CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHPye veda etti

Kemal Kılıçdaroğlu, Bugün çok kısa bir konuşma yapacağım. Bu kürsüye veda etmek için buradayım. Bu satırları yazmak benim için kolay olmadı dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHPye veda etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHPye veda etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHPye veda etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHPye veda etti


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısı'nda veda konuşması yaptı. Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı liderleri ile Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, "Bugün çok kısa bir konuşma yapacağım. Bu kürsüye veda etmek için buradayım. Bu satırları yazmak benim için kolay olmadı" dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU BU KEZ VEDA İÇİN KÜRSÜYE ÇIKTI

chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-chpye-veda-etti

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, büyük lokmalar yiyeceklerini ancak artık büyük konuşamayacaklarını belirterek, "Arkadaşlarımız şunu bilsinler ki, öleceksek de bu vatan sevdamızdan öleceğiz ve bir gün bütün bunlar geçecek. , şafak tatlı bir gülümsemeyle doğacak." söz konusu.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak çıkarılan Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, hep birlikte yeni bir başlangıç için tüm güçlükleri aşmak istediklerini, başardıklarında da güzel, şanlı bir yeniden inşa edeceklerini söyledi. ve muhteşem türkiye


"BU KÜRSÜDEN SİZE SON KEZ BAKIYORUM"

chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-chpye-veda-etti

Çok kısa bir konuşma yapacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Bugün grup podyumumuza veda etmek için buradayım. Bu satırları yazmak benim için de kolay olmadı. Bu podyuma veda etmek kolay değil. Bütün yaşadıklarımızı geride bırakarak.Aslında orası benim evim, sizler de yol arkadaşlarımsınız.Bu kürsüden size son kez bakmak istiyorum; ağırladınız, şereflendirdiniz." ifadeleri kullandı. Kılıçdaroğlu'nun duygulandığı ve gözlerinin yaşlarla dolduğu görüldü.

"Sarayda arkadaş olmanın kolay olduğunu biliyorum. Para, pul, şöhret, güç, kibir, teslimiyet, haram ve günah var. O sarayın daracık koridorları zulüm kokuyor." Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kemal Bey'in yol arkadaşı olmak hiç de kolay değil, zordur. Kemal Bey'in yol arkadaşlığı sancılı, uzun ince bir yoldur, tehlikelerle doludur. Her an başınıza her şey gelebilir, her sabah 'deyip ailelerinizi bırakıp gidiyorsunuz. iyi şanslar'. Kemal Bey'in parası yok, pulu yok, sarayı yok, başına her şey gelmiş, hakkında her türlü algı yapılmış ama ben hala sizinle birlikte yürüme şeref ve şerefine sahibim. Kemal'in yolu Beraber yürüyeceğiz. Sizler Kemal Bey ile birlikte yürüyorsunuz. Karar verdiniz, bu yolu seçtiniz. Bu seçiminizi kalbime yazdım. Kemal Bey'in sizin gibi gerçek dostları var. Kemal Bey ile yürümektir. akıldan çok yüreğe sahipsiniz.sizde o koca yürek var.bunun için hepinizi canı gönülden kutluyorum kemal bey bahtınız da o koca yüreğiniz.siz hep başınızı dik tuttunuz,hiçbir zaman karanlıklar üzerinizi örtsün ve bugün zalimlerin tahtlarını devirmeye çok yakınız inanın bu bir şereftir Senin gibi yoldaşların olsun. ve ben gurur duyuyorum. Allah hepinizden razı olsun, hakkınızı helâl eylesin.”

Kılıçdaroğlu, saraylıların her şeye sahip olup hiçbir şeye sahip olmadıklarını ancak her şeye sahip olduklarını ve mazlumlar için atan koca yürekleri olduğunu belirtti.

Mazlumların feryatlarının yıllardır grup kürsüsünden duyulduğunu ve tüm Türkiye'ye ulaştığını anlatan Kılıçdaroğlu, "Bu kürsüde halkımızın onuru ve milletimizin kaderi adına son kez konuşuyorum. Demokrasimiz dostlarım, ben umutluyum dostlarım, gerçekten umutluyum.” söz konusu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye'de herkesin yenilenmiş olarak uyanacağı, dünyanın, yelkenleri yerinden oynatacak rüzgarların ve özgür kuşların onlara doğru uçtuğu bir günün hayalini kurduğunu belirtti.


"BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ"

chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-chpye-veda-etti

"Bu çılgınlığı birlikte yapacağız, birlikte yapacağız. İYİ Parti'nin Muhterem Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte bu çılgınlığı yapacağız. Çünkü Meral Hanım yiğittir, mücadele eder. Ve bilinsin istiyorum. O da annesinin kucağını çok iyi biliyor, yeri geldiğinde masaya yumruk atıyor. Vurmasını da biliyor. Ara sıra idealist bir damarı var. Bunu çok iyi biliyorum."

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun bilge ve cesur olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Yüreğinde cesaret olanların yolu her zaman aydınlık olacaktır. Bu bilge adam Türkiye'nin yolunu aydınlatmaya devam ediyor. O bir siyasi aktör ve bizden daha bilgedir." herkes iyi bilir.Selam ve saygılarımızı sunarız.Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu ile bu çılgınlığı bitireceğiz.Ahmet Bey gerçekten çok güçlü bir entelektüel altyapıya sahiptir.O, bu süreci ortaya koyanlardan biridir.Bizler Bu lider günlerdir uyumuyor, bilmenizi isterim. Kendisi de çorbasında tuzu olan çok değerli bir insandır." dedi.

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan gibi genç bir liderle Türkiye'nin içinde bulunduğu sefalete son vereceklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin'le bu çılgınlığa son vereceğiz. Menderes'in de Demirel'in de gençleri yüzünde. ve yüreğinde.Karanlıkların üzerinde yürür, bilmenizi isterim.Cesur, yiğit ve genç bir liderdir." söz konusu.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle bitirdi:

chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-chpye-veda-etti

"İki kişi daha var. O iki kişiyi çok iyi ve yakından tanıyorsunuz. Bu kürsüde dedim ki tam karşımda oturuyor oğlum Ekrem İmamoğlu. O da yanımda olacak. Mansur Yavaş arkadaşım.. .O da burada.Büyük lokmalar yiyeceğiz ama artık büyük konuşmayacağız.' diyeceğiz. Hakkınızı helal edin arkadaşlar.Hadi Bismillah."

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Grup Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Meclis'te CHP'li milletvekilleri ve partililer tarafından Şeref Kapısı önünde karşılandı.

TBMM'deki makamında eski CHP Genel Başkanları Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, daha sonra partisinin son kez grup toplantısına katıldı.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak çıkarılan Kılıçdaroğlu, Türk Bayrakları ile donatılan Grup Toplantı Salonu'na "Başkan Kılıçdaroğlu" ve "Güç, kuvvet" sloganlarıyla girdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "13. Cumhurbaşkanımız hoş geldiniz" sözleriyle Kılıçdaroğlu'nu konuşması için kürsüye davet etti.