Hulusi Akar ve Fahrettin Koca depreme toplantıda yakalandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AFAD Koordinasyon Merkezinde yaptıkları görüşmede Hatayda iki depreme yakalandı. Binadan çıkan Bakan Akar ve Bakan Koca, deprem sonrası kentteki son durumu değerlendirmek üzere Mobil Koordinasyon Merkezine gitti.

Hulusi Akar ve Fahrettin  Koca depreme toplantıda yakalandı


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde yaptıkları görüşmede Hatay'da iki depreme yakalandı.


BAKANLAR DEPREME YAKALANDI

Hatay'ın Defne ilçesinde saat 20.04'te 6.4 büyüklüğünde, kısa bir süre sonra da Samandağ ilçesinde 5.8 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Milli Savunma Bakanı Akar, Sağlık Bakanı Koca ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hatay AFAD Koordinasyon Merkezi'nde yaptıkları görüşmede depreme yakalandı. Bakan Akar ve Bakan Koca depremin ardından bahçeye çıktı. Burada bir süre genel bilgiler alan Milli Savunma Bakanı Akar ve Sağlık Bakanı Koca, daha sonra Mobil Koordinasyon Merkezine geçti.


SON DURUMLAR DEĞERLENDİRİLİYOR

İki bakanın başkanlığında yapılan toplantıda depremler sonrası merkez ve ilçelerdeki son durum değerlendiriliyor. Toplantıya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Vali Rahmi Doğan ve diğer yetkililer de katılıyor.