Yoğun kar yağışıyla beraber okullar tatil edildi! Hangi illerde okullar tatil? İstanbulda tatil verildimi?

Son dakika: İstanbul ve Ankarada yarın eğitime 1 gün ara verildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yarın kentte yoğun kar yağışı ve fırtına beklendiğini belirtirken, Ankara Valisi Vasip Şahin, başkentte öğle saatlerinde yoğun kar yağışı oluşacağını bildirdi. Yoğun kar yağışıyla beraber okullar tatil edildi! Hangi illerde okullar tatil? İstanbulda tatil verildimi?

Yoğun kar yağışıyla beraber okullar tatil edildi! Hangi illerde okullar tatil? İstanbulda tatil verildimi?
Yoğun kar yağışıyla beraber okullar tatil edildi! Hangi illerde okullar tatil? İstanbulda tatil verildimi?
Yoğun kar yağışıyla beraber okullar tatil edildi! Hangi illerde okullar tatil? İstanbulda tatil verildimi?
Yoğun kar yağışıyla beraber okullar tatil edildi! Hangi illerde okullar tatil? İstanbulda tatil verildimi?
Yoğun kar yağışıyla beraber okullar tatil edildi! Hangi illerde okullar tatil? İstanbulda tatil verildimi?


Son dakika: İstanbul ve Ankara'da yarın eğitime 1 gün ara verildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yarın kentte yoğun kar yağışı ve fırtına beklendiğini belirtirken, Ankara Valisi Vasip Şahin, başkentte öğle saatlerinde yoğun kar yağışı oluşacağını bildirdi.

VALİLİKLERDEN AÇIKLAMALAR GELDİ

yogun-kar-yagisiyla-beraber-okullar-tatil-edildi-hangi-illerde-okullar-tatil-istanbulda-tatil-verildimi

Türkiye'nin birçok ili yoğun kar yağışının etkisi gösterdi. Birçok il için tatil ilanları arka arkaya gelirken, Ankara ve İstanbul'da eğitime ara verildi.


İSTANBUL VALİSİ AÇIKLAMA

yogun-kar-yagisiyla-beraber-okullar-tatil-edildi-hangi-illerde-okullar-tatil-istanbulda-tatil-verildimi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, okulların 6 Şubat Pazartesi günü tatil edildiğini Twitter'dan duyurdu. Yerlikaya, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün saat 20.00'de paylaştığı verilere göre, ilk ve orta öğretim kurumlarımızda 6 Şubat Pazartesi günü kötü hava koşulları nedeniyle eğitime bir (1) gün ara verilmiştir. ilimizde bekleniyor." söz konusu.

İstanbul Valiliği yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi: "Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden saat 20.00'de alınan son meteorolojik verilere göre İstanbul'un kuzey kesimleri ve Avrupa Yakası'nda daha etkili olması beklenen kar yağışı, ve özellikle yan kesimlerin batı kesimlerinde Pazartesi öğlene kadar devam edecek.Diğer bölgelerde yağışların genel olarak yağmur, sulu kar ve kar şeklinde olması bekleniyor, özellikle yüksek kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayları görülebilecek. yerlerde özellikle yüksek kesimlerde ve rüzgar yer yer kuvvetli fırtına ve tam fırtına şeklinde esecek.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü kamu ve kuruluşlarında çalışan engelli, engelli ve hamile personel; herhangi bir talebe ve işleme gerek kalmaksızın idari izinli sayılmak üzere, tüm resmi ve özel temel ve orta öğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunluk enstitüleri, özel eğitim kursları, motorlu araç sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim Milli Eğitim Bakanlığına bağlı il. ve rehabilitasyon merkezleri, devlet okullarında yetiştirme kursları ve özel okullarda tamamlayıcı kurslar, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kuran kursları ve 4-6 yaş arası anaokulları, özel anaokulu bağlı olmak üzere tüm eğitim kurumlarımızda eğitim faaliyetleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına. Kreş ve çocuk kulüplerinin faaliyetlerine bir (1) gün süreyle ara verilmesine karar verilmiştir.


ANKARA 

yogun-kar-yagisiyla-beraber-okullar-tatil-edildi-hangi-illerde-okullar-tatil-istanbulda-tatil-verildimi

Vasip Şahin Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Son meteorolojik değerlendirmelere göre yarın sabah ilimizde şiddetli buzlanma ve öğle saatlerinden itibaren şiddetli yağmur beklenmesi nedeniyle Pazartesi günü ilk, orta, lise ve okul öncesi eğitim kurumları Hamile ve engelli personelimiz ile 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın personel idari izinli sayılacaktır.

BİTLİS

Bitlis'te etkili olan yağış nedeniyle 302 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığının 107 santimetreyi geçtiği şehir de merkez, Güroymak ve Hizan ilçelerindeki okullar 1 gün tatil edildi. Meteoroloji yetkililerinin özellikle Pazartesi günü yoğun yağış beklendiğini bildirmesinin ardından Bitlis Valiliği, 6 Şubat'ta merkez, Güroymak ve Hizan ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiğini duyurdu.

ÇANAKKALE

Çanakkale Valiliği bayram haberini bir basın açıklamasıyla verdi. Valilik duyurusu; "Olumsuz hava koşulları ve beklenen kar yağışı nedeniyle 06 Şubat 2023 Pazartesi günü ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir. Yine il genelindeki köy okullarımızda (bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden bu okullara ve öğrencilerinin büyük bir kısmına günübirlik olarak yarın 1 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilecek.

Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verme kararı, şartlara göre Kaymakamlıklarımız tarafından ilçe bazında değerlendirilecek ve bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ayrıca il genelinde aynı gün hamile personel ve engelli personele 1 gün idari izinli sayılacaktır.

MUŞ'TA 2 GÜN

Muş'ta olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde okullar iki gün tatil edildi.


Valilikten yapılan açıklamada, kentte buzlanma ve kuvvetli yağış uyarısının yapıldığı belirtildi.


Açıklamada bu uyarılar doğrultusunda 6-7 Şubat günü il genelinde eğitim-öğretime 2 gün süreyle ara verildiği söylendi.

BİNGÖL

Bingöl'de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar iki gün tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, engelli ve hamile personelin de idari izinli olacağı bildirildi.

HAKKARİ

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde etkili olan yağış ve olumsuz hava koşulları nedeniyle İlk ve Orta Öğretim Kurumları, Özel Öğretim Merkezleri, Halk Eğitim Merkezleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ile Eğitim Merkezlerinde eğitimler düzenlendi. Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri 06.02.2023 Pazartesi günü eğitime 1 (bir) gün ara verilmiş olup, engelli ve hamile kamu personeli 1 gün idari izinli sayılacaktır.Kamuya saygıyla duyurulur." söylendi.

MALATYA

yogun-kar-yagisiyla-beraber-okullar-tatil-edildi-hangi-illerde-okullar-tatil-istanbulda-tatil-verildimi

Yoğun şekilde kar yağışının devam ettiği Malatya'da eğitime 1 gün ara verildi. Yapılan açıklamada; "İlimiz genelinde yoğun yağış ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve karayollarında buzlanma nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek sorunlar nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecede kamu-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları açılmıştır. Milli Eğitime, öğrencilerimizin ve personelimizin güvenliğini sağlamak amacıyla, 06 Şubat 2023 Pazartesi günü özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, kreşler ve okul öncesi eğitim kurumlarında bir (1) gün süreyle eğitime ara verilmesine karar verilmiştir. diğer kamu kurumlarına ait okul eğitim kurumları.


Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanları; hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı bulunan memurlar ve diğer kamu görevlileri 06 Şubat Pazartesi günü 1 (bir) gün idari izinli sayılacak. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ŞANLIURFA

2 gündür kar yağışının etkili olduğu Şanlıurfa'da Eğitime 1 gün ara verildi. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 1 günlük kar tatilini sosyal medya hesabından duyurdu.

“Sevgili çocuklar, öğretmenler; Tatilinizi bir gün daha uzattık” diyen Vali Ayhan, “Dönem tatili sona erdi ancak il dışından gelen öğretmen ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat'ta okullarımız tatil edildi. Bir gün daha kitaplarınız ve yağan karla tatilinizin tadını çıkarın.” ifadeleri kullandı.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş ili genelinde eğitime bir gün ara verildi. Yapılan açıklamada; "İlimiz genelinde eğitime 1 gün ara verilmiştir." söylendi.

TUNCELİ

Tunceli'de olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın il genelinde okullarda eğitime ara verildi.

Yapılan açıklamada, il genelinde devam eden karın akşam saatlerinde şiddeti artırması beklendiği belirtildi.

ADIYAMAN VE GAZİANTEP

Kar yağışı nedeniyle rutin hayatın olumsuz etkilendiği Gaziantep ve Adıyaman'da okulların tatil edildiği açıklandı. Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Gaziantep'te yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün süreyle kapatıldı. Engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayılacak. Kartopu oynayın" ve kitap oku."

SİVAS

Sivas genelinde eğitime 1 gün ara verildi. Vali Yılmaz Şimşek, bayram haberi;

"Sevgili Öğrencilerim;Sivas genelinde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü eğitime 1 (bir) gün ara verme kararı aldık.Bol yağmurun ve uzayan tatilin tadını çıkarın."

DİYARBAKIR

Diyarbakır'da eğitime bir gün ara verildi. Vali Ali İhsan Su, haberi Twitter hesabından duyurdu.

KARAMAN

Karaman'da olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.

Yapılan yazılı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim kurumlarına 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin aynı gün idari izin verileceği belirtildi.

ISPARTA

yogun-kar-yagisiyla-beraber-okullar-tatil-edildi-hangi-illerde-okullar-tatil-istanbulda-tatil-verildimi

Isparta Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz etkilerin önlenmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm resmi ve özel kademeler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde 6 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı söylendi.

BAYBURT

Bayburt Valiliği, 6 Şubat 2023 Pazartesi günü ilk ve orta öğretim kurumlarında olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini, hamile ve engelli kamu personelinin idari izinli sayılacağını duyurdu.

GİRESUN

Giresun'da olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın 8 ilçenin tamamında, diğer ilçelerde ise köy okullarında eğitime ara verildi.

Yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı, olumsuz hava şartları ve buzlanma riski nedeniyle yarın Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli ilçelerindeki tüm okullarda eğitime yarın bir gün ara verildiği belirtildi. , Doğankent, Güce, Şebinkarahisar ve Yağdere.

Açıklamada, il merkezi ile Bulancak, Eynesil, Keşap, Görele,Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde yarın bir gün süreyle köy okullarında eğitime ara verileceği, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin okullarına gönderileceği kaydedildi. yarın izinli sayılacak

ADANA

Adana'nın Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde yarın kar nedeniyle okullar tatil edildi.

Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de Pazartesi günü idari izinli sayılacağı kaydedildi.

KAYSERİ

Gökmen Çiçek, beklenen kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Çiçek, "Tüm öğrencilerimizin bu kar tatilini kitap okuyarak ve kartopu oynayarak geçirmelerini istiyoruz" dedi.

NEVŞEHİR

yogun-kar-yagisiyla-beraber-okullar-tatil-edildi-hangi-illerde-okullar-tatil-istanbulda-tatil-verildimi

Nevşehir Valiliği, kar yağışının olası olumsuzluklarını önlemek amacıyla eğitime 1 gün ara verildiğini söyledi.

Çocukları anaokuluna ve anaokuluna devam eden anneler ile engelli ve hamile kamu çalışanlarının da birer gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

KONYA

Konya'da devam eden yoğun kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle yarın il genelinde eğitime ara verildi. Okullar il merkezi ve 17 ilçede bir gün, Derebucak ilçesinde 2 gün tatil edildi.

AĞRI

Ağrı'da olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın tüm ilde eğitime ara verildi.

Yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 6 Şubat'ta il genelinde eğitime ara verildiğini açıkladı.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı söylendi.

BURDUR

Burdur'da olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime ara verildi.

Ali Arslantaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğrencilere seslenerek, kentte eğitimin salı günü başlayacağını duyurdu.

Öğleden sonra başlayan yoğun kar yağışının il genelinde devam ettiğini belirten Arslantaş, "Sevgili çocuklarım, uzun bir tatilin ardından okullarınıza dönmek için sabırsızlandığınızın farkındayız. 7 Şubat 2023 Salı. Kardan adam mı yapıyoruz?” ifadeleri kullandı.

Valilikten yapılan açıklamada, engellilerin anne babalarından birinin, engelli yakınlarının, hamilelerin ve on yaş altı çocukların yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'da olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın il genelinde eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, 6 Şubat'ta tüm ilk ve orta dereceli okullar, anaokulları, gündüz bakımevleri ve etüt merkezlerinde eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli, hamile ve diğer özel sağlık durumu yaşayan kamu personelinin de idari izinli sayılacağı belirtilirken, olumsuz hava koşulları nedeniyle vatandaşlar dikkatli ve tedbirli olmaları ile ilgili uyarıldı.

BATMAN

Batman'ın Gercüş ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Yapılan açıklamada, ilçe genelinde devam eden kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların. Pazartesi günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin yarın izinli sayılacağı kaydedildi.

KARS

yogun-kar-yagisiyla-beraber-okullar-tatil-edildi-hangi-illerde-okullar-tatil-istanbulda-tatil-verildimi

Kars'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın il genelinde eğitime ara verildi.

Yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 Şubat'ta il genelinde eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

KIRŞEHİR

Hüdayar Mete Buhara, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yarın beklenen yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve ortaokullarda eğitime ara verildiğini bildirdi.

Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bir gün izinli olacağını vurgulayan Buhara, "Sevgili öğrenciler, okulunuza gitmek için bir gün daha bekleyeceksiniz. Meteorolojik verilere göre, yoğun yağış nedeniyle. İlimiz genelinde beklenen yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları, ilköğretim ve ortaokullarda ilköğretim okullarında eğitime birer gün ara verildi.

YOZGAT

Yozgat'ta kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi

Yozgat Valiliği'nin sosyal medyada yapılan açıklamada, kent genelinde kar yağışı beklendiği belirtildi.

Açıklamada, "Meteorolojiden alınan bilgiye göre, gece saatlerinde başlayıp gün boyu devam etmesi beklenen kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle 6 Şubat 2023 Pazartesi günü ilimiz genelindeki tüm okullar tatil edilmiştir. Ayrıca, Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel 1 gün idari izinli sayılacak." ifadesi kullanıldı.

SAMSUN

Samsun'da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yarın bazı ilçelerde eğitime ara verildi.

Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yarın yoğun kar yağışı, kötü hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek aksamalar nedeniyle Asarcık ilçesindeki tüm okullar ile Havza ve Kavak ilçelerinde ulaşım eğitimine yarın ara verildiği bildirildi.

ANTALYA

Antalya'nın Korkuteli, Akseki ve Elmalı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün eğitime ara verildi söylendi.
Valiliği'nin sosyal medyada yapılan açıklamada Korkuteli, Akseki ve Elmalı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın tüm kademelerdeki devlet ve özel okullarda eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu. Açıklamada, meteorolojik tahminlere göre ilçelerde kar yağışının devam edeceği, yollarda meydana gelebilecek buzlanma ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzlukların dikkate alındığı belirtilirken, engellilerin de mağdur olacağı belirtildi. kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile personel ile tatil günlerinde idari izinli sayılacak.

yogun-kar-yagisiyla-beraber-okullar-tatil-edildi-hangi-illerde-okullar-tatil-istanbulda-tatil-verildimi