Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu paylaştığı video ile kadınlara seslendi

CHP Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla kadınlara seslendi. Kılıçdaroğlu, Sayın Kemal bilir ve inanır ki, kadın güçlendikçe Türkiye de güçlenecektir.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu paylaştığı video ile kadınlara seslendi
Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu paylaştığı video ile kadınlara seslendi


Kılıçdaroğlu, "Sayın Kemal bilir ve inanır ki, kadın güçlendikçe Türkiye de güçlenecektir." 

KEMAL KILIÇDAROĞLU KADINLARA SESLENDİ

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-paylastigi-video-ile-kadinlara-seslendi

İyi akşamlar sevgili halkım.

Şimdilerde kadınlar nereye gitsek sessizce yanıma geliyorlar. Seçimle ilgili sorular soruyorlar. Çok ama çok endişeliler. Başörtülü, açık, bekar, evli ya da anne fark etmez. Hepsinde aynı endişe var. Bir seçimde oylanan temel kadın haklarını anlamıyorlar. Haklarının radikallere seçim havucu gibi sunulmasından dehşete düşüyorlar. Kadınların omuzlarında zaten çok büyük bir yük var. Çocuğa, yaşlıya, hastaya, ev işine, her şeye yetmeye çalışıyorlar. Ve çoğu ev kadınının bu ülkede güvencesi yok. Bu yük yetmezmiş gibi şimdi de en temel haklarının ellerinden alınması tehdidiyle karşı karşıyalar. Çok, çok talihsiz. onlar için değil; Bu tüm Türkiye için büyük bir talihsizlik.

Bu gece kadınlara seslenmek istiyorum.

Türkiye sizi çok yordu. Bunu biliyorum. Özellikle genç muhafazakar kadınlara 'Kemal Bey gelirse kazanımlarınızı kaybedersiniz' propagandası yaptılar, aylarca yaptılar, günlerce yaptılar. Sürekli yalan söylediler, iftira attılar, iftira attılar. Bunu yapanlar daha sonra pazarlık masasına oturdular ve üç beş oyu bir anda yüzüstü bıraktılar. Abartmıyorum, üç-beş oyla yüzüstü bıraktılar.


"GENÇ KIZLARIMIZA İHANET ETTİLER"

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-paylastigi-video-ile-kadinlara-seslendi

Aslında yaptıklarının bir adı var ama söylememe izin vermiyor. Altını çizmek isterim ki Kemal Bey kazanımlarınızı kaybetmenize asla ama asla izin vermeyecektir. Bay Kemal asla ama asla kadın ve çocukların hakları konusunda pazarlık yapmaz. O masaya oturup sonra eve gidip karımın ve kızlarımın yüzlerine bakamazdım. Bakın bana ne iftira attılar, ne iftira attılar, o suçları hep kendileri işlediler. Genç muhafazakar kadınlar başarılarını masaya kendileri getirdiler. Genç kızlarımıza bir anda ihanet ettiler. Bu vesileyle Kemal Bey'in iktidara geldikleri ilk 6 ay kadınlara tavsiyelerini hatırlatmak isterim.

Bay Kemal bir; Aile destek sigortası yoluyla ev hanımlarına sosyal güvenlik sağlanmasını önermektedir. İki; kreş sayısının arttırılmasını önermektedir. Uçmak; kadınların istihdama katılımını sağlamak için teşvikler önermektedir.


"BAHAR KADINLARA GELECEK"

Kamu sektörü dahil istihdamın hiçbir alanında hak kaybı olmayacağını garanti eder. Dört; kadın girişimcilerin önünü açmayı teklif ediyor. Beş; Halka açık şirketlerde kadınların yönetim kurullarında eşit temsili için bir alt sınır ödenmektedir. Altı; boşanmış kadınlar için yeni bir başlangıç fonu oluşturmayı teklif ediyor. Yedi; Doğum izninde olan ve yasal süresi içinde işe dönemeyen kadınların dönüşü için şirketlere teşvik verilmesini öneriyor. Sekiz; Yönetim pozisyonlarında yüksek oranda kadın bulunan şirketlere vergi indirimi sunuyor. Dokuz; kadına yönelik şiddetle mücadelede gerekli tüm mekanizmaların ve bütünleştirici politikaların uygulanmasını önermektedir. On; kadın sağlığında büyük reformlar önermektedir. Kemal Bey aslında pınarların en güzelini vaat ediyor. Baharın kadınlara da geleceğini söylüyor. Çünkü Kemal Bey bilir ve inanır ki kadın güçlendikçe Türkiye de güçlenecektir. İyi akşamlar