MHP başkanı Devlet bahçeli'den Fransa açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, Fransa'daki olaylara atıfta bulunarak, Türkiye'de bazı şehirlerde yaşanan provokasyonlara işaret etti. Bahçeli, "Türkiye'yi provokasyon ve tacizin pençesinde tutanlara müsamaha gösterilmemeli. Türkiye Fransa gibi değil, herkes aklını başına alsın."

MHP başkanı Devlet bahçeli'den Fransa açıklaması
MHP başkanı Devlet bahçeli'den Fransa açıklaması
MHP başkanı Devlet bahçeli'den Fransa açıklaması
MHP başkanı Devlet bahçeli'den Fransa açıklaması


MHP lideri Devlet Bahçeli, Fransa'daki olaylara atıfta bulunarak, Türkiye'de bazı şehirlerde yaşanan provokasyonlara işaret etti.

DEVLET BAHÇELİ'DEN GRUP TOPLANTISI AÇIKLAMALARI

mhp-baskani-devlet-bahceliden-fransa-aciklamasi

İsveç'te Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki gösteren Bahçeli, "Kurban Bayramı'nın ilk günü Stockholm'de bir caminin önünde Kuran-ı Kerim yakılması insani değerlere ihanettir. Bu korkaklıktır ve korkaklıktır. sefahat." İsveç'in NATO üyeliği konusuna da değinen MHP lideri, "Soğuk hareket şüphelidir. Barbarlık özgür olamaz" dedi.

Bahçeli, "Butik siyasetçilere ve düşünürlere ihtiyacımız yok. Güzel söylenen yalanlara aldanacak kimse yok. İftira ve ithamlarla ikna edilecek kimse yok. Stratejik bir yenilenmeye ihtiyaç olduğu açık. Türk ve Türk Yüzyılı hedefleri çerçevesinde yenileme ve yenileme. Siyasi Partiler Kanunu'nun 4. maddesi hükmü" dedi.

"Türk siyasetinde faaliyet gösteren her partinin ana kaynağı Türk milletidir. Yani her parti Türkiye'nin partisi olmak zorundadır. Suçu ve suçluyu övmek hukuk işidir. Bunu yapan partilerin demokraside yeri olmamalıdır. Milletin hak ve menfaatlerini önemsemeyen, devletin egemenliğini savunmayan, terör örgütlerine alet olmaktan utanmayanlar, "Mehmetlerimize kurşun sıkanları aklamak suçtur, suçtur. bebek katilini övmek için. Bu suça montaj demek çoklu suçtur. Anayasa Mahkemesi rezilliğin arka bahçesi değildir. Adalet suçluyu beraat ettirmeyi amaçlıyorsa, adalet gitmiş demektir. Devlet giderse ülke gider."

MHP lideri, "Anayasa Mahkemesi PKK terör örgütünü aklama yetkisi değil. Aynı şey siyasi partiler için de geçerli. Her şeyin başı insan. Önemli olan kaç oy aldığımız değil, mesele vatan, millet, istiklal ve istikbal."


FRANSA HAKKINDA AÇIKLAMALAR

mhp-baskani-devlet-bahceliden-fransa-aciklamasi

Rusya-Ukrayna ve Fransa'daki gelişmeleri değerlendiren MHP lideri, "Bölgemizde yaşanacak her kaos, kilitli belalara kapı aralayacaktır. Uluslararası hukuk çiğnenirken insani değerler hiçe sayılıyor."


GÖÇ SORUNU

mhp-baskani-devlet-bahceliden-fransa-aciklamasi

Göç sorununa da değinen Bahçeli, "Göç elbette siyasetin konusu olmalıdır. Bu konudan siyasi çıkar elde etmek isteyenlerin iyi niyetli olmadığı aşikar. Düzensiz göçün bir işgal olduğunu vurguluyoruz. Anadolu'daki demografik geleceğimizi düşünmeli ve tetikte olmalıyız." Bahçeli, "Türkiye bu yükün üstesinden gelir. Türkiye'de mülteci veya göçmen değil, sığınmacı vardır. Düzensiz göçe karşı tavizsiz mücadele devam etmektedir."

Devlet Bahçeli, "Türkiye'de provokasyon ve tacizden yararlananlara müsamaha gösterilmemeli" dedi.

İsveç'in NATO üyeliği konusunda ise "Hükümetin kararının yanındayız. MHP, İsveç'in NATO'ya girmesini dört gözle beklemiyor" dedi.