Berrak Tüzünataçdan Ekrem İmamoğluna mesaj

Berrak Tüzünataç, İstanbuldaki binaların hasar tespiti için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlunu arayarak, Bu keyfiyete bırakılmış, milletin kabulüne bırakılmış bir şey mi? söz konusu.

Berrak Tüzünataçdan Ekrem İmamoğluna mesaj
Berrak Tüzünataçdan Ekrem İmamoğluna mesaj


Berrak Tüzünataç, İstanbul'daki binaların hasar tespiti için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu arayarak, "Bu keyfiyete bırakılmış, milletin kabulüne bırakılmış bir şey mi?" söz konusu.

BERRAK TÜZÜNAĞAÇ'TAN PAYLAŞIM

berrak-tuzunatacdan-ekrem-imamogluna-mesaj

Maraş ve Hatay depremlerinin ardından beklenen İstanbul depremi yeniden gündeme geldi. İstanbul'da oturanlar bulundukları binanın risk durumunu merak ediyor. Oyuncu Berrak Tüzünataç, İBB'nin "Hızlı Bina Tarama Yöntemi" uygulaması açıklamasının ardından Başkan Ekrem İmamoğlu'nu aradı.


"ZORUNLU HALE GELMESİ LAZIM"

berrak-tuzunatacdan-ekrem-imamogluna-mesaj

Tüzünataç, "Deprem bölgelerindeki tüm binaların depreme dayanıklı olup olmadığı denetimi kişilerin inisiyatifine bırakılmadan zorunlu hale getirilmeli ve denetimler bugünden başlamalıdır. bireyler?" ifadeleri kullandı.

Tüzünataç paylaşımına şöyle devam etti:

"Vatandaş can güvenliği konusunda bilgi almak için bin başvuru yapıp cevap alamayınca günlerce peşinden koşmak zorunda mı? Bunun bir görev ya da hizmet olarak hemen sunulması gerekmez mi?"