Binali Yıldırımdan DSPye ziyaret

AK Parti heyeti DSPyi ziyaret etti. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşmenin ardından Yıldırım ve Aksakal açıklama yaptı. Yıldırım, Bu seçimlerde birlikte yürüyebileceğimizi düşündük ve bunu DSP Genel Başkanı ve arkadaşlarına ilettik.

Binali Yıldırımdan DSPye ziyaret
Binali Yıldırımdan DSPye ziyaret


AK Parti heyeti DSP'yi ziyaret etti. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşmenin ardından Yıldırım ve Aksakal açıklama yaptı.

AK PARTİ ZİYARETLERİ

binali-yildirimdan-dspye-ziyaret

Görüşmenin ardından açıklama yapan Yıldırım, "Bu seçimlerde birlikte yürüyebileceğimizi düşündük ve bunu DSP Genel Başkanı ve arkadaşlarına ilettik" dedi.

"Ziyaretimizin sebebi malumunuz 14 Mayıs'ta seçim olacak. Bu seçim çerçevesinde partiler programlarıyla ve ittifaklarıyla milletin huzuruna çıktılar. Kedilerini ifade ediyorlar. DSP denilince bu seçimler yapılıyor. rahmetli Ecevit ve Erbakan'ı hatırlamak mümkün değil.Kıbrıs harekatının fatihleridir Kıbrıs.Cumhurbaşkanının KKTC Türk bayrağını kendi bayrağımızın yanında dalgalandırması bu konuya verdiği önemin bir göstergesidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük emekleri ile son zirvede Kuzey Kıbrıs'ı Türk devletleri teşkilatına gözlemci olarak kabul ettirmiştik.Ülkemizin mavi vatandaki hak ve menfaatlerini koruma konusunda parti programımız farklı olmakla birlikte, gerekli yetkiye sahip olduğumuzu teyit ediyoruz. ilkelerinde aynı hassasiyetler tek bayrak.


"BERABER YÜRÜYECEĞİMİZİ DÜŞÜNDÜK"

Seçimlerin emperyal hedefler ile ülkemizin bölgedeki güçlü yapısının devamı arasında bir çatışma olacağını öngörüyoruz. Beraber yürüyebileceğimizi düşündük ve bu önerimizi DSP'ye ilettik Sayın Başkan. Bunları değerlendirip ona göre hareket edeceğiz. Ziyaretimizin amacı budur. Onlara teşekkür ediyoruz."

Yıldırım'ın ardından söz alan Aksakal, " Yıldırım ve Sayın Çelik ziyaret ederek seçimler hakkında görüş alışverişinde bulundular. Teşekkürler."


ÖNDER AKSAKAL AÇIKLAMALARI

binali-yildirimdan-dspye-ziyaret

Aksakal, "DSP'nin 38 yıllık siyasi geçmişinin yeni dönemde TBMM'ye devredilmesine ilişkin görüşlerini paylaştılar. 14 Mayıs seçimleri terörden arınmış bir Türkiye'nin inşasına vesile olacaktır. ve Atatürk'ün koyduğu hedefe doğru hızla koşmaktadır.DSP Atatürk'ün yolundadır, Türk Devletine hizmet için ilkeli bir duruşla dürüstlük ve şeffaflık içinde yoluna devam edecektir.Yolunda sonuçlanması için elinden geleni yapacaktır. ilk tur ve siyasi maceraya izin vermez.Atatürk milliyetçiliği,Anayasanın ilk dört maddesi,mavi vatan ve Türk milletinin güvenliği vazgeçilmez kırmızı çizgilerimizdir.Milliyetçi olarak katkılarımızı yapmak istediğimizi paylaştık.

Başkanlık divanını bugün saat 14.00'te toplantıya çağırdıklarını söyleyen Aksakal, "Hem konuğumuzun dünkü ziyaretini hem de bugünkü ziyaretin kapsamını başkanlık divanında görüşüp bizi kabul etmeleri halinde bir ziyaret yapmayı planlıyoruz.

Aksakal, bugün AK Parti Genel Merkezini ziyaret ederek görüşlerini kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti.