Devlet Bahçeli Ahbapı ve Babala tvyi hedef aldı! Başkaları gibi şov peşinde değiliz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisindeki grup toplantısında konuştu. Türkiyeyi sonuna kadar koruyacağız ifadelerini kullanan Bahçeli, sırasıyla afet bölgesindeki illere gideceğini duyurdu.

Devlet Bahçeli Ahbapı ve Babala tvyi hedef aldı! Başkaları gibi şov peşinde değiliz
Devlet Bahçeli Ahbapı ve Babala tvyi hedef aldı! Başkaları gibi şov peşinde değiliz
Devlet Bahçeli Ahbapı ve Babala tvyi hedef aldı! Başkaları gibi şov peşinde değiliz


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki grup toplantısında konuştu. "Türkiye'yi sonuna kadar koruyacağız" ifadelerini kullanan Bahçeli, sırasıyla afet bölgesindeki illere gideceğini duyurdu.

DEVLET BAHÇELİ GRUP TOPLANTISINDA AÇIKLAMALARI

devlet-bahceli-ahbapi-ve-babala-tvyi-hedef-aldi-baskalari-gibi-sov-pesinde-degiliz

MHP Lideri Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki grup toplantısında konuşma yaptı. Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremi hatırlatan Bahçeli, "Milli birlik ve beraberlik ruhuyla bir araya gelip birbirimize şifa vermemiz gereken bir alacakaranlık dönemindeyiz. Yaralıyız ama mutlaka sarılacağız." .Bozulduk ama mutlaka iyileşeceğiz.Bu imtihandan hak ile çıkacağız.Sıkıntı verenin dermanını da vereceğine inanıyoruz.Hayır ve şerrin Allah'tan geldiğine inanıyoruz.Emanet ile Dua, dayanışma imkanı, devletin iradesi ve milletin dirayetiyle bocaladığımız, daha doğrusu aşmamız gereken zor günleri atlatacağız. Sarsıldık ama yıkılmayacağız." halkımız ama millet olarak yok olmayacağız. Binalar üzerimize yıkıldı ama çözümün tükenmediğini, umutların kaybolmadığını, ışığın sönmediğini, Türkiye'nin tökezlemediğini göstereceğiz" dedi.


"TÜRKİYE'YE SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Türkiye'nin devasa bir felaketin pençesinde olduğunu, olağanüstü bir dönemden geçtiğini ancak depremin ne ilk ne de son olmayacağını belirten Bahçeli, "Zamanla yerin altında biriken şiddetin ve jeolojinin enerjisiyle yaşamak. sonra kırık fayların çatlaklarından yerden yükseliyor ve bunun vahim sonuçlarını en aza indirmek zorundayız.Artık yaşam planımızı ona göre yapmalıyız.Şehirleşme politikalarımızı yeniden gözden geçirip yapı yapılarını yeniden değerlendirmeliyiz. doğal afetlerin risk ve tehditlerini dikkate alarak yer alma ve yerleşim stratejileri.Aslında bunu bir an önce yapmalıyız.Türk milleti nice zorluklar atlattı Allah yardımcınız olsun Yeter ki deprem değişmez bir gerçektir. Dünya ve insan ömrü gözümüzde yaş, yüzümüzde keder, kalbimizde yangın, acımız tarifsiz.İki el nasıl bir baş ise, depremzede kardeşimizle de hepimiz biriz. onun, onların tekrar normal hayata dönebilmeleri için kenetlendik. Yaralarımızı saracağız, yıkımları telafi edeceğiz, depremden etkilenen şehirlerimizi güle çevireceğiz, çelikleşmiş kardeşlik duygumuza su vereceğiz, hayat vereceğiz, destek olacağız. Sadece 10 ilimize değil; Türkiye'mizin üzerine yıkılan binaları birer birer kaldıracağız, hep birlikte birlik olup Türk bayrağını dalgalandıracağız; Nazardan, kötü niyetten, boş kafalılardan haberleri olmasa da biz Türkiye'ye sonuna kadar sahip çıkacağız" dedi.


"ŞİMDİ YOLLARA DÜŞMENİN VAKTİ"

Bu süreçte devletin ve hükümetin en alçak iftira ve iftira kampanyalarına aldırış etmeden tarihi görevlerini de yerine getirdiğini söyleyen Bahçeli, "Cumhurbaşkanımız depremle yıkılan illerimize intikal etti, incelemelerde bulundu, görüştü. Vatandaşlarımızla konuştuk, acılarını paylaştık, gözyaşlarını silmeye çalıştık.Titiz ve hassas kurtarma çalışmalarını meşgul etmemek için özellikle Cumhurbaşkanımızın deprem bölgesinde olması nedeniyle gelişmeleri Ankara'dan an be an takip ettim. diğerleri gibi şov peşinde değiliz.Biz sömürü yarışı içinde değiliz. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak depremden zarar gören illerimizi ve tüm ilçelerimizi ziyaret etmek için geçen hafta aldığım kararı uygulamak için makul bir süre bekledim. Vakti geldi, şimdi yollara düşme vakti geldi"Milletimle tek yürek olacağım, tek ses olacağım, bütün hüzünlü şehirlerimizi, mağdur vatandaşlarımızı birer birer ziyaret edeceğim" Çalışmaları aksatmadan bire bir” dedi.


"DEVLET NEREDE"

devlet-bahceli-ahbapi-ve-babala-tvyi-hedef-aldi-baskalari-gibi-sov-pesinde-degiliz

'Devlet nerede' diyenlere bir iki sözü olduğunu belirten Bahçeli, 'Deprem bölgesinde her şey var, devlet yok' dedi. "Bu hassas günlerde yavaş konuşuyorum. Kusura bakmayın ama mecburum. 'Devlet yok' diyenler iç işgal cephesinde konuşlanmış sefil işbirlikçilerdir. Görseler de kabul edemezler. 30 yıldır eğri büğrü büyüyen bir ağacın bir anda düzelmesini elbette beklemiyoruz .Ancak elde sıcak kireç yoğurmanın dolandırıcılara ve apaçık insan kusurları olan dolandırıcılara katlanmaktan daha iyi olduğuna inanıyoruz. Afeti fırsata çevirmek isteyen simsarlar var. Devletin yıpratmasına umut bağlamış vicdansızlar iş başında.Sosyal medya şovu yapan hayırseverler haşarat acımızı maddeleştiriyor. Ucuz Aymazlar Clar'ın dört bir yanını sardığı tribünlerde oynayan reklam tutkunları, afetin boyutu ve boyutu büyük olunca arama kurtarma çalışmalarında bazı gecikmeler ve mücbir sebep eksiklikleri yaşanıyor.Bunun doğal afetiyle baş etmek kolay değil. ölçek ve yıkıcı etkileri, dünyanın neresinde veya herhangi bir ülkede olursa olsun. Bir kez olsun bu konunun altını çizmek, devletin ve hükümetin haklarından vazgeçmek gerekiyor" dedi.

Türk yönetim felsefesine göre devletin millet, milletin de devlet olduğuna, tarihin zor ve sıkıntılı dönemlerinde bu ikisini birbirinden ayırmanın asla mümkün olmadığına işaret eden Bahçeli, şöyle devam etti:


SÖZLERİNİ ŞÖYLE TAMAMLADI

devlet-bahceli-ahbapi-ve-babala-tvyi-hedef-aldi-baskalari-gibi-sov-pesinde-degiliz

"Devleti bir kenara itmek, kocakarı-çavuş ilişkileri üzerinden yardım toplamak ve bu bağlamda paralel hat kurmak devletin güvenilirliğine bir nevi gölge düşürmektir, bizim nazarımızca itibar edilmemesi gereken bir hatadır. Bunlar nedir? Afet bölgesinde sonrasında kimler korku, panik ve can kayıplarına neden oluyor? Devletin yapamadığı,sakinleşemediği ve yetişemediği ne var? Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür,mümkündür ve mümkündür. Her zorluğun, her sorunun, her mikrobun üstesinden gelmeye mukadderdir.Devletimize ve hükümetimize sonuna kadar güveniyor, her koşulda arkasında olduğumuzu tavizsiz bir duruşla ifade ediyoruz. AFAD aracılığıyla yardım ve destek sağlıyoruz. Alınıyor; en güzeli en sağlıklısı. Sonuçta beklentimiz ve çağrımız bu. Acılı günlerimizi magazin şovuna çevirenler bizce kesinlikle iyi niyetten yoksundur. Bizler paylaşarak acımızı nasıl azaltabiliriz diye düşünürken. bir ulus, birisi gerekir dışarı çıkıp sorumlu olun, cüzdanlarını doldurun ve şöhret arayın; Son derece ahlaksız ve uygunsuzdur. Bir enkaz kaldıralım, bir sırtımızı düzeltelim, sırtımıza yapışan kenelerle hesaplaşacağımız zaman gelir inşallah.”