Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde'de konuşma yaptı

Kılıçdaroğlu: "Her evde hüzün ve sıkıntı olduğunu, pırıl pırıl gençlerin geleceğini yurtdışında aradığını, çiftçinin ektiğini alamadığını, birçok vatandaşımın borç içinde boğuştuğunu biliyorum. Ama sözüm var, kul hakkını yemem, yedirmem."

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde'de konuşma yaptı
Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde'de konuşma yaptı
Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde'de konuşma yaptı
Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde'de konuşma yaptı


Kılıçdaroğlu: "Her evde hüzün ve sıkıntı olduğunu, pırıl pırıl gençlerin geleceğini yurtdışında aradığını, çiftçinin ektiğini alamadığını, birçok vatandaşımın borç içinde boğuştuğunu biliyorum.

KEMAL KILIÇDAROĞLU BU KEZ NİĞDE'DE KONUŞTU

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-nigdede-konusma-yapti

Türkiye'nin sorunlar yumağı olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, "Her evde hüzün ve sıkıntı olduğunu, pırıl pırıl gençlerin geleceğini yurt dışında aradığını, çiftçinin ektiğini alamadığını, birçok kişinin ektiğini biliyorum. Vatandaşım borç içinde boğuşuyor ama bir sözüm var ben insanların hakkını yemem, yedirmem ne yaptıklarını çok iyi bilirim 20 yılda 418 milyar doları nasıl içtiklerini yurtdışındaki varlıklarını nasıl götürdüklerini biliyorum. Yemin ederim o parayı bir kuruşuna kadar getireceğim.5 milyon 300 bin gencin ilk kez sandığa gidip oy kullanacağına işaret eden Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi değiştirmek, değiştirmek, gençlerin elinde olduğunu söyledi. bu topraklara barışı, demokrasiyi, adil bölüşüm siyaset anlayışını getirmek, işsizliği ve yoksulluğu bitirmek.


"GENÇLER SANDIĞA GİDİN OY KULLANIN"

Gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Bundan emin olmanızı istiyorum. Hayalleriniz Kemal Bey'in hedefi olacak. Merak etmeyin hepsini gerçekleştireceğiz. Gençler sandığa gidip oy vereceksiniz Ben bunu istiyorum Ne istiyorsunuz huzur içinde yaşamak istiyorsunuz Efendim bir tweette annem babam hemen 'Aman oğlum silin şunu' dediler. tweet, başımız belaya girer...' Eleştiri kadar değerli bir şey yoktur.Çünkü eksiğimizi, kabahatimizi anlatır.O zaman istişare çok önemlidir.Devlet bir kişinin ağzına teslim olmaz.Devlet istişare adalettir. Devlette liyakat esastır çünkü devletin temeli adalettir.” Darılmayacağız"Sınavlarda mülakatı kaldıracağını hatırlatan Kılıçdaroğlu, diğerlerinin de artık bunu söylemeye başladığını belirtti. Ayın 14'ünün yaklaştığını, yeni ve huzurlu bir Türkiye'ye uyanacaklarını ifade etti 15 Mayıs'ta Kılıçdaroğlu, "Niğde'nin patatesini de, çalışkanını da çok iyi tanırım. Allah aşkına patates için Mısır'a gidiyorlar. Evet, Mısır'da ne yapıyorsun? kesin, artı makul kar taban fiyata eşit olacaktır. Kimse kaybetmeyecek. Bundan daha yüksek bir fiyata satarsa satsın. Ama makul kârın altına düştüğünde hepsini devlet olarak alacağız.

Köylerin boşaltıldığını ancak hükümetin sesinin çıkmadığını belirten Kılıçdaroğlu, köylerde çalışan tüm kadın, işçi ve gençlerin sosyal güvenlik primini devlet olarak kendilerinin ödeyeceğini bildirdi. Böylelikle tarlada, bağda, bahçede çalışan, üreten, ter döken her gencin ve kadının zamanı geldiğinde emekli olacağını belirten Kılıçdaroğlu, kapatılan tüm köy okullarını da yeniden açacaklarını sözlerine ekledi.


"BU ÜLKEDE ADALET LAZIM"

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-nigdede-konusma-yapti

Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin öğretmen atayacaklarına işaret eden Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Senin bu kardeşin fakirin, fakirin, yoksulun, terlinin yanındadır. Bütün çocuklar okula gidecek. . Beslenme çantası diye bir şey olmayacak. Çocuk okulda, arkadaşlarıyla birlikte. Ve sütünü içecek, yemeğini yiyecek, eğlenecek, eve tok gelecek. Bütün çocuklar aynı yemeği yiyecek ve karnı tok olsun kendi evladını düşünmeyen bir siyasi anlayışı asla kabul etmem kanun hükmünde kararnameleri bilirim çözerim söz verdim hiç merak etmeyin bakın adalet için 450 kilometre yürüdüm Bu ülkede adalet lazım, adalet yoksa olmuyor.İranlı bilge Sadi der ki, “Adalete susamış insanın susuzluğunu gidermeye dünyanın bütün ırmakları yetmez. Adalete ve kucaklaşmaya susadık. Hadi kucaklaşalım."


"DOĞALGAZ, SU KESİLMEYECEK"

Niğde'nin turizm potansiyelini hayata geçirip öğretmen atayacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, güvenliklerini sağlayan polislerin de büyük sıkıntısı olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, polis intiharlarının boyutlarını çok iyi bildiğini belirterek, şöyle devam etti: "Bu amaçla 100 bin güvenlik görevlisi alacağız ve onlar normal işlerini yapacaklar. Kutudan çıkaracağız. Olmayacak. O kadar yük. Aile destek sigortası da getireceğiz. Söz verdim bu topraklarda, bu cennet gibi topraklarda hiçbir çocuk aç yatmayacak, hiçbir fakir ailenin elektriği, doğalgazı, suyu asla kesilmeyecek. Aile destek sigortası ile her aile en az asgari ücret tutarında bir gelire sahip olacaktır. Bu parayı kadının banka hesabına yatıracağız. "Sosyal devletten başka kimse bilmeyecek. Bizim inancımız şu ki sağ elin verdiğini sol el görmez."

Egemen gücün tehdidi karşısında sessiz kalmamanın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin beka meselesi olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, "Açıkça söyleyeyim kim terör örgütlerinin yanında yer alırsa, yanında kim varsa, onun yanında yer alır. Kim ayağına hakim savcı gönderirse Allah kahretsin.Terör örgütünün saldırısına uğrayan benim.Asker şehit oldu Allah rahmet eylesin.Bu beyler çocuklarını paralı asker yaparken ben bir insanım. Yoksulun evladını askere göndermesi gibi çocuklarını düzenli orduya gönderen de.İnsan biraz Allah'tan korkar neden yalan söylüyorsun Devleti yönetenler egemen güçlerin tehdidine karşı dik dursunlar. Egemen gücün tehdidi altındasın ve ses çıkarmıyorsun, bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin beka meselesidir.


KILIÇDAROĞLU KPSS AÇIKLAMASI

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-nigdede-konusma-yapti

Kılıçdaroğlu, KPSS'de derece yapan gençlerle bir araya geldiğini ve özel bir basın toplantısı düzenlediğini belirterek, "KPSS'de matematik Türkiye 2.'liğini sözlü sınavda elediler. Bu haksızlık değil mi? haksızlık mı arkadaşlar merak etmeyin biz yanınızdayız hayalleriniz kardeşinizin hedefi bu olacak iki grup benimle uğraşıyor birincisi 5 çete 5 çetenin parasını ben getiririm onlar ülkeyi soydular, ampule çevirdiler. Efendim, acaba Kemal Bey nasıl cumhurbaşkanı oldu, aday göstermeyin?' Uğraştılar, uğraştılar, dosyalarımı araştırdılar, 27.5 yıllık devlet görevimi aradılar, çok şükür bir şey bulamadılar, biz şimdi sizin ayağınızı nasıl hareket ettirelim... Ne sizin gücünüz yeter, ne de başkalarının gücü. Allah nasip ederse milletin oyu yanında olacağız.İkinci olarak uyuşturucu baronları da mücadele ediyor.Uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağım.Sizin küçük çocuklarınızı kimsenin zehirlemesine izin vermeyeceğiz.Suriyeli kardeşlerimizi göndereceğiz. En geç 2 yıl içinde kendi ülkelerine dön, AK Partili kardeşime sesleniyorum, Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy veren kardeşlerime sesleniyorum, kardeşlerimizi Suriye'ye göndereceğiz.' diyen benim.

Kılıçdaroğlu, birinci görevinin bu ülke insanını doyurmak ve iş sahibi olmak olduğunu vurgulayarak, "Tamam o Suriye'ye gittiğinde can güvenliğini sağlayacağız. Ben söz verdim. Birleşmiş Milletler ile görüşeceğiz. Onların yolunu, köprüsünü, okulunu, kreşini Avrupa Birliği'ne sağlayacağız." "Müteahhitlerimiz kendi fonlarıyla yapacaklar. O yüzden 2 yıl diyorum. 2 yıl içinde onları gönderip bu ülkeye barış getireceğiz. Bu ülkeye bereket getireceğiz." dedi.


"BİRLİKTE KAZANACAĞIZ"

Milletin perişan halde olduğunu ve bu durumu düzelteceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "14'ünde birlikte sandığa gideceğiz değil mi? Nasıl kazanacağız, birlikte kazanacağız. Kabusu bitirip yeniden yaratacağız." Barış içinde yaşayan yeni bir Türkiye, güzel bir Türkiye. Kucaklaşan bir Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz. Bundan emin olmanızı istiyorum." Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da konuşma yaptığı mitingde milletvekili adaylarını tanıttı.