımızı ödüyoruz, 8 çalışanımız var, 30 civarında gönüllümüz var. Biz gençlik destekli bir parti olduğumuz için hızlı bir şekilde örgütleniyoruz.

55 bin lira var. Telefonumda partinin tüm hesabını görüyorum. Şu anda cumhurbaşkanlığı hesabımda biriken para 2 milyon liraya yakın.


"ARTIK İTTİFAK DİYE BİŞEY YOK"

Artık ittifak diye bir şey yok. Bu iş bitti, imzalar toplandı, kampanyamızı yapıyoruz, ben geziyorum. İkinci tura kalacağım diyorum, kalmazsam o zaman konuşuruz.

2018 yılında YSK 5 aday açıkladı. Adayların yanına gittim, bu ülkenin YSK'sı birisine 'Aday olabilirsin' dese ona giderdim. Ogan, Erdoğan ve Sayın Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğim.

Bunu bana sormak yerine Kılıçdaroğlu'na sorsunlar. 17 parti trilyonlarca dolar parayla, sınırsız imkanlarla seçimi kazanamıyorsa, bedelini ben niye ödeyeyim? Kılıçdaroğlu ödesin.

Çiftçilerden, 30 yaş altı öğrencilerden oy alıyoruz, sandıklara gitmeyenler, geçmişte AK Parti'ye oy verenler, bugün yoksullaşanlar, antidemokratik uygulamaları nedeniyle Kılıçdaroğlu'na kızıyoruz.