En zeki burçlar hangileridir? En akıllı burçlar

Zekasıyla kendine hayran bırakan 5 burç, en zeki, akıllı burçlar, burçlar hakkında detaylar bu yazımızda, en zeki burçlar ve detayları aşağıda.

En zeki burçlar hangileridir? En akıllı burçlar
En zeki burçlar hangileridir? En akıllı burçlar
En zeki burçlar hangileridir? En akıllı burçlar
En zeki burçlar hangileridir? En akıllı burçlar
En zeki burçlar hangileridir? En akıllı burçlar

Zekasıyla Kendine Hayran Bırakan En Zeki 5 Burç

En zeki burçlar hangileridir?

Bu yazımızda analitik ve mantıksal zekasıyla kendine hayran bırakan 5 burcu listeledik Eğer burcunuz sıralamada yoksa başka bir zeka türünde daha öndedir. En zeki burçlar hangileridir?

En Zeki Burçlar

İşte en zeki burçların bulunduğu o liste 

Duygusal ve sosyal zekasıyla kendine hayran bırakan burçları da listeledik.  .

En zeki burçlar listemizin 5. sırasında koç burcu var.

İstedikleri her şeye sahip olma arzuları ve girdikleri her işte ön plana çıkarak ilk olma istekleri koç burçlarını çoğunlukla ilk sıralara yerleştiriyor. Ne yaşarlarsa yaşasınlar içlerinde bitmeyen enerjileri onlara mükemmel bir hırs kazandırabiliyor. hızlı ve pratik düşünme yetenekleri sayesinde koç burçları, karşısındaki kişiler daha cümlelerini bitirmeden onların ne diyeceklerini anlarlar ve vakit kaybetmeden harekete geçebilirler. Sabırsız ve aceleci olmalarından dolayı başladıkları işlerde yavaş ilerlemek yerine, canlılıklarını ve atılganlıklarını yitirmeden heyecanla ilerlerler. Yaşamlarında kendilerini kanıtlamak gibi istekleri söz konusu olabilir ve bunları da eylemleriyle yapabilirler. izleyecekleri yolu ayrıntılarıyla planladıklarında ,enerjik yapılarından dolayı daha üretken kişiler haline gelebilirler. En zeki 5. burç koç burcu

Egoları oldukça yüksek ve söz dinlemez yapılarından dolayı da çoğu zaman güç durumlara düşebilirler. Abartılı davranışlar sergileyebilirler. Tüm bunlara rağmen kavrama yetenekleri fazlasıyla gelişmiş kişilerdir. Kimsede bulunmayan cesaretleri vardır. Bir çok insanın yaklaşmaktan bile korktukları olaylara gözleri kapalı girebilirler. Bu sayede çoğu zaman onlardan beklenenin üstünde performans gösterebilirler. İçlerinde bir şeyleri tutmak yerine oldukça açık sözlü olan kişilerdir.

İsteseler de istemeseler de giriştikleri her konuda lider konumuna gelebilirler. Her zaman en önde ilerledikleri için onların gerisinde kalan insanlar vakitlerinin çoğunu koç burçlarına yetişmek için harcayabilirler. Herhangi bir hata yaptıklarında ise, zekaları sayesinde özür bile dilemeden hatalarını telafi ederek kendilerini affettirmeyi başarabilirler.

En zeki burçlar listemizin 4. sırasında yay burcu var.

Rahat tavırları, eğlenceye düşkünlükleri ve özgürlükçü düşüncelerinden dolayı çoğu kişi fark edemese bile yaşadıkları bir çok olayı analiz edip, sonuca ulaştırabilirler.  Soğuk kanlı ve umursamaz davranışları olsa bile bu sizi yanıltmasın. Başkalarının düşüne düşüne bir arpa boyu yol gidemedikleri konularda bile çabucak düşünürler, karar verirler ve istedikleri sonuca ulaşabilirler. Eğlenceli bakış açılarıyla beraber hızlı ve pratik zekalarıyla ön plana çıkarak mükemmel başarılara imza atabilirler.  Görsel zekaları oldukça kuvvetlidir. Ayrıca kültürel bilgilere önem verdikleri gibi kavrama yetenekleri de gelişmiş kişilerdir.  En zeki 4. burç yay burcu Felsefi konulara ilgi duyarlar ve özellikle ciddi işlerde başarılı olabilirler. Dikkatsiz, heyecanlı ve aykırı davranışlarıyla göze batsalar da bu özellikleri gençlik yıllarında kendini gösterir.. İlerleyen yıllarda daha dikkatli adım atarlar. Çünkü yay burçları diğer insanlara göre geçmiş hayatlarından en fazla ders alan zekaya sahiptirler. Yay burçlarının muazzam fikirleri ve bunları hayata bir an önce geçirecek pratik zekaları vardır fakat özgür düşüncelerine ve hayatlarına karışan ya da kısıtlayanlar olduğunda  dahiyane sayılabilecek konularda adeta kilitlenirler ve içsel bir biçimde alt üst olabilirler. Yeniliklere olan merakları sayesinde ,bilmedikleri şeyleri araştırıp ,keşfetmeyi çok severler.  Çok yönlü kişiliklerinden dolayı aynı anda birden fazla konuyla ilgilenerek kolaylıkla sonuca varabilecek zekaya sahiptirler Ayrıca kendilerini geliştirebilecek şeylerle ilgilendiklerinde de son derece mutlu olan zeki insanlardır.

En zeki burçlar listemizin 3. sırasında İkizler burcu var.

Değişken niteliğinden dolayı bir tavrı diğerini tutmayan ikizler burçları, tutarsız davranışlarından dolayı zeki kişiliklerini çok belli etmeyebilirler fakat en ünlü bilim adamları bu burca sahip kişilerdir. İkizler burcu zekası diye bir şey var evet.. kimsenin tahmin dahi edemeyeceği şekilde çalışan, özellikle ticari zekası gelişmiş kişilerdir. Canlı, parlak zekalarıyla göz kamaştırırlarken aynı zamanda sezgisel olmalarıyla da bilinirler. Çift karakterli ve analitik zekaya sahip olmaları, herhangi bir problemin her iki tarafını görmelerine ve en mantıklı çözüme ulaşmalarını sağlayabilir.  Zeki, entellektüel , canlı ve hareketli kişilikleri onlara sürekli yeni bilgiler ve fikirler edinme ve bunları rahatlıkla paylaşabilme yetenekleri de kazandırır. En zeki 3. burç ikizler burcu Kafaları o kadar değişik ve hızlı bir şekilde çalışır ki bir konuyu aynı anda düşünüp aynı yerde toplayarak tek bir noktaya bağlayacak kadar pratik insanlardır. Girdikleri her ortama rahatlıkla uyum sağlayabildikleri için birden fazla sorumluluk alabilirler; bu yüzden konsantrasyonları bir anda bozulabilir. Fakat ciddi anlamda odaklandıklarında başkalarının haftalarca kafa yordukları bir işi ikizler burçları bir günde eksiksiz bir şekilde ortaya koyabilecek zekaya sahiplerdir. Aynı zamanda konuşma ve elleri kullanma konularındaki yeteneklerini zekalarıyla birleştiren zeki kişilerdir. Başkalarının düşünemediği şeyleri bile saniyeler içinde yeni ve kısa yollar sunarak parlak zekalarıyla kendilerine hayran bırakabilirler.. Başkalarının fikirlerini almaktan çekinmedikleri gibi bu fikirlere kendi düşüncelerini de ekleyerek konulara bambaşka boyutlar kazandırabilirler.

En zeki burçlar listemizin 2. sırasında başak burcu var.

Entelektüel birikime fazlasıyla önem verdiklerinden dolayı nerede ve hangi ortamda olurlarsa olsunlar mutlaka verecekleri mantıklı bir cevapları vardır. Analitik zekaları sayesinde konfor alanlarında bile olsalar sürekli düşünürler ve kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Oldukça üretken kişilerdir ve başladıkları işler sonuca ulaşana kadar çalışırlar. Onlar bu denli çalıştıkları için de diğer insanlar gibi şikayet edip, mızmızlanmak yerine işlerini keyifle yaparlar. Olayların en ince detaylarına önem verdiklerinden dolayı hem iş hayatlarında hem de özel hayatlarında tartışmacı ve inatçı bir tavır sergileyebilirler. Kendi düşüncelerini savunmada ustadırlar. Ayrıntıcı kişiliklerinden dolayı organizasyon ve planlama konularında kimse başak burçlarının eline su dökemez. En zeki 2. burç başak burcu Zekalarıyla insanları şaşırtıp etkilemeyi severler. İnsanlar onların bilgi birikiminden sıkılmadan keyifle faydalanabilirler çünkü başak burçlarının espriyle anlatma yetenekleri de oldukça kuvvetlidir. Bir sorunla karşılaştıklarında soğuk kanlılıklarından ödün vermeden en pratik yoldan en akılcı yollar bulurlar ve çözümler üretebilirler. Mantıklarını kullanma yetileri birçok insana fark atabilir. Onlar problemleri çözme konusunda dahi kişilerdir. Titiz ve disiplinli olmaları hayatlarının her alanına yayılır. Aynı zamanda kuralcı ve oldukça dikkatli de  oldukları için giriştikleri işlerde kolay kolay yaş tahtaya basmayacak kadar zeki tutumlar sergiler ve kendilerine hayran bırakırlar.

En zeki burçlar listemizin 1. sırasında kova burcu var.

En zeki burçlar arasında ilk sıraya yerleştikleri için alkışlar  kova burçlarına gelebilir.. Hoş onlar şaşalı iltifatlardan gösterişli kutlamalardan abartılı tavırlardan da fazla hoşlanmayan kişilerdir.. Yaşadıkları olaylar ne olursa olsun onları analiz etme ve çözümleme konusunda oldukça yeteneklidirler. Onlar dünya çapında en güzel buluşları yapan mucitlerdir. Belirli amaçlar için insanlara öncülük ederek hizmet etmeyi sevseler de yönetme konusunda iddialı değillerdir; bu yüzden onlardan çokça bahsedilmez. En zeki 1. burç kova burcu İçinden çıkılamayacak durumlarda bile soğukkanlı yaklaşımlarıyla olayları yorumlamayı bilirler.Analitik zekaları sayesinde hızlı ve pratik düşünür ve bu konuda diğer burçlara adeta fark atarlar.Ağır başlı kişiliklerinin yanı sıra espritüel bakış açıları da olduğu için diğer insanların sempatilerini kazanırlar. Kova burçları zeki oldukları gibi herkese ve doğada bulunan tüm canlılara karşı eşit sempati duyarlar. Hiç kimseyi kimseden ayırmadan muhatap olup konuşurlar.. Tabii aralarında her zaman mesafe bulundurarak…Tüm bu özellikleriyle kova burçları nasıl olunması gerektiğine dair adeta örnek kişilerdir. Dışarıdan bakıldığında soğuk tavırlar sergiliyorlar gibi gözükseler de bu durumun nedeni, kişilere ve kişisel olaylara fazla kafa yormamalarıdır. Kova burçları çoğunlukla toplumsal konulara daha fazla önem verirler. Bu yüzden duygusuzlarmış gibi izlenim de oluşturabilirler. Her ne olursa olsun iyi niyetlerini kaybetmeden yaşamlarına devam etmeye çalışan nadir kişilikte insanlardır..