İYİ Parti Başkanı Meral Akşener Kadınlar Gününde Anıtkabiri ziyaret etti

Akşener, Anıtkabir Özel Defterinde, Türk kadını güçlüyse Türkiye de güçlü olur. Bu bilinç ve inançla vatanımız ve milletimiz için hiç durmadan çalışacağımızın, geleceğimiz için mücadele edeceğimize bir kez daha söz veriyoruz.

İYİ Parti Başkanı Meral Akşener Kadınlar Gününde Anıtkabiri ziyaret etti
İYİ Parti Başkanı Meral Akşener Kadınlar Gününde Anıtkabiri ziyaret etti


Akşener, Anıtkabir Özel Defteri'nde, "Türk kadını güçlüyse Türkiye de güçlü olur.

MERAL AKŞENER ANITKABİR'DEYDİ

iyi-parti-baskani-meral-aksener-kadinlar-gununde-anitkabiri-ziyaret-etti

İYİ Parti Başkanı Akşener, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ve 81 il ve ilçe teşkilatından kadınların eşlik ettiği Akşener, Aslanlı Yolu'ndan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Anıtkabir'e çiçek bırakan Akşener, daha sonra kadınlarla bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Misak-ı Milli Kulesi'ne giderek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Akşener, deftere şunları yazdı:

iyi-parti-baskani-meral-aksener-kadinlar-gununde-anitkabiri-ziyaret-etti

"Sevgili Atatürk, uygarlık yolunda Türk milletine en büyük armağanınız olan Cumhuriyetimizin 100. yılında bir kez daha huzurlarınızdayız.

"KADINLARLA TARİH YAZACAĞIZ"

Bizler, nice zor şartlar ve imkansızlıklar karşısında Cumhuriyetimizin bizlere sunduğu fırsat eşitliği ile bugünlere gelmiş köy kızlarıyız. Tarihin her döneminde olduğu gibi biz de yılmayan, yılmayan ve mücadeleden asla vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız. Cumhuriyetimizin bizler için ne kadar büyük bir şans olduğunun da bilincindeyiz. İstiklal ve istikbalimizin yılmaz savunucuları olan biz kadınlar, genç yaşta içip içtiğimiz andan itibaren vefamızla medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, 1934'te Batılı ülkelerden önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren bu Cumhuriyet, 2023'te bunun hatırasıyla yetinemez. Çünkü biliyoruz ki, kadınların omuzlarında yükselen bu ülke kadınları yok sayamaz. yeni yüzyılda. Çünkü Türk kadını güçlüyse Türkiye de güçlü olur. Bu bilinç ve inançla, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında vatanımız ve milletimiz için durmaksızın çalışacağımızın, çocuklarımızın geleceği için mücadele edeceğimizin, kadınlarla birlikte tarih yazacağımızın bir kez daha sözünü veriyoruz.

Yüce Türk milleti için verdiğiniz mücadele ve biz Türk kadınlarına açtığınız yol için sizleri bir kez daha minnetle selamlıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun."