Sadettin Sarandan Hükümet İstifa tezahüratları ile ilgili açıklama

Sadettin Saran, Anayasal protesto hakkını kullananlara devlet düşmanı denilemez. 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçte demokrasiden yana olanlar da tribünlerdi.

Sadettin Sarandan Hükümet İstifa tezahüratları ile ilgili açıklama
Sadettin Sarandan Hükümet İstifa tezahüratları ile ilgili açıklama


Sadettin Saran, "Anayasal protesto hakkını kullananlara 'devlet düşmanı' denilemez. 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçte demokrasiden yana olanlar da tribünlerdi."

SADETTİN SARAN'DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

sadettin-sarandan-hukumet-istifa-tezahuratlari-ile-ilgili-aciklama

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin oynadığı lig maçlarında yükselen 'Hükümet istifa' sloganları büyük kaos yarattı. MHP lideri Devlet Bahçeli, "Maçlar seyircisiz oynansın ya da gerekli tedbirler alınsın" çağrısında bulunarak taraftarı olduğu Beşiktaş Kulübü üyeliğinden istifa etti.


KULÜPLER BİRLİĞİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Ardından dört büyükler de dahil olmak üzere tüm Süper Lig takımları, Kulüpler Birliği'nin yaptığı açıklamayı paylaştı, "Sporun birleştirici gücüyle sahada olmak istiyoruz, siyasi tartışmalara müdahil olmak istemiyoruz."

Fenerbahçe başkanlığı için en güçlü aday olarak gösterilen ünlü iş insanı Sadettin Saran, yaşananların ardından dikkat çeken bir video paylaştı. Saran, eleştirinin bir hak olduğunu ve sloganların devlete değil hükümete karşı yapıldığını ve bunun anayasal bir hak olduğunu belirtti.


"AYNI ADALET, AYNI HOŞGÖRÜ"

sadettin-sarandan-hukumet-istifa-tezahuratlari-ile-ilgili-aciklama

"İktidarı destekleyenlerle, hükümet istifa etsin diyenlere eşit saygı gösterilmesi demokrasinin gereğidir. Çerçevesi anayasanın belirlediği tribünlerde protesto hakkını kullananlara 'düşman' demek. Devlet' demek, devlet ile iktidar arasındaki farkı bilememektir.Unutulmamalıdır ki, 15 Temmuz hain darbe girişimine gidenler, demokrasiye destek verenlerle, tezahürat yapanlar bu süreçte aynı tribünlerdi. .Aynı adalet anlayışı, aynı sevgi, aynı hoşgörü lütfen!