Kepçe operatörü, depremden 47 saat sonra babasının enkazdan kurtarılmasını sağlıyor

Kahramanmaraşta meydana gelen depremde enkaz altında kalan 61 yaşındaki Salman Aydemir, arama kurtarma çalışmalarına kovasıyla katılan oğlu Osman Aydemirin katkılarıyla depremden 47 saat sonra kurtarıldı.

Kepçe operatörü, depremden 47 saat sonra babasının enkazdan kurtarılmasını sağlıyor
Kepçe operatörü, depremden 47 saat sonra babasının enkazdan kurtarılmasını sağlıyor


Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremde enkaz altında kalan 61 yaşındaki Salman Aydemir, arama kurtarma çalışmalarına kovasıyla katılan oğlu Osman Aydemir'in katkılarıyla depremden 47 saat sonra kurtarıldı.

UMUT'LAR DEVAM EDİYOR

kepce-operatoru-depremden-47-saat-sonra-babasinin-enkazdan-kurtarilmasini-sagliyor

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Kahramanmaraş'ta arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Mercimektepe Caddesi üzerinde yıkılan 8 katlı apartmanın enkazında annesi ve babası bulunan kazıcı operatörü Osman Aydemir, binadan gelen gürültüyü arama kurtarma ekiplerine iletti.

Aydemir, Bursa'dan yardıma gelen Yıldırım Belediyesi arama kurtarma ekiplerinin direktifleri doğrultusunda anne ve babasının bulunduğu bölümdeki beton blokları kovasıyla kaldırdı.


61 YAŞINDAKİ KAZAZEDE

Çalışmalar sonucunda 61 yaşındaki Salman Aydemir'e enkazın hemen altından ulaşıldı.

Cesedinin büyük bir kısmı beton yığınları arasında kalan ve sadece yüzü görünen baba Aydemir'e ilk müdahaleyi UMKE ekipleri yaptı.

14 saat süren çalışma sonucunda Aydemir, depremden 47 saat sonra kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Enkaz altında kalan Aydemir'in yanında bulunan eşinin yaşamını yitirdiği belirlendi.