Cumhurbaşkanı Erdoğandan deprem açıklamaları

Erdoğan, Temelini 1 yıl içinde atacağımız diğer konutlarla birlikte hak sahiplerine teslim edeceğiz. Şehirlerimizi ayağa kaldırmadan bize rahat yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan deprem açıklamaları
Cumhurbaşkanı Erdoğandan deprem açıklamaları


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta depremzedelerle verdiği ilk iftarın ardından halka hitap etti. Erdoğan, "Temelini 1 yıl içinde atacağımız diğer konutlarla birlikte hak sahiplerine teslim edeceğiz. Şehirlerimizi ayağa kaldırmadan bize rahat yok."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KAHRAMANMARAŞ'DA AÇIKLAMA

cumhurbaskani-erdogandan-deprem-aciklamalari

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'ta açıklamalarda bulundu. İlk iftar yemeğini depremzedelerle yiyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada halka seslendi.

Türk siyasetini marjinal ellerle dizayn etme girişimlerini hep birlikte boşa çıkaracağız. 14 Mayıs'ta masa başında ülkemizin geleceğini karartma çabalarını boşa çıkaracağız. Koltuk uğruna Kandil'in, Edirne'nin kapısında nöbet tutmasın, karamsarlığa sürüklemesin.


"İMAR KONUSUNDA GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ"

Nerede yaşarsak yaşayalım, 14 milyon vatandaşımızın hayatını alt üst eden felaket karşısında hiçbirimiz kayıtsız kalamayız. Devletimizin ilgili kurumlarının yanı sıra vakıflarımız, hayırseverlerimiz ve gönüllülerimiz deprem bölgesinde ilk günden itibaren çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca bölgeyi sık sık ziyaret ederek yapılan çalışmaları takip ediyor, imar ve canlandırma konusunda gerekli adımları atıyoruz.


"CUMHUR İTTİFAKI OLARAK BURADAYIZ"

cumhurbaskani-erdogandan-deprem-aciklamalari

Bugün Cumhur İttifakı olarak buradayız. Unutmayın acı paylaştıkça azalır. Bu Ramazan'ı tüm deprem bölgemiz için bir dayanışma seferberliğine dönüştürmek istiyoruz. Ramazan ayı boyunca burada deprem bölgesindeki sohbet programlarından kadın ve çocuklara yönelik çalışmalara kadar çok yönlü faaliyetler gerçekleştirilecek.

Vatandaşlarımızın iftar ve sahur ihtiyaçlarını kardeş belediyelerimiz karşılayacak. Kahramanmaraş, Trabzon, Kayseri, Samsun, Ağrı,  Çorum, Düzce, Aksaray, Isparta, Kırıkkale ve Zonguldak'ta 56 beyaz belediyemizi kardeş ilan ettik. Maraş'ta yaşayan vatandaşlarımızın her biri devletimizin kurumlarıyla birlikte 56 belediyemize emanettir.


"ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN"

Kalıcı konutların inşaatına da başlıyoruz. Kahramanmaraş'ın çeşitli ilçelerinde yapımına başladığımız konutların temel atma törenlerini az önce gerçekleştirdik. 1 yıl içinde temelini atacağımız diğer konutlarla birlikte hak sahiplerine teslim edeceğiz. Şehirlerimizi tekrar ayağa kaldırmadan bizim için rahat yok. Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum. Bu duygularla tekrar hayırlı ramazanlar dilerim.