Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahanda Halka seslendi

Milli İttifak adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahanda vatandaşlara seslendi. Sizden bir şey istiyorum diyen Kemal Kılıçdaroğlu, Elinizi vicdanınıza koyun ve öyle oy verin. Hakkını yiyen hakkını kullansın diye oy vermeyin dedi.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahanda Halka seslendi
Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahanda Halka seslendi
Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahanda Halka seslendi


Kılıçdaroğlu, Kars'ta yaptığı açıklamada, "Saraydakilerle ne yapacağımı biliyorum, onları birlikte emekli edeceğiz. Kemal Bey'in gideceği yer Çankaya'dır" dedi.

MİLLET İTTİFAKI ADAYI KILIÇDAROĞLU MİTİNGLERİ DEVAM EDİYOR

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-ardahanda-halka-seslendi

Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ayrımcılık yapmayacaklarını ve herkese hizmet edeceklerini söyledi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Ardahan'da Kongre Caddesi PTT Kavşağı'nda düzenlenen mitingde adalete değindi.


"ADALETİ GETİRECEĞİZ"

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-ardahanda-halka-seslendi

Adaletin sadece Ardahan'a değil Türkiye ve coğrafyasına geleceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Sadece mahkeme salonlarında değil sahada, fabrikada, her yerde adaleti arayacağız. Çalışana adalet, çalışana adalet ev hanımı, sınava girenler için adalet, her şey için adalet. Çünkü yüce Yaradan dünyayı adalet üzerine kurmuştur. Adaleti ya getireceğiz ya da getireceğiz." söz konusu.


"AYRIM YAPMAYACAĞIZ"

"İki belediye başkanı arkadaşımızı dinlediniz. Onlar İstanbul'a ve Ankara'ya hizmet ediyorlar. Şimdi hep birlikte tüm Türkiye'ye hizmet edeceğiz. Ayrım yapmayacağız, ayırım yok kitabımızda. İnsan insandır, bizde yeri vardır. kafalar.herkese hizmet edeceğiz.onlar yapacakmışız gibi davranmayacağız.beklentilerinizin büyük olduğunu biliyorum.bakın ardahan'da değişim oldu değişimi yaşadınız.ardahan'ın terminali bile yoktu terminaliniz var mı? ?Belediyenin bütün araçları kiralandı.Dünyanın parasını veriyorlardı şimdi belediyemizin araçları yokmu?Hiçbiri kiralanmıyor.Parayı doğru kullanırsan yani parayı yemezsen demek oluyor halka hizmeti Allah'a hizmet olarak görürseniz Ardahan'ı ve Türkiye'yi de kalkındırırsınız. Bunu yapacağız. Ne yaptıklarını biliyorum. Ama istedikleri kadar engel çıkarabilirler."


KILIÇDAROĞLU KADINLARA SESLENDİ

Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 85 milyon kişiye güvendiklerini ve halk için çalışacaklarını belirterek, "Gençler biliyorum ki bazen KPSS'yi kazanıyorsunuz, mülakatta eleniyorsunuz. Onu görevden alacağım, orada adaleti sağlayacağım. Sınavı kazanacaksınız ve her biriniz görevinize başlayacaksınız. Kadınlar, ev hanımları ve siz de "Ben sizin derdinizi biliyorum. Sosyal güvencen yok, onu da biliyorum. Aile destek sigortası desteğini primsiz getireceğiz. Allah'ın izniyle hiçbir çocuğun aç yatmayacağı, her eve huzur ve bereketin hakim olduğu bir düzen getireceğiz. Kimse kimseye muhtaç kalmayacak." ifadelerini kullandı.

Her kadının sosyal güvencesinin asıl aktörünün devletin kendisi olacağına işaret eden Kılıçdaroğlu, "Devlet yanınızda olur, devletin size ihtiyacı olmaz. Allah aşkına bu memleketin ovası, tarlası, çalışanı yok mu? millet hepsi çalışıyor onlar beşli çeteler için çalışıyor ben halk için çalışacağım beşli çete deyince milyarlarca dolar transfer ettiler 418 milyar dolar transfer ettiler 418 milyar dolar ben alacağım ayırın ve insanlara verin.” dedi.


"DOĞU EKSPRESİ SON DURAĞI ARDAHAN OLACAK"

"Staj mağdurlarının sıkıntılarını biliyorum, ben de çözeceğim merak etmeyin. Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin öğretmen atayacağız merak etmeyin. Bütün köy okullarını açacağız, hepsini. Ardahan Sahra Tüneli gelecek Ardahan Doğu Ekspresi buraya gelecek Ardahan sözü çiftçi üretici kazanacak bütün köylerde öğretmen veteriner olacak Hayvanlarınızı bedelsiz aşılayacaklar merak etmeyin. Benim tek görevim bu ülkeye huzur, bereket getirmek, 'Efendim geliyorlar parayı nereden bulacaklar' diyorlar. Para var, Türkiye zengin ve güçlü bir ülke. Yeter ki kaynaklar doğru harcansın. Ardahan Belediyesi büyükşehir diyecektim, burası inşallah bir gün büyükşehir potansiyeline ulaşır."

Bölgeyi özel ekonomik bölge ilan edeceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, Erzurum, Ağrı, Kars, Iğdır ve Ardahan'ı kapsayan bölgede tarım ve hayvancılığa dayalı büyük endüstriyel entegre tesisler kurulacağının sözünü verdi.

Bölgenin Kafkasya ve Orta Doğu'nun yıllık et ihtiyacını karşılayacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Bu bölgenin yani Orta Doğu ve Kafkasların yıllık et ihtiyacı 25 milyar dolar. 25 milyar dolarlık bir pazar Özel ekonomi bölgesi olarak bunu planladık, "Bunu yaptığımızda bu bölgenin nasıl büyüdüğünü, geliştiğini göreceksiniz. Sadece bu bölgeyi, Kafkasya ve Ortadoğu'yu değil, Avrupa'yı da nasıl beslediğini göreceksiniz. Bu bölgede kişi başına düşen gelirin nasıl arttığını, insanların bu bölgede nasıl huzur içinde çalıştığını göreceksiniz." "Mazot pahalı, ambar boş, gübre pahalı, tarla boş, yem de pahalı, ahır boş Kemal'im imdada gel", kaçarız merak etme." dedi.

Herkesi sandığa gitmeye çağıran Kılıçdaroğlu, "Sandığa giderken mutlaka yanınıza birini alacaksınız. Daha önceki seçimlerde AK Parti'ye veya MHP'ye oy vermiş bir kardeşimizi ikna edip sandığa gideceksiniz" dedi. Yenilmez bir hükümete ihtiyacı var, adalete ve barışa ihtiyacı var diyeceksiniz.” ifadeleri kullandı.


EKREM İMAMOĞLU VE MANSUR YAVAŞ DA KONUŞTU

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-ardahanda-halka-seslendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da konuşma yaptığı mitingde, CHP'nin Ardahanlı milletvekili adayları tanıtıldı.


KARS'TA AÇIKLAMA

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-ardahanda-halka-seslendi

Kars'ta düzenlenen mitingde Kılıçdaroğlu, "Yurt dışından nohut mercimek alıyorlar. Bu tabloyu değiştireceğiz. Elin'in oğluna para vermek yerine kendi vatandaşımıza para vereceğiz. Beraber emekli olacağız." Kemal Bey'in gideceği yer Çankaya'dır. Alçakgönüllü bir insan gibidir. 5 çeteyle savaşacağım, uyuşturucu baronlarıyla savaşacağım. Türkiye güçlü bir ülke, Türkiye güzel bir ülke" dedi.