Bakan Vahit Kirişcinin Hatayda baraj patladı iddiasını yalanladı

Hatayda barajın patladığı iddiaları hakkında açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Yarseli Barajının patladığı iddiaları asılsızdır. Deprem bölgesindeki baraj ve göletlerimiz anlık olarak takip edilmektedir.

Bakan Vahit Kirişcinin Hatayda baraj patladı iddiasını yalanladı
Bakan Vahit Kirişcinin Hatayda baraj patladı iddiasını yalanladı


Hatay'da barajın patladığı iddiaları hakkında açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Yarseli Barajı'nın patladığı iddiaları asılsızdır. Deprem bölgesindeki baraj ve göletlerimiz anlık olarak takip edilmektedir."

TARIM VE ORMAN BAKANI AÇIKLAMA

bakan-vahit-kiriscinin-hatayda-baraj-patladi-iddiasini-yalanladi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Hatay'da Yarseli Barajı'nın patladığı iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.

Bakan Kirişci, Hatay'da Yarseli Barajı'nın patladığı iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.


TWİTTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

Kirişci, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yarseli Barajı'nın Hatay'da patladığı iddiaları YANLIŞTIR. Deprem bölgesindeki baraj ve göletlerimiz anlık olarak takip ediliyor. Atatürk Barajı hakkında da benzer bir dezenformasyon üretildi, biz de yetkililere bildirdik. yerinde inceleme ile kamuoyuna yarın Hatay'daki barajlarımızı yerinde inceleyeceğim bu süreçte resmi kurumların verdiği bilgiler dışındaki bilgilere itibar edilmemesi büyük önem arz etmektedir.

HATAY VALİSİ DOĞAN'DAN AÇIKLAMAHatay Valisi Rahmi Doğan, bazı sosyal medya paylaşımlarında Hatay'da barajın patladığına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Vali Doğan, Yarseli Barajı'nın patladığına dair sosyal medya paylaşımlarının doğru olmadığını belirtti.

Doğan, Twitter hesabından da şunları paylaştı:

bakan-vahit-kiriscinin-hatayda-baraj-patladi-iddiasini-yalanladi

"Yarseli Barajı'nın patladığı haberi tamamen asılsızdır. Barajlarımızda bir sorun yok. Resmi açıklamalar dışında gelen haberlere inanmayın. Valiliğimizin haber sitelerinden Hatay ile ilgili çıkan haberleri takip etmenizi tavsiye ederiz. Bazıları art niyetli. İnsanlar şehrimiz hakkında asılsız haberler üreterek halkı yanıltarak panik havası yaratmaya çalışıyor."