22 yaralı depremzede Norveç askeri uçağı ile İstanbula getirildi

Kahramanmaraş merkezli Türkiyenin 11 ilini vuran depremlerde yaralanan 22 kişi, Norveç Hava Kuvvetlerine ait askeri nakliye uçağıyla Adanadan İstanbula getirildi.

22 yaralı depremzede Norveç askeri uçağı ile İstanbula getirildi
22 yaralı depremzede Norveç askeri uçağı ile İstanbula getirildi


Kahramanmaraş merkezli Türkiye'nin 11 ilini vuran depremlerde yaralanan 22 kişi, Norveç Hava Kuvvetleri'ne ait askeri nakliye uçağıyla Adana'dan İstanbul'a getirildi.

DEPREMZEDELERİN TAHLİYELERİ DEVAM EDİYOR

22-yarali-depremzede-norvec-askeri-ucagi-ile-istanbula-getirildi

Kahramanmaraş'ta "yüzyılın felaketi" olarak nitelendirilen depremde 22 kişi yaralandı ve beraberindeki 13 kişi, ambulans uçağı olarak kullanılan Norveç Hava Kuvvetleri'ne ait askeri nakliye uçağıyla Adana'dan İstanbul'a getirildi.

Adana'dan kalkan 22 yaralı ve 13 refakatçiyi taşıyan uçak C-130J Hercules nakliye uçağı Atatürk Havalimanı'na indi.

Sağlık ekipleri tarafından uçaktan alınarak sedyelerle ambulanslara taşınan yaralılar İstanbul'daki hastanelere sevk edilirken, bir yaralı da Kocaeli'ye kaldırıldı.


NATO AÇIKLAMADA BULUNDU

NATO'dan yapılan açıklamada, depremin sonrası Norveç'in gönderdiği C-130J Hercules nakliye uçağının ilk tıbbi tahliye uçuşunu 13 Şubat'ta yaptığı belirtildi.

Uçaktaki sağlık personelinin bu tür tahliye operasyonlarında tecrübeli olduğu, son aylarda Ukrayna'da yaşanan olaylardan etkilenen çok sayıda insanın bu uçakla Avrupa ülkelerindeki hastanelere götürdüğü kaydedildi.