CEV Şampiyonlar Liginde ilk maç Fenerbahçe Opetin

CEV Şampiyonlar Ligi yarı final mücadelesinde iki temsilcimiz VakıfBank ve Fenerbahçe Opet final için karşı karşıya geldi. Yarı final karşılaşmasının ilk ayağını da Sarı-Lacivertliler 3-0 kazanarak turun kapısını araladı.

CEV Şampiyonlar Liginde ilk maç Fenerbahçe Opetin
CEV Şampiyonlar Liginde ilk maç Fenerbahçe Opetin


CEV Şampiyonlar Ligi yarı final mücadelesinde iki temsilcimiz VakıfBank ve Fenerbahçe Opet final için karşı karşıya geldi.

VAKIFBANK İLK MAÇTA YENİLDİ

cev-sampiyonlar-liginde-ilk-mac-fenerbahce-opetin

3 takımımızın tarihte ilk kez yarı final oynadığı Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi'nde bugün Fenerbahçe ile Vakıfbank'ın karşı karşıya geldiği serinin 1. maçı oynandı. Türk takımlarından birinin finale çıkması şimdiden garanti olan yarı final maçında Sarı Melekler, Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu Vakıfbank karşısında geçen yılın intikamını almaya çalıştı. 2022 yarı finalinde Fenerbahçe, Vakıfbank'a altın setle elendi.


FİNAL KAPISI ARALANDI

cev-sampiyonlar-liginde-ilk-mac-fenerbahce-opetin

Sarı-Lacivertliler bugün Vakıfbank karşısında çok ciddi bir üstünlük kurmuş durumda. İlk seti 25-10, ikinci seti 25-23 ve son seti 25-20 kazanan Fenerbahçe, 13 Nisan'da Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu'nda oynanacak rövanş öncesi finalin kapılarını araladı.

Misli.com Sultanlar Ligi'nde bu sezon ilk yarı karşılaşmasını Sarı-Siyahlılar 3-1 kazanırken, Vargas'ın da takıma katılmasıyla ivme kazanan Kanarya, ikinci yarıda evinde oynadığı maçı set vermeden kazandı.

Hatırlanacağı üzere diğer temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit dün Novara ile karşı karşıya geldi ve 3-2 mağlup oldu.

İlk set sonucu: VakıfBank 10-25 Fenerbahçe Opet

İkinci set sonucu: VakıfBank 23-25 Fenerbahçe Opet

Üçüncü set sonucu: VakıfBank 20-25 Fenerbahçe Opet