Gelecek Partisi Başkanı Muharrem İnce'den seçim değerlendirmesi

Memleket Partisi Başkanı Muharrem İnce, "Beni dinlemek yerine muhalefet var gücüyle beni susturmaya ve oyundan atmaya çalıştı. Seçimi engelliyormuşum gibi bir algı yaratıldı. "Bazılarına göre adaylıktan çekilmem siyasi olarak intihardı. Riski göze aldım dedi.

Gelecek Partisi Başkanı Muharrem İnce'den seçim değerlendirmesi
Gelecek Partisi Başkanı Muharrem İnce'den seçim değerlendirmesi
Gelecek Partisi Başkanı Muharrem İnce'den seçim değerlendirmesi
Gelecek Partisi Başkanı Muharrem İnce'den seçim değerlendirmesi


Memleket Partisi Başkanı Muharrem İnce, "Beni dinlemek yerine muhalefet var gücüyle beni susturmaya ve oyundan atmaya çalıştı. Seçimi engelliyormuşum gibi bir algı yaratıldı. "

MUHARREM İNCE SOSYAL MEDYADAN ŞEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

gelecek-partisi-baskani-muharrem-inceden-secim-degerlendirmesi

Muharrem İnce, "Bazılarına göre adaylığımdan çekilmem siyasi olarak intihardı. Bu riski göze aldım. Çünkü çekilmeseydim bugünkü tablonun tek sorumlusu ilan edilecektim. Şimdi herkes 'diyor. Muharrem İnce haklıydı'.

İnce, 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı.

Siyasetçilerin görevinin önce içinde yaşadığı toplumu anlamak, sonra da topluma sunduğu öneriler doğrultusunda seçmeni ikna etmek olduğunu belirten İnce, toplumu anlamadan siyaset yapmanın mümkün olmadığını vurguladı.


"GİDECEĞİN FAZLA YER YOK"

gelecek-partisi-baskani-muharrem-inceden-secim-degerlendirmesi

Seçmenin duygu ve düşüncelerini anlayıp onları dinlemenin bir siyasetçinin önceliği olması gerektiğinin altını çizen İnce, "Size oy vermeyenleri cehaletle, bilgisizlikle, makarnaya, kömüre kendini satmakla suçluyorsanız, Gideceğin fazla bir yer yok." değerlendirmesini yaptı.

Bin yıldır bu toprakları vatan edinmeye çalışan bu insanların fikri mirası anlaşılmadan siyaset yapılamaz” dedi. Görüşünü dile getiren İnce, şöyle devam etti:


"TOPLUM ATATÜRK'TEN VAZGEÇMEZ"

"Anadolu'da kalabilmek için Haçlı Seferlerine karşı duran bu millet 100 yıl önce bu topraklardan kovulmak için mücadele vermiştir. Türklerin Balkanlar'da, Kafkasya'da ve diğer Osmanlı kalıntılarındaki son kalesi Anadolu'dur. Uçaklar kalkmasın diye yere yatıp mermilerin üzerine atlayan, gözlerini kırpmadan ekinlerini yakan 'Deli Türkler'in duygusal dünyası.Bu milletin en önemli önceliği vatanını savunmak. Türk askeri doğar', bu yüzden 'Ordu peygamber yurdudur'. Onun için bu toplum Atatürk'ten vazgeçmez ve onu her zaman derin bir saygı ve sevgiyle anar. Bu toprakların insanı yükselişe geçmiştir. 1000 yıldır vatanı savunanlardır.PKK ve uzantılarını, FETÖ ve işbirlikçilerini haklı olarak vatanları için bir tehdit olarak görürler ve ne pahasına olursa olsun onlarla mücadele etmelidirler.PKK'nın verdiği görüntülerin doğru olmadığını düşünmek milleti tanımamaktır. bu refleksleri görmeden, ekonomideki olumsuzluklardan ve depremden medet uman milletin vatanı için tehdit olarak gördüğü FETÖ görmezden gelinecektir."


İNCE, İHA, SİHA HAKKINDA;

gelecek-partisi-baskani-muharrem-inceden-secim-degerlendirmesi

Muharrem İnce, savunma sanayi, SİHA, İHA, gemi ve uçakta yapılan çalışmaların yarattığı duyguları görmemek ve bunlara karşıymış gibi davranmanın milleti hiç tanımamak olduğunu vurgulayarak, "Salondaki siyasetçiler bilmezler. Bunları duyun, anlayın ve bilmeyin.Milleti anlamak için sahada olmanız gerekir." ifadesini kullandı.

3 yıldır bu toprakları karış karış dolaştığını hatırlatan İnce, milletin bu iktidardan bıktığını ancak bu muhalefete de güvenmediğini, her seçim öncesinde olduğu gibi 'sahte cennet' hikayeleri uydurulduğunu, seçim ilk turda kazanılamadı.

Siyasetin toplumun sesini duyurmak için yapılması gerektiğini belirten İnce, seçeneksiz seçimin demokratik seçim olamayacağını, oyları bölerek seçenek sunmanın dayatma olduğunu vurguladı.

İki turlu seçimlerde oyları bölmenin mümkün olmadığını belirten İnce, sandıkların sıra ile açıklanan sonuçlar olduğu değerlendirmesini hatırlattı.


"ÇEKİLMESEYDİM TEK SORUMLU BEN OLURDUM"

gelecek-partisi-baskani-muharrem-inceden-secim-degerlendirmesi

"Muhalefet söylediklerimi dinlemek yerine var gücüyle sesimi kısmaya ve beni oyundan atmaya çalıştı. Sanki seçim yapılıyor da ben önlüyormuşum gibi bir algı yaratıldı. Kaçan PKK'lılar Yurt dışında FETÖ'cüler, yıllarca bağlı kaldığım CHP'li bazı yöneticiler sosyal medyadan işbirliği yaptılar, tarihe geçecek bir iftira ve karalama kampanyası yürüttüler. yok sayılan bir sözle bu ahlaksız akını durdurun ve yok sayın.Tatlı su muhalifleri, sadece tweet atarak, şikayet ederek, sadece Whatsapp gruplarında tartışarak ülkeyi değiştireceklerini sanan sanatçılar, Yazarlar oybirliğiyle adaylıktan çekilmemi talep ettiler. Bazılarına göre adaylıktan çekilmem siyasi olarak intihardı.Risk aldım.Çünkü çekilmeseydim bugünkü tablonun tek sorumlusu ilan edilecektim.Şimdi herkes 'Muharrem İnce haklıymış' diyor. Basra' (Basra harap olduktan sonra).