Kurtarılmayı bekleyen kadının ilk sözleri: Ümidimi kesmiştim

Kahramanmaraşta meydana gelen depremin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmalarında ilginç insan hikayeleri ortaya çıkıyor. Uzun süre enkaz altında kurtarılmayı bekleyen kadın, arama kurtarma ekiplerine uzun süre şu sözleri söyledi: Teşekkür ederiz. Hiç tanımadığın insanlar için buradasın. Allah seni korusun. Biliyor musun, umudumu kesmiştim.

Kurtarılmayı bekleyen kadının ilk sözleri: Ümidimi kesmiştim


Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmalarında ilginç insan hikayeleri ortaya çıkıyor. Uzun süre enkaz altında kurtarılmayı bekleyen kadın, arama kurtarma ekiplerine uzun süre şu sözleri söyledi: Teşekkür ederiz. Hiç tanımadığın insanlar için buradasın. Allah seni korusun. Biliyor musun, umudumu kesmiştim.

KURTARILMA HİKAYELERİ ÇOĞALIYOR

Kahramanmaraş ve 10 ilde büyük hasara yol açan depremin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları, sevinci hüznü bir araya getiriyor. Bazı enkazlarda cansız insan bedenleri umudu tüketirken, bazılarında ise kaybolan umutlar yeniden yeşeriyor.


UMUDU HİÇ BİTMEDİ

Bunun en güncel örneklerinden biri de uzun süredir enkaz altında kalan kadının arama kurtarma ekiplerini görünce söylediği sözler oldu. Cesareti ve gülümsemesiyle dikkat çeken kadın, ekiplere şöyle konuştu:


"HİÇ TANIMADIĞINIZ İNSANLAR İÇİN BURADASINIZ"

Teşekkür ederim. Hiç tanımadığın insanlar için buradasın. Allah seni korusun. Allah yakınlarınızı böyle bir duruma düşürmesin inşallah. Allah seni korusun, umudumu kestim biliyor musun? Üşüyordum, 'artık uyuyayım' diyordum.