Cumhurbaşkanı Erdoğan Kiliste açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gelecek ortak bir kaderi paylaşıyoruz. Başkaları ne yaparsa yapsın, hangi sahte gündemlerin peşinden giderse gitsin. Biz deprem öncelikli gündemimizle günümüzü geçiriyoruz. Dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kiliste açıklamalarda bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kiliste açıklamalarda bulundu


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kilis'te açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkaları ne yaparsa yapsın, hangi sahte gündemler peşinde olursa olsun biz her günümüzü deprem öncelikli meselelerle uğraşarak geçiriyoruz" dedi. söz konusu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

cumhurbaskani-erdogan-kiliste-aciklamalarda-bulundu

Ramazan ayının en güzel yönlerinden biri de zengin-fakir ayrımı yapmadan bir araya gelmektir. Bu ayrımların kalktığı yer ise iftar sofrasıdır. Ortak bir kaderi ve ortak bir geleceği paylaşıyoruz. Başkaları ne yaparsa yapsın, ne sahte gündemler peşinde koşuyorlar. Günü deprem öncelikli gündemimizle geçiriyoruz.

11 ilin 11'ini gezeceğiz. Depremzede kardeşlerimizle bir arada olacağız. Devletimizin tüm kurumlarını seferber ederek her alanda yanınızda olduk. Bakan arkadaşlarımızı hızla illerimize atadık. Altyapı ve üstyapı sorunlarının çözümünü sağladık. Kilis'te yaşam eski düzenine dönene kadar sizleri yalnız bırakmayacağız. Devleti, milleti ve sivil toplumu sırt sırta vererek en kısa zamanda yaralarımızı saracağız. Kilis'i eskisinden daha güçlü ayağa kaldıracağız.

Deprem evi yapımı için zemin etüdü tamamlanmış yerlere temellerimizi atıyoruz. Depremzedelere kendilerini güvende hissedebilecekleri kalıcı konutlar sağlamak istiyoruz.

Köy evlerinin bir kısmını bayrama kadar yetiştirmemiz mümkün olabilir.

Kilis'e 1643 afet evi ve 2 bin 628 köy evi yapacağız. İlimizde yapılacak toplam konut sayısı ise 4 bin 271'e ulaşıyor.

67 bin konutun yapım süreci başladı. En kısa sürede teslim edeceğiz. Yatay mimariden taviz vermiyoruz. Konutlar 3-4 katlı olacak.

Bir masayı yönetemeyenin 85 milyon Türkiye'yi yönetmesi beklenemez.

Teröristlerle işbirliği yapanların milletime verecek hiçbir şeyi yoktur.