Fenerbahçenin Divan Kurulu Toplantısı sona erdi. Fenerbahçeden rakiplere ve TFFna sert tepki!

Kalamış Faruk Ilgaz Tesislerinde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Kurul Toplantısı başladı. Toplantıya Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Başkanı Uğur Dündar, yönetim kurulu üyeleri ve yüksek divan üyeleri katıldı. Yüksek divan kurulu üyelerinin yoğun katılım gösterdiği görüldü.

Fenerbahçenin Divan Kurulu Toplantısı sona erdi. Fenerbahçeden rakiplere ve TFFna sert tepki!
Fenerbahçenin Divan Kurulu Toplantısı sona erdi. Fenerbahçeden rakiplere ve TFFna sert tepki!
Fenerbahçenin Divan Kurulu Toplantısı sona erdi. Fenerbahçeden rakiplere ve TFFna sert tepki!
Fenerbahçenin Divan Kurulu Toplantısı sona erdi. Fenerbahçeden rakiplere ve TFFna sert tepki!
Fenerbahçenin Divan Kurulu Toplantısı sona erdi. Fenerbahçeden rakiplere ve TFFna sert tepki!


Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Kurul Toplantısı başladı. Toplantıya Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Başkanı Uğur Dündar, yönetim kurulu üyeleri ve yüksek divan üyeleri katıldı.

DİVAN KURULU SONA ERDİ

fenerbahcenin-divan-kurulu-toplantisi-sona-erdi-fenerbahceden-rakiplere-ve-tffna-sert-tepki

Fenerbahçe Yüksek Divan Başkanı Uğur Dündar, sarı lacivertlilerin haklarını gasp etmeye çalıştıklarını belirterek, "Cumhuriyet'in 100. yılında Fenerbahçe'nin şampiyonluk kazanmasına hiçbir güç engel olamayacaktır" dedi.


UĞUR DÜNDAR'DAN SERT SÖZLER

fenerbahcenin-divan-kurulu-toplantisi-sona-erdi-fenerbahceden-rakiplere-ve-tffna-sert-tepki

Fenerbahçe Yüksek Kurul Toplantısı Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri'nde devam ediyor. Toplantının başında Fenerbahçe Yüksek Divan Başkanı Uğur Dündar açıklamalarda bulundu. Dündar yaptığı konuşmada sarı lacivertlilerin operasyona tabi tutulduğunu belirterek, "Fenerbahçe'nin operasyona tabi tutulması ve 3 puanımızın şehit olması ve birbiri ardına haksızlıklara uğraması bende isyan duyguları oluşturdu. Sizin gibi yürek ister sebeplerini çok düşündüm bence sebebi belli her ne sebeple olursa olsun 'Spor takımımız bir kumpasın hedefi oldu' bu sezon başından itibaren çeşitli girişimlerle puanlarımız gasp edilmeye başlandı. , ve Fenerbahçe hedef tahtasına yerleştirildi" dedi.

Uğur Dündar, futbol sisteminde 3 Temmuz'dan kalma bazı odakların olduğunu belirterek, "Fenerbahçe denince akla Cumhuriyet, Atatürk'ün geldiğine her Fenerbahçe taraftarı gönülden inanır. Fenerbahçe'ye engel olun, Fenerbahçe'yi durdurun ve Fenerbahçe'nin haklı puanlarını gasp edin.Fenerbahçe taraftarları birlik ve bütünlük içinde her zamankinden daha fazla yönetimimizin arkasında durmalıyız.Ya bir bütün olacağız, ya da hedef tahtasının ortasında duracağız ve çeşitli saldırılarla karşı karşıyadır. Bundan sonra da aynı gücü birlik ve kararlılık içinde göstermelidir" dedi.

Muhaliflerin provokasyonlarından uzak durmaları gerektiğini söyleyen Dündar, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:


"CUMHURİYETİN 100. YILINDA ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

"Yönetimin koyduğu hedef doğrultusunda ilerlememiz gerekiyor. Bugün başkanımız Ali Koç tarihi konuşma yapacak. Biraz görsel kullanacak. Yaşadığımız haksızlıkları belge ve görsellerle bilginize sunacak, kimsenin itiraz edemeyeceği belge ve görüntülerle.Açıkça sergilenen tüm kumpaslar ve kasıtlı operasyonlar kısacası Fenerbahçe'ye yönelik her türlü girişim.Her türlü girişime rağmen hiçbir gücün Fenerbahçe'yi önleyemeyeceğine yürekten inanıyoruz. Cumhuriyetin 100. yılında şampiyon."

Fenerbahçe Yüksek Kurul Başkanı Uğur Dündar, Adana Demirspor maçının hakemi Ali Palabıyık ve ekibi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Divan kurulu üyelerinin konuşmaları arasında söz alan Dündar, Adana Demirspor maçında düdük çalan hakem Ali Palabıyık ve ekibi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu. Bir daha asla düdük çalmamak için dileyip düdüğünü asmalı” dedi.


BURAK KIZILHAN DİVAN KURULUNDA KONUŞTU

fenerbahcenin-divan-kurulu-toplantisi-sona-erdi-fenerbahceden-rakiplere-ve-tffna-sert-tepki

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, “Fenerbahçe'nin yarıştan sıyrılmak için yaptıklarına ilişkin görüşlerinizi almanın tam zamanı. Perşembe akşamı onlarca örneğinde yaşadığımız gibi onu yarıştan kasten uzaklaştırmak için atılan adımların nasıl hayata geçirildiğini en net şekilde görmüş olduk. Fenerbahçe'nin kuruluş sözleşmesinde de belirttiği gibi Türk sporuna ve gençliğine yaptığı yatırımların, atılan adımların, verilen emeklerin hiçbir anlamı yoktur.”

Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Toplantısı Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Genel Sekreter Burak Kızılhan, yönetim kurulu faaliyet raporunu okudu.


"YETMEDİ Mİ BİTMEDİ Mİ BU DÜŞMANLIK NEDEN"

Bugünün farklı olduğunu ifade eden Burak Kızılhan, “Bugün Fenerbahçe'nin yarıştan kurtulmak için neler yaptığına dair fikirlerinizi alma günü. Perşembe akşamı onlarca örneğinde yaşadığımız gibi onu yarıştan kasten uzaklaştırmak için atılan adımların nasıl hayata geçirildiğini en net şekilde görmüş olduk. Fenerbahçe'nin kuruluş sözleşmesinde belirttiği gibi Türk sporuna ve gençliğine yaptığı yatırımların, adımların ve çabaların hiçbir anlamı yoktu. Perşembe akşamı yaşananlar verilen emeğe bir saldırıydı. 11-12 yıldır yaşadıklarımıza rağmen rekabetten, yatırımdan, eğitimden, mücadeleden vazgeçmedik. FETÖ kulübümüze tuzak kurmaya çalıştı. Fenerbahçe devletin kılcal damarlarına sızılarak devlet rüzgarını arkasına alarak saldırıya uğradı. Başkanımız ve yöneticilerimiz hapse atıldı ama biz geri adım atmadık. Maçtan sonra otobüsümüze yapılan saldırı faili meçhul kabul edildi. Eserimiz çalındı. Tüm bunları Fenerbahçe taraftarı dışında kimse sorgulamadı. Bazı mücadeleler bitmedi. Kuruluş amacımızdan ve değerlerimizden vazgeçmedik. Sadece sporda değil, sosyal alanda da insanımızı ilgilendiren her konuda devletimizin kayıtsız şartsız yanında olduk. Bugün öyle bir noktaya geldik ki her şeyi sorgularız. Yetmedi mi bitmedi mi bu düşmanlık neden? Gerekli adımları da atacağız. Yaptığımız açıklamada olduğu gibi kurulduğu günden bu yana hakkını sonuna kadar hak eden kulübün bir bütün olmanıza ihtiyacı var. Kim bizim formamızla sahada mücadele ediyorsa onu izleyin ve koruyun. İyiler kazanırsa Fenerbahçe kazanır" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Adana Demirspor maçı hakemi Ali Palabıyık hakkında sert açıklamalarda bulunan Koç, ezeli rakipleri Beşiktaş ve Galatasaray'a da yanıt verdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamaları şöyle;

fenerbahcenin-divan-kurulu-toplantisi-sona-erdi-fenerbahceden-rakiplere-ve-tffna-sert-tepki

Sayın Dursun Özbek'e de teşekkür etmek istiyorum. Sağ olsun oğlum aradı ilgilendi. Endişelenecek bir şey yok. Bileğini yeni kırdı, ameliyat oldu. Hiçbir şeyi yok. Teşekkürler, var. Bir dönüm noktasındayız ve doğru kararları birlikte almak zorundayız. Bugün bir oyundan bahsedeceğiz ama sadece bu oyundan değil. Bu maç bardağı taşıran son damla oldu. Şampiyonluk adayları arasında en çok kırmızı lekeye sahip olan takımız. Ne yönetim ne de hoca sessiz kalmadı. 3 maç üst üste 10 kişi kaldık, sesimizi yükseltmedik. Sivas-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demir - Fenerbahçe maçı 2 puan. Sadece iki maçta sonucu doğrudan etkileyen 5 puan. Bizim için operasyonlar her zaman şubat ayında yapılır. Ersun Yanal döneminde 22.haftada şampiyonluğun en büyük adayıyız. Sonraki 7 maçta 21 puanın 18'ini kaybediyoruz.


"ÖNÜZMÜZDE 2 YOL VAR"

Önümüzde iki yol var. Birazdan size bu iki yoldan bahsedeceğim. Dün yönetimde bu iki yolu oyladık. Karar 11'e 3 oldu. Bu kararı da açıklayacağım. 90 dakikalık bir maçta hakem, yardımcılar ve VAR kaç maçta bu kadar kritik bir pozisyonda kabul edilemez hakemlik hataları yaptı? Bu hakem hatasıyla değerlendirilecek bir maç değil. Niyet açısından değerlendirilmelidir. İyi ki bu MHK gitti. MHK'lar gelip geçse de değişen bir şey olmadığını görüyoruz.

Mert Hakan'ın hedefi bize göre %100. Ele vurdu diyelim, biz göremedik, VAR gördü. Ama bu VAR penaltılarımızı göremiyor. Bu maçta yaşananlar, olacaklar değil. Bir düşünün, bu maç rakibimize karşı olsaydı ne olurdu? N'Diaye adında bir oyuncu var. Hakemin bu oyuncuya olağanüstü bir sabır göstermesi nedeniyle oyunu bile bitiremeyen bu isim maçı kartsız tamamladı. Onyekuru, Altay'a net sarı kart gösterdi. Aslında rakibimiz bu maçın ilk yarısını 9 oyuncuyla bitirmeliydi. 9 oyuncu hiç kart görmeden maçı bitirdi. Adana Demirspor maçında yaşadıklarımız inanılmaz. Yine, bu bir hakemin hatası değil. Hakemin içgüdüsüyle Fenerbahçe gol atıp kazanırsa bu golü veremediğinden değil, vermiyor. Miha Zajc'ın son dakika pozisyonu, yarı penaltı noktası. Ama vermez, vermez; veremem!


"ÇOK NET HAKEM HATALARI VAR"

fenerbahcenin-divan-kurulu-toplantisi-sona-erdi-fenerbahceden-rakiplere-ve-tffna-sert-tepki

Belhanda sekiyor, topa dokunmuyor bile. Direk Samet'i düşürür. Hakem pozisyon bitmeden devam etmesini söylüyor. Burada yaşananlar hakem hatası değil. Ve yeni bir şey ortaya çıktı. Gol atıyoruz belli ki Ümraniye maçında da aynısı oldu. Çizilen çizgiler arasında 3 metre fark var, yan hakem ofsayt bayrağını kaldırıyor. Hocamız hakemlerden bir kere bile bahsetmedi. Birkaç maç sonra hocaya 'Ne yapıyorsun çok net hakem hataları var' dedik. Sen konuşma' Adam buna alışık değil, şaşırıyor.

Bu herif muhtemelen özgeçmişinde "Jorge Jesus'u oyundan attım" demek için hakemliği bıraktıktan sonra düşürdü. Türkçe ve İngilizce bilmeyen Fenerbahçe hocası kırmızı kart gördü. Hakem muhtemelen Portekizce biliyor. Bu durumda teknik direktörün yaptığının bin katını sahaya çıkmadan hatta daha beterini yapanlar müebbet hapis almalıdır. Yine şubat ayında Fenerbahçe çok iyi oynadığı bir maçta katledildi.


"SAHTE ADALET İSTEMİYORUZ"

Sahte adalet istemiyoruz. Herkes için geçerli olan bir adalet sistemi bize fazlasıyla yeter. Sivasspor maçından sonra zaten çürümüş, çürümüş hakemlik kurumunun futboldaki yolsuzluk belgesi budur. İki maçta 5 puanlık etki büyük bir etki.

Şampiyonluk adayı olan rakibimiz dün gece uyandı, biz de keyifle izledik. Konuşmadığımız için daha da saldırganlaştılar ve benim sesimi kullanarak topa girmemiz için bir video çektiler. 8 Mart'ta bir grubu temizleyip istedikleri hakemleri getireceklerdi. O dönemde tüm hakem sınavlarını kaldırdılar. Böyle saçmalık olur diyerek engelledik. Televizyonda tartışalım. İnanıyorsan algı yapıyorsun. Neden gelmiyorsun?

Fenerbahçe Kongre Üyesi Murat Ilgaz, şunları söyledi. Hemen baktık, öyle bir şey bulunamadı. 40-45 yıldır futbolu takip ederim, MHK ile sorunu olan ve MHK Başkanını değil MHK Başkan Vekilini hedef gösteren bir kulüp görmedim. Ben hayatımda bu kadar iyi algı ve manipülasyon yapabilen, TFF'yi ve paydaşlarını baskı altına alan başka bir topluluk görmedim! MHK Başkanlığına Lale Orta getirildi. Fenerbahçeli falan. Galatasaray'a giden de Galatasaray'lıydı, ağzını açtın mı hiç?

Şimdi o camianın pompaladığını, 'Bitiremiyoruz', 'Yanlışlıkla söyledim' sözleri tekrar tekrar pişiyor. Tek yüzümüz var, özelde de, kamusalda da aynı. 'PFDK Başkanı Fenerbahçe forması ile karar verir' dediler. Bir toplantıda başkan 'Niye alınıyorsunuz' dedi. 'Adımızı nereye koyarsanız koyun, biz orada olacağız' dedim.

KORAY GENÇERLER SÖYLEMİ

fenerbahcenin-divan-kurulu-toplantisi-sona-erdi-fenerbahceden-rakiplere-ve-tffna-sert-tepki

Baş suçlulardan biri Koray Gençerler olabilir. Bu adam kim? 2 sene önce liderdik Pelkas Konyaspor maçında harika bir gol atmıştı. Ağzımız açık kaldı. Gole sevinirken eli icat edip pozisyonu iptal eden VAR'da hakem oldu. Bu sene yine Konyaspor maçı var. Valencia aptalca bir hamle yapıyor ama hakem görmüyor. Bana göre sarı kartla cezalandırılabilir. Koray Gençerler yine VAR'da

Uzun vadeli çıkarlarımızı korumak ve ülke futbolunu temizlemek için bu günlerden vazgeçmek mi yoksa figüran mı olmak istediğimize karar vereceğiz. Başkanlığımı feda etmeye hazırım. İstifa diye bir saçmalık yok. Aklından bile geçirme.

Önümüzde iki yol var. Selahattin Baki'nin dediği gibi bitireceğiz, şampiyon bitireceğiz? Aksi takdirde 'Yeter artık oyun oynamıyoruz.' diyelim mi Oyun oynamamak, oyun oynadıktan sonra 1 dakika sahayı terk etmek bu sezonu feda etmek demektir. Ama inanın geleceğimiz için çok ama çok önemli bir adım. Bunu yönetim içinde oyladık. Bir kez ölmeye inanıyorum. 11'e karşı 3 oyla devam kararı alındı. 3 kişi arasında ben de bulundum. Fenerbahçe'siz bir Süper Lig, Süper Lig değildir. Rakip takım ne diyor, 'Biz her yerdeyiz'. Her yerde değiliz, doğrunun yanındayız. 20 yıldır TFF'de yuva yapmadık, kendimize çalışan bir medya ordusu kurmadık, kurmayacağız da.