Amedspor maçı sonrası Bursaspora 9 maçlık ceza!

Maç boyunca yüksek tansiyon devam etti ve tribünlerden sahaya yabancı madde yağdı. TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu olaylı maçla ilgili kararları açıkladı. Bursaspora 9 maç seyircisiz oynama cezası verildi.

Amedspor maçı sonrası Bursaspora 9 maçlık ceza!
Amedspor maçı sonrası Bursaspora 9 maçlık ceza!


Maç boyunca yüksek tansiyon devam etti ve tribünlerden sahaya yabancı madde yağdı. TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu olaylı maçla ilgili kararları açıkladı. 

BURSASPOR'UN CEZASI BELLİ OLDU

amedspor-maci-sonrasi-bursaspora-9-maclik-ceza

Bursaspor, TFF 2. Lig Beyaz Grup'un 23. haftasında Amedspor ile karşı karşıya geldi. Maçın galibi; Bursaspor skoru 2-1'e getirirken, yeşil-beyazlı takımın gollerini Çağatay Yılmaz ve Enver Cenk Şahin kaydetti. Amedspor'un tek golünü 89. dakikada Mehmet Gürkan Öztürk kaydetti. Öte yandan mücadelenin düdüğü çalmadan önce iki takımın oyuncuları ısınmak için sahaya çıkarken taraflar arasında gerginlik yaşandı.


9 MAÇLIK CEZA

TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu olaylı maça ilişkin kararlarını açıkladı. Bursaspor'a 9 maç seyircisiz oynama cezası verildi.


PFDK'NIN TÜM CEZALARI

amedspor-maci-sonrasi-bursaspora-9-maclik-ceza

"05.03.2023 tarihinde oynanan BURSASPOR-AMED SPOR FAALİYETLERİ TFF 2. Lig Beyaz Grup karşılaşmasında aynı sezon 5. kez bu eylemin gerçekleştirilmesi nedeniyle taraftarların çıkardığı çirkin ve kötü tezahüratlar nedeniyle" evsahibi kulüp1 RESMİ MÜSABAKALARININ KENDİ SAHASINDA OLMASI,İZLEYİCİ OYNAMAK VE 6.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılması,

Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübü merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle 40.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmış ve bu eylem aynı sezonda üçüncü kez gerçekleştirilmiştir,

Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübü taraftarları ve üyelerinin sebep olduğu saha olayları ve talimatlara aykırı hareket nedeniyle, 52/2., 46. ve 10/2. 8 RESMİ MÜSABAKALARIN KALICISIZ OYNAMASINA ve 280.000.-TL para cezasına,

amedspor-maci-sonrasi-bursaspora-9-maclik-ceza

Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübü yetkilisi AŞKIN DEĞİRMENCİ, rakip takım oyuncusuna saldırdığı için 90 GÜN MASRAFSIZLIK cezasına çarptırıldı.

Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübü Sorumlusu AYBARS TÜRKKAN'ın da rakip takım mensubuna saldırması nedeniyle 90 GÜN FERAGAT ile cezalandırılmasına karar verildi."