Eski bina sakininden Rönesans Konutu ile ilgili korkunç iddia!

Kahramanmaraş depremlerinde en fazla can kaybının yaşandığı yapılardan biri olan Hataydaki Rönesans Residence sakini Zekiye Barutçu Yiğitbaşı, 2022 yılında binanın koridorunda çatlak olduğunu ve temelinin kaydığını söyledi. Yiğitbaşı, Yöneticiye temel kayıyor dedim, alay edercesine güldü. Komşularıma söyledim, herkes duyarsız kaldı dedi.

Eski bina sakininden Rönesans Konutu ile ilgili korkunç iddia!
Eski bina sakininden Rönesans Konutu ile ilgili korkunç iddia!
Eski bina sakininden Rönesans Konutu ile ilgili korkunç iddia!


Kahramanmaraş depremlerinde en fazla can kaybının yaşandığı yapılardan biri olan Hatay'daki Rönesans Residence sakini Zekiye Barutçu Yiğitbaşı, 2022 yılında binanın koridorunda çatlak olduğunu ve temelinin kaydığını söyledi. Yiğitbaşı, "Yöneticiye temel kayıyor dedim, alay edercesine güldü. Komşularıma söyledim, herkes duyarsız kaldı" dedi.

10 YIL SONRA ÇIKTI 

eski-bina-sakininden-ronesans-konutu-ile-ilgili-korkunc-iddia

Hatay'da depremlerle yıkılan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği Rönesans Residence'ta 10 yıl boyunca yaşayan sakinlerden Zekiye Barutçu Yiğitbaşı çok önemli bir iddiada bulundu.

Yiğitbaşı, tavsiye üzerine Rönesans Rezidans'tan daire satın aldığını ve 2013 yılında taşındığını belirterek, "İki daire aldık. 2022'ye kadar burada yaşadık. Taşınmadan kısa bir süre önce koridorda bir çatlak gördüm. Her geçen gün o çatlak büyüdü. bir kaç ay sonra parmak girecek müdüre söyledim 'korkarım' dedim. Temelin kaydığını düşündüğümü söyledim, alaycı bir şekilde güldü.

Olayın üzerinden gittim, günlerce uyardım. Sonra menajerim bana sorunu çözdüğünü söyledi. Nasıl çözdüğünü sorduğumda "mühendisler gelip yapı denetimi yaptı" dedi. Bazı teknik şeyler söyledi, anlamadım. Komşulara da söyledim. Herkesin duyarsız olduğunu gördüm, taşınmaya karar verdim” dedi.


"KÜL GİBİ UFALANDI"

eski-bina-sakininden-ronesans-konutu-ile-ilgili-korkunc-iddia

Yiğitbaşı, bir inşaat teknisyeni arkadaşının depremden sonra Rönesans Konutu'nun enkazında inceleme yaptığını belirterek, "Eline sürttüğünde kül gibi ufalandı ve binanın demirleri yanlış bağlandı. sütunların kesildiğine dair söylentileri de duydum.doğruysa kesin cinayettir.garip.evet çok bina yıkıldı hiçbiri rönesans gibisi yok.800-900 kişi orada yaşamış.ben hatay belediyespor'un eski belediye başkanıyım.ben Hatayspor'un da kongre üyesi. Hatayspor'un bütün oyuncuları orada yaşadı, Volkan Demirel bile orada yaşadı. Ama o an iki futbolcu vardı. Çok sevdiğim komşularımı kaybettim" diye konuştu.


"CENNETTEN BİR KÖŞE CEHENNEM OLDU"

eski-bina-sakininden-ronesans-konutu-ile-ilgili-korkunc-iddia

Yiğitbaşı, inşaat firmasının konut sakinlerinin gördüklerini yazdığı bir hatıra defteri hazırladığını belirterek, 'cennetten bir köşe' tabirinin kendisine ait olduğunu belirtti. Yiğitbaşı, "Aslında en başta yazmak istemedim. Yazacak gibiydim ama kötü bir şey olacaktı. Çok ısrar ettiler ben de yazmaya karar verdim. İltifat gibi yazdım." çünkü gerçekten öyleydi.Yüzme havuzu, spor salonu, her yer yeşillik, her fırsatta.Üç beş satırlık bir süsleme yazdım.Sosyal medyada bu kelimeyi kim bulduysa viral oldu.Çok utandım ve sosyal medyada görüşlerimi paylaştım. bir sorumluluk duygusu, az önce anlattığım gibi. Katiller yargılanmalı, tutuklanmadan serbest bırakılmamalı. Cennetten cehenneme bir köşe böyle oldu” dedi.