Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir ve Tekirdağ'da miting düzenledi

Millet İttifakı Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir'de yaptığı konuşmada, "Yeni bir ruha, yeni bir anlayışa ihtiyacımız var. Değişime ihtiyacımız var. Çok kutuplaştık, savrulduk, şimdi kucaklaşma, barışma zamanı." Kılıçdaroğlu daha sonra Tekirdağ'da halka hitap etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir ve Tekirdağ'da miting düzenledi
Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir ve Tekirdağ'da miting düzenledi
Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir ve Tekirdağ'da miting düzenledi
Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir ve Tekirdağ'da miting düzenledi
Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir ve Tekirdağ'da miting düzenledi


Millet İttifakı Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir'de yaptığı konuşmada, "Yeni bir ruha, yeni bir anlayışa ihtiyacımız var. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU KAMPANYAYA DEVAM EDİYOR

kemal-kilicdaroglu-balikesir-ve-tekirdagda-miting-duzenledi

Kılıçdaroğlu, "Atalarımız gibi Türkiye'nin mazlum tarihini de bu meydanda yeneceğiz" diye söze başladı.

Cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin karamsar bir ortamda olduğunu biliyorum, büyük sorunlar var, hayat pahalı, gençler umutsuz. Herkesin derdi var, derdi var. 21 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Ama şimdi değişim zamanı. Yeni bir ruha, yeni bir anlayışa ihtiyacımız var. "Değişime ihtiyacımız var. Çok kutuplaştık, savrulduk; şimdi kucaklaşma ve barışma zamanı" dedi.

"Bu ülkeye yeni bir anlayış getireceğim" diyen Kılıçdaroğlu, "85 milyon insanın bir arada yaşadığı bir Türkiye'yi inşa edeceğiz.


TARIM VE TURİZM HAKKINDA KONUŞTU

Balıkesir'in tarımın, turizmin, eğitimin merkezi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bölgenin şikayetlerini ben de biliyorum. Yurtdışındaki çiftçiye destek vereceğinize kendi üreticinize sahip çıksanız daha iyi olur.Bunların hepsi olur.Onlar 5 çete için çalıştı Kemal Bey vatandaşı için çalışacak.85 milyon insanla birlikte çalışacağız, için çabalayacağız."

Kılıçdaroğlu, "Çalışkan insanlarımız var" dedi. Ziraat mühendisi olacak. Bunları devlet ödeyecek. Toprağı analiz edecek, hangi ürünlerin üretilmesi gerektiğini söyleyecek. Çiftlik hayvanları üretiliyorsa, veteriner orada olacak, hayvanları aşılayacak ve onlara yardım edecek. Köyün entelektüel seviyesini yükselteceğiz.

Köylerin boş olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, köylerde tarımla uğraşan kadın ve gençlerin sosyal güvenlik primlerinin devlet tarafından karşılanacağını sözlerine ekledi.


KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ

kemal-kilicdaroglu-balikesir-ve-tekirdagda-miting-duzenledi

Emeklilere seslenen Kılıçdaroğlu, "2015'ten beri 'Ramazan ve Kurban Bayramı'nda emekli maaşı kadar ikramiye verin' diyorum. Sonra baktılar Kemal Bey haklı ikramiye vermiş ama öyle değil. Önümüzde Kurban Bayramı var, göreceksiniz her emeklinin 15 bin lirası var.

“Biz alçakgönüllüyüz. Bu nedenle ahlaklı, erdemli ve bilgili bir siyaset mücadelesi veriyoruz. Bu mücadeleyi biz kazanacağız” dedi.


"BENİ KIZDIRMA"

"418 milyar dolar, devleti soydular. Zayıfsan, parayı kaybetmişsen bu ülkeye bir faydan yok. 'Beni kızdırma, mal varlığını araştırırım' dedi, değil. tek bir cümle yapılabilir 418 milyar dolarlık mal götürdüler zannediyorlar ki Kemal Bey bu parayı bulamaz 5 çetenin uyuşturucu baronlarının parası değil o para 85 milyonun parasıdır."

Küçücük çocuklarımız üniversite mezunu, işsiz. Baba da oğul da işsiz. Fırsatlar sınırlıdır. Bu tabloyu düzeltmemiz gerekiyor. Çocuklarımızın bir işi olmalı. KPSS'de yüksek puan alıyorlar, mülakatta eleniyorlar. Röportajı kaldıracağım, torpidoyu bitireceğiz. Bütün fakirlerin sahibi Kemal Bey olacaktır.”


"SURİYE İLE BARIŞACAĞIZ"

kemal-kilicdaroglu-balikesir-ve-tekirdagda-miting-duzenledi

Cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu, "Suriyeli kardeşlerimiz Türkiye'yi geçiş hanına çevirdiler. Sanki bu ülkenin sınırı yok. 3.6 milyon Suriyeli kardeşimiz var. Onurlu ve güçlü bir ülkedir. Suriye ile barışacağız. Can ve mal güvenliklerini sağlayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu, Suriye'de tank-palet fabrikası ve 34 askerin şehit olması üzerinden milliyetçiliğe vurgu yaparak, şunları söyledi:

"Altı okumuzdan biri de milliyetçilik. Milliyetçiliğimizi sorgulamaya çalışıyorlar. Tank-palet fabrikasını Katar'a bağışladılar. Tank-palet fabrikasını ben alıp şanlı ordumuza vereceğim. 3-5 dileneceksin." sent, Kemal Bey yalvarmayacak, düne kadar hakaret ettiğin adamın ayağına gideceksin.

Suriye'de 34 askerimiz şehit oldu. İki gün sonra Erdoğan, Putin'in yanına giderek kapısında bekledi. Putin kronometreyi açarak dünyaya kaç dakika beklediğini gösterdi. Dünya lideri olmak mı, Türkiye'nin itibarını korumak mı? Milliyetçilik mi bu?

Kılıçdaroğlu, "Yeni bir sayfa açmamız lazım" sözlerine devam ederek, "Şanlıurfa Belediyesi'ni bize verin, çiftçiye bedava elektrik verelim" dedi. Türkiye'den başlayarak Türkiye'deki tüm çiftçilere ücretsiz elektrik vereceğiz" dedi.

27,5 yıl devlette çalıştığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "İsrafa son vereceğim. 16 uçak satacağım, yangınları söndürmek için uçak alacağım. Orman yangınlarına karşı yeni filolar oluşturacağız. Türk Hava Kurumu, o teşkilat yine bir numara olacak. Kızılay'ı tekrar düzelteceğiz. Görevlileri alacağız. 5-6 maaş almayı bitireceğiz" dedi.


KEMAL KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ'DA ŞUNLARI SÖYLEDİ

kemal-kilicdaroglu-balikesir-ve-tekirdagda-miting-duzenledi

Kışın soğuğunda bir evde doğalgaz kesilir ve ısıtılamazsa hepimiz üşüyoruz demektir. Hep birlikte ortak bir değişiklik yapmalıyız. 22 yıldır iktidardalar, ülkenin hali meydanlarda. Eskiden Merkez Bankası dolar kurunu açıklardı. Artık Merkez Bankası dolar kuruna sahip, döviz büfesi, bankaları ve Kapalıçarşı da dolar kuruna sahip. Kimin ne yaptığı belli değil. Nasıl bir mirasa sahip olacağımızın bilincindeyiz. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması gerekiyor. Türkiye bir değişikliğe imza atmak zorunda. Nereye imza atacağız? Sandıklara atacağız, oylarımızı atacağız ve Türkiye'nin kaderini gençler değiştirecek.


"HESABINIZDA 15 BİN LİRA GÖRECEKSİNİZ"

kemal-kilicdaroglu-balikesir-ve-tekirdagda-miting-duzenledi

Emekli diyen kişi; Çalışan, üreten, alın teri döken, Türkiye'nin kalkınmasına katkıda bulunan, primlerini ödeyen, zamanı gelince emekli olan bir insandır. Bütün bu alın terinin karşılığında emekli maaşı alıyor. Ama maaşıyla geçinemiyorsa Türkiye'nin yönetiminde bir sorun var demektir. 2015'ten beri Ramazan ve Kurban Bayramı'nda emeklilere asgari ücret kadar ikramiye verilsin dedim. Önce para yok dediler, sonra bu Kılıçdaroğlu'nun dilinden kurtulamayacağız dediler, hadi bir deneyelim Ama olmadı. Asgari ücreti ödeyeceksin dedim. Bir sonraki Kurban Bayramı'nda bankaya gidip göreceksiniz. Hesabınıza yatırılan 15 bin lirayı göreceksiniz. Ülkede para var. Ama 5'li çetelere verseniz, Türk lirasını yerde süründürseniz, milliyetçiyiz diye ağıt yaksanız kusura bakmayın, söyleyecek çok şeyimiz var.