Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Kürtler notuyla paylaşım yaptı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitterda Kürtler notuyla paylaştığı videoda, Kemal Beye iftira atacaklar diye milyonlarca insanın haysiyetiyle mi oynanıyor? Milyonlarca insanın onuru ile oynanır mı? dedi

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Kürtler notuyla paylaşım yaptı
Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Kürtler notuyla paylaşım yaptı


Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'da "Kürtler" notuyla paylaştığı videoda, "Kemal Bey'e iftira atacaklar diye milyonlarca insanın haysiyetiyle mi oynanıyor?

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-kurtler-notuyla-paylasim-yapti

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından "Kürtler" notuyla bir video yayınladı.

"Son zamanlarda ne zaman seçim konuşsak, ne zaman saray seçimi kaybedeceğini görse Kürtlere karşı toplu bir damgalama ve terörist muamelesi başlıyor. Yazık, gerçekten ayıp. Şu anda milyonlarca Kürt'e terörist muamelesi yapılıyor. Her gün.


"UTANMAZLAR"

cumhurbaskani-adayi-kemal-kilicdaroglu-kurtler-notuyla-paylasim-yapti

Her gün sosyal medya trollerine milyonlarca dolar harcıyorlar. O troller beni aşağılamak için Kürtlere terörist muamelesi yapıyorlar. Halkımızı devletten uzaklaştırıyorlar. Neden? Üç ila beş oy için. Utanmazlar, gerçekten utanmazlar. Kemal Bey'e iftira atacaklar diye milyonlarca insanın onuru ile mi oynanacak? Allah aşkına söyleyin milyonlarca insanın onuru oynanır mı?


"KARDEŞLİK KANUNUMUZU UNUTMA"

Sevgili insanlar. Bu propagandaya aldanmayın ama aldanmayın. Kardeşlik kanunumuzu unutma. Kesinlikle hatırla. Türkleri ve Kürtleri kardeş yapan bir kader vardır. Kader bizi bir araya getirdi. Kader bize kardeş olmamızı söyledi. Kader bizi Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da yere serdi. Kardeş sevgisi gibi derin bir sevgi yoktur. Yüzyıllardır birlikte yaşadık. Hiçbirimiz yolumuza yalnız gitmedik, gidemedik. Üç beş oy için, asla ve asla kimsenin kardeşliğe zarar vermesine izin vermem. Şimdi uzun değil."