Türkiyede en çok izlenen sinema filmleri!

Son zamanlarda vizyona giren filmler arasında Türkiyede en çok izlenen sinema filmleri! En çok izlenen 10 filmin 4ü Türk yapımı oldu.

Türkiyede en çok izlenen sinema filmleri!
Türkiyede en çok izlenen sinema filmleri!
Türkiyede en çok izlenen sinema filmleri!
Türkiyede en çok izlenen sinema filmleri!
Türkiyede en çok izlenen sinema filmleri!

TÜRKİYE'NİN EN ÇOK İZLENEN 10 FİLMİ


Yıl boyunca animasyon filmlerin yanı sıra macera, fantastik ve aksiyon türünde yapımlar izleyicilerden yoğun ilgi gördü. Box Office Türkiye'den derlenen bilgilere göre, 366'sı yeni olmak üzere 501 filmin vizyona girdiği yılda toplam izleyici sayısı 35 milyon 873 bin 660'a ulaştı.


turkiyede-en-cok-izlenen-sinema-filmleri

EN ÇOK İLGİ GÖREN FİLM BERGEN 

Cinayet sonucu hayatını kaybeden şarkıcı Belgin Sarışık'ın hayatını konu alan 'Bergen' filmi 5 milyon 484 bin 798 izleyici ile yılın en çok izlenen filmi oldu. Başrollerini Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu'nun paylaştığı filmde, 'acıların kadını' olarak bilinen şarkıcı Bergen'in hayatından bir kesit beyaz perdeye aktarıldı. Müzik tarihi ve konservatuarda başlayan şarkı söyleme tutkusu. Filmden elde edilen hasılat 160 milyon 57 bin 802 liraya ulaştı.


turkiyede-en-cok-izlenen-sinema-filmleri

"KESİŞME-İYİ Kİ VARSIN EREN"

En çok izlenen filmler arasında ikinci sırayı ise yapımcılığını Mustafa Uslu'nun üstlendiği TRT Ortak yapımı "İyi ki varsın Eren" aldı. Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de teröristlerle kahraman Mehmetçik arasında çıkan çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Çavuş Ferhat Gedik'in hikayesini anlatan film 2 milyon 327 bin kişi tarafından izlendi. 920 kişi. Özer Feyzioğlu'nun yönettiği filmde başrolleri İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk, Mutlunur Lafçı ve Emir Çiçek paylaştı. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu üstleniyor.

turkiyede-en-cok-izlenen-sinema-filmleri

"DOKTOR STRANGE ÇOKLU EVREN ÇILGINLIĞINDA"

Macera ve aksiyon tutkunlarını sinema salonlarına çeken "Doctor Strange in Multiverse Madness" filmi listeye 3. sıradan girdi. Yönetmenliğini Sam Raimi'nin üstlendiği filmi 1 milyon 563 bin 89 kişi izledi. Filmin başrollerini ünlü oyuncular Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Rachel McAdams, Benedict Wong ve Chiwetel Ejiofor paylaştı.

turkiyede-en-cok-izlenen-sinema-filmleri

"THOR: AŞK VE GÖK GÜRÜLTÜSÜ"

1 milyon 229 bin 668 izleyiciyi sinema salonlarına çeken "Thor: Love and Thunder" listenin 4. sırasında yer aldı. Macera ve aksiyon tutkunlarının ilgiyle izlediği yapımda Hollywood'un ünlü oyuncuları Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Natalie Portman, Christian Bale ve Russell Crowe rol aldı.

turkiyede-en-cok-izlenen-sinema-filmleri

"MİNYONLAR 2: GRU'NUN YÜKSELİŞİ"

Amerika yapımı animasyon film "Minyonlar 2: Gru'nun Yükselişi" en iyi 10 listemizde 5.sırayı alıyor. 1 Temmuz'dan itibaren bir milyon 194 bin 445 kişi tarafından izlenen animasyon filmi, Dünya'nın en kötülerinden biri olma hayali kuran Gru ile yolları kesişen Minyonların, yaptığı kötülüklerle nam salan Vicious 6 ekibine girmeye çalışan Gru'ya yardım etmelirini konu alıyor.


turkiyede-en-cok-izlenen-sinema-filmleri

"ASLAN HÜRKUŞ: KAYIP ELMAS"

Yönetmenliğini Hakan Bol ve Sinan Güngör'ün yaptığı "Aslan Hürkuş: Kayıp Elmas" animasyon filmi en çok izlenen 6. film oldu. 1 milyon 167 bin 455 kişiyi sinema salonlarına çeken yapım, uçak mühendisi olma hayali kuran ve usta pilot olan büyük dedesinden kalan özel uçağı Hürkuş'u canlandırmaya çalışan Aslan'ın macerasını anlatıyor.

turkiyede-en-cok-izlenen-sinema-filmleri

"AVATAR: SUYUN YOLU"

13 yıl sonra vizyona giren Avatar'ın devam filmi "Avatar: Suyun Yolu" en çok izlenen yapımlar arasında 7. sırada yer aldı. Yönetmenliğini James Cameron'ın yaptığı, başrollerini Sam Worthington, Sigourney Weaver ve Zoe Saldana'nın paylaştığı filmin izleyici sayısı ilk 10 günde 1 milyon 126 bin 933'e ulaştı. Film, Pandora gezegeninde Na'vi halkının bir üyesi olan ve Neytiri ile bir aile kuran Jake Sully'nin, tanıdık bir düşmanın gezegenlerini yeniden tehdit etmesi üzerine Na'vi halkıyla mücadelesini konu alıyor.

turkiyede-en-cok-izlenen-sinema-filmleri

"THE BATMAN"

Drama ve aksiyon filmi Batman vizyona girdiği 10 haftada 1 milyon 81 bin 473 kişi tarafından izlendi. Hollywood yıldızları Robert Pattinson, Zoe Kravitz, Paul Dano, Colin Farrell ve Andy Serkis'in rol aldığı yapım, en çok izlenen 8. film oldu. Film, Batman'in Gotham'da kendi ailesine kadar uzanan yolsuzluğu temizlemeye çalışan Riddler adlı bir seri katille mücadelesini konu alıyor.

turkiyede-en-cok-izlenen-sinema-filmleri

"ÖRÜMCEK-ADAM: EVE DÖNÜŞ YOK"

Macera, bilimkurgu ve aksiyon severlerin ilgiyle izlediği "Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok" filmi 17 Aralık 2021'de vizyona girdi. 1 milyonun üzerine ulaşarak yılın en çok izlenen 9. filmi olan yapım toplam, 1 milyon 32  bin 866 kişi tarafından izlendi. İlk vizyon tarihinden bu yana 2 milyon 882 bin 820 kişi tarafından izlendi. Jon Watts'ın yönettiği, başrollerini Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Marisa Tomei ve Jacob Batalon'un paylaştığı yapım, kimliği ortaya çıkan Örümcek Adam'ın Doctor Strange'den bu konuda yardım istemesiyle gelişen karmaşık olayları konu alıyor.

turkiyede-en-cok-izlenen-sinema-filmleri

"ASLAN HÜRKUŞ: GÖREVİMİZ GÖKBEY"

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nin (TUSAŞ) teknik danışmanlık desteğiyle hazırlanan "Aslan Hürkuş Misyonumuz Gökbey", vizyonda kaldığı 10 haftada 891 bin 326 kişiyi sinema salonlarına çekerek yılın en çok izlenen 10. filmi oldu. Serinin ikinci filmi olarak sinemaseverlerle buluşan film, Gökbey ile tanışan Aslan'ın Kapadokya'da başlayan ve tüm yurtta devam eden macerasını konu alıyor. Yapımcılığını Murat Kaya'nın üstlendiği filmin yönetmenliğini Sinan Güngör, Semih Turalı ve Yunus Emre Çakır üstleniyor.

SİZ EN ÇOK HANGİSİNİ SEVDİNİZ YORUMLARDA BULUŞALIM :)