Cumhurbaşkanı adaylığı için imza toplama devam ediyor! Son durum

YSKda cumhurbaşkanı adaylığı için adayların imza toplama süreci devam ediyor. 100 bin imzaya ulaşmaya çalışan adayların topladıkları imzalarda son durum...

Cumhurbaşkanı adaylığı için imza toplama devam ediyor! Son durum


YSK'da cumhurbaşkanı adaylığı için adayların imza toplama süreci devam ediyor. 100 bin imzaya ulaşmaya çalışan adayların topladıkları imzalarda son durum...

SEÇİM İÇİN İMZA TOPLAMA DEVAM EDİYOR

cumhurbaskani-adayligi-icin-imza-toplama-devam-ediyor-son-durum

14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde, cumhurbaşkanı adaylığı için seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin ilçe seçim kurullarında imza süreci devam ediyor.

YSK, Hilmi Özden, Yakup Türkal, Halil Murat Ünver,  Ahmet Özal, Muharrem İnce, Sinan Ogan, Doğu Perinçek, Fatih Erbakan, Davut Turan, İrfan Uzun ve Erkan Trükten'in cumhurbaşkanı adaylığı başvurularını kabul etti. Seçmenler tarafından aday gösterilecek cumhurbaşkanı adayları için imza toplama süreci başladı. 11 adayın 27 Mart'a kadar 100.000 imza toplaması gerekiyor.

Dün başlayan imza süreci bugün de devam ediyor.

Buna göre gün sonu itibarıyla nihai tablo şöyle:

cumhurbaskani-adayligi-icin-imza-toplama-devam-ediyor-son-durum

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce 51 bin 367, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan 46 bin 725, Ata İttifakı adayı Sinan Ogan 25 bin 924 ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 11 bin 792, Yakup Türkal 1645,  Ahmet Özal 567, Erkan Trükten 755, Murat Ünver 211, İrfan Uzun 319, Hilmi Özden 151 ve Davut Turan 68 imza topladı.