İYİ Parti İstanbul il binasına saldırı sonrası Meral Akşenerde açıklama

Saldırının ardından partisinin İstanbul İl Başkanlığına giden İYİ Parti Başkanı Meral Akşener, Binamız hem birinci kattan hem de üçüncü kattan kasten vuruldu dedi.

İYİ Parti İstanbul il binasına saldırı sonrası Meral Akşenerde açıklama
İYİ Parti İstanbul il binasına saldırı sonrası Meral Akşenerde açıklama
İYİ Parti İstanbul il binasına saldırı sonrası Meral Akşenerde açıklama


Zeytinburnu'ndaki İYİ Parti İl Başkanlığı'na saat 10.30 sıralarında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından partisinin İstanbul İl Başkanlığı'na giden İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Binamız hem birinci kattan hem de üçüncü kattan kasten vuruldu" dedi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İYİ Parti İstanbul İl Binasına yapılan saldırıyı kınıyoruz. İYİ Parti'ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Siyasi kuruma yönelik her türlü taciz ve saldırıya karşıyız."

İYİ PARTİ İL BİNASINA SALDIRI

iyi-parti-istanbul-il-binasina-saldiri-sonrasi-meral-aksenerde-aciklama

Saldırganın tabancasından çıkan mermi parti binasının camına isabet etti.

Parti binasında bulunanların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis geldi. Polis soruşturma başlatırken saldırganın kaçtığı öğrenildi.


MERAL AKŞENER'E, İMAMOĞLU EŞLİK ETTİ

iyi-parti-istanbul-il-binasina-saldiri-sonrasi-meral-aksenerde-aciklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de il başkanlığına gelerek bilgi aldı. Daha sonra açıklama yapan Akşener'e İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve İYİ Parti Başdanışmanı Buğra Kavuncu eşlik etti.


MERAL AKŞENER AÇIKLAMALARI

Akşener, "Öncelikle seçime ve sayın cumhurbaşkanına 1,5 ay kala söylemem lazım ama cumhurbaşkanları böyle konuşmaz. Recep Bey'in üçüncü tehditi üzerine partimiz hem birinci kattan hem de alt kattan vuruldu. 3. kat eski bir içişleri bakanı olarak konuşuyorum yani daha önce 'linç edildim' denildi. 'Bunları yanlış yapıyorsunuz hanımefendi' denildi ve evim basıldı bu kez 'Beni kendinle uğraşmaya zorlama, beni kendin için endişelendirme' denildi. Bugün partimizin İstanbul il başkanlığı iki yerinden vurulmuştur.Aşiret devleti olamaz.Bu canavarca sistemle yönetilemez.Seçime 1,5 ay kala siyasi partilere gözdağı verilmeye çalışılması kabul edilemez.Korkmuyoruz. , bu başka bir şey ama bu seçmene büyük bir haksızlık ve büyük bir hakarettir Aziz milletim ben size bu canavar sisteme sesleniyorum "Bugün bize, yarın size. Meral Akşener'i korkutacak adam anne karnında doğmamıştı. Allah'tan başkasından korkuyorsam Allah belamı versin."


"EVİM BASILDI, BERAAT ETTİLER"

Daha önce evinin basıldığını hatırlatan Akşener, "Evim basıldı, beraat ettiler, ben linç edildim, onlar beraat etti. Mahkemelerin, polislerin bunu yakalayamayacağını biliyorum. Benim hakkımda iftiralar attılar." torun beraat ettiler aziz milletim bu ucube sistemi bu yargıyı siz sürdüremezsiniz evladınız tehdit altında 1.5 ay sonra 14 mayısta sandığa gideceksiniz helal oyunlarınızla bunu değiştireceksiniz canavarca, çirkin, iğrenç sistem.Ekrem yanımda duran cumhurbaşkanı,seçimini iptal ettiler sevgili İstanbullular,ne yaptınız 13 bin 500 farkı 805 bin farka çevirdiniz.Milletime güveniyorum artık kadınlar canım kardeşlerim size sesleniyorum bir erkek siyasetçiye yapılamayan her türlü hakaret, pislik, iğrençlik ve iftira bana yapılmıştır ne için kadınım diye. Siyasette bir kadına, çocuklarınıza, kızlarınıza ne yapılıyor? Bu zulmün, pisliğin, iğrençliğin ve hukuksuzluğun bitmesini istiyorsanız değerli kadınlar 14 Mayıs'ta Millet İttifakı'na oy vereceksiniz. Bu kadına oy vereceksiniz, İYİ Parti'ye oy vereceksiniz Sayın Kılıçdaroğlu'na oy vereceksiniz, 13'üncü Cumhurbaşkanı'nı seçeceksiniz, partimizi birinci parti yapacaksınız. Bu zulmün bitmesi için zulme uğrayanların bu işi kazanması gerekiyor” dedi.


CUMHURBAŞKANI ADAYI KILIÇDAROĞLU OLAY YERİNE GELDİ

iyi-parti-istanbul-il-binasina-saldiri-sonrasi-meral-aksenerde-aciklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, silahlı saldırının gerçekleştirildiği İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na gelen CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.


BAKAN SOYLU AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanı Soylu, saldırının failinin yakalandığını duyurdu. Soylu yaptığı açıklamada, "Türk Polisi onları yakalayacaktır. İYİ Parti İl Başkanlığı'nı vuran saldırının faili yakalanmıştır. Sorumlular suçlamalarda bulunurken dikkatli olsunlar. Onları yakalamak bizim görevimiz. Size güvenin." devlet ve polisiniz utanacaksınız."

Bakan Soylu daha önce yaptığı açıklamada, "İYİ Parti İl Binasına yapılan saldırı bir provokasyondur. Polisimiz olayı aydınlatmak için soruşturma yürütmektedir. Ancak olayın sebebini belirlemeden düşmanlığı gündeme getirmek hem provokasyondur hem de siyasi fırsatçılık yaymaktır." Fail/failler en kısa sürede bulunacaktır." bulunmuştu.

İYİ Parti'nin Zeytinburnu'ndaki İstanbul İl Başkanlığı binasına isabet eden merminin, görev yaptığı yerde hırsızlık girişimini önlemek için inşaat bekçisinin ateşlediği tabancadan çıktığı belirlendi.

Akşam saat 21.30 sıralarında İYİ Parti İl Müdürlüğü'nün Eski Çırpıcı Yolu Caddesi üzerindeki Merter İş Merkezi'nin D-100 karayoluna bakan kısmına kurşun isabet etmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü özel ekip oluşturdu.


AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK'TEN AÇIKLAMA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul'da İYİ Parti İl Başkanlığı binasına düzenlenen silahlı saldırıyı kınadıklarını belirterek, "Ancak Sayın Akşener'in bu saldırının ardından Cumhurbaşkanımızı suçlayan açıklaması sorumsuz ve kışkırtıcı bir yaklaşımdır. Ahlaksız ve provokatif saldırıları kınıyoruz." Kullandığı dil" dedi.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İYİ Parti İstanbul il binasına yapılan saldırıyı kınıyoruz. İyi Parti'ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Basiretli bir duruş sergilemesi önemlidir. Öte yandan Sn. Akşener'in bu saldırının ardından Cumhurbaşkanımızı suçlayan açıklaması sorumsuz ve kışkırtıcı bir yaklaşımdır.Sayın Akşener'in Cumhurbaşkanımıza yönelik kullandığı uygunsuz ve provokatif dili kınıyoruz.

Saldırının faillerinin ortaya çıkacağını kaydeden Çelik, "Seçimler başta olmak üzere tüm provokasyonlara karşı ortak tavır almak önemlidir. Siyaset kurumuna yönelik saldırılara karşı en güçlü irademizle duracağız. sorumsuz açıklamalar yaparak provokasyona katkıda bulunmak değildir. sayın akşener doğrudan cumhurbaşkanımıza hakaret etmiştir. maalesef bu saldırı ile amaçlanan provokasyona katkı sağlayabilecek bir açıklama yapmıştır. Sayın akşener tüm siyasi kesimin ortak dayanışma tavrının altını çizmelidir. İşe yaramayacak.Sayın Akşener bu saldırı karşısında tüm siyaset kurumunun ortak dayanışma tavrının altını şimdi çizmelidir.Sorumsuz yaklaşımlarla bu melankoli saldırıyı siyasi bir kazanıma dönüştürmeye çalışmak sadece birinin yaratmak istediği ortam" dedi.

Siyasi partilere yönelik saldırıların karşı durulması gereken eylemler olduğuna işaret eden Çelik, "Sorumsuz yaklaşımlarla siyasi çıkar elde etmenin malzemesi değiller. Bu sorumsuz yaklaşımlarla kimse siyasi rant elde edemez. Ülkemiz için seçimleri birlikte yapacağız. 14 Mayıs'ta demokratik yarış. Bu ortamı karartmak isteyen provokasyonlara karşı." "Sorumsuz açıklamalarla onları destekleyen siyasi yaklaşımlara da karşıyız. Cumhurbaşkanımız hayatı boyunca demokratik seçim mücadelesi vermiştir. Cumhurbaşkanımızın siyasi çizgisi, milletimizin desteği ve dualarıyla provokasyonlara karşı demokratik siyasi mücadele temelinde inşa edilmiştir."

iyi-parti-istanbul-il-binasina-saldiri-sonrasi-meral-aksenerde-aciklama


iyi-parti-istanbul-il-binasina-saldiri-sonrasi-meral-aksenerde-aciklama