Memleket Partisi Lideri Muharrem İnceden açıklama

Gündemdeki soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olası ikinci tura ilişkin, İkinci tura kalmak istiyorum. Bu seçimi daha rahat kazanacağımı düşünüyorum. Erdoğana karşı. dedi

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnceden açıklama
Memleket Partisi Lideri Muharrem İnceden açıklama
Memleket Partisi Lideri Muharrem İnceden açıklama


Gündemdeki soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olası ikinci tura ilişkin, "İkinci tura kalmak istiyorum.

İNCE, "KENDİ BAŞININ ÇARESİNE BAKACAKSIN"

memleket-partisi-lideri-muharrem-inceden-aciklama

Cumhurbaşkanlığı adayı ve Memleket Partisi Başkanı Muharrem İnce, "17 parti bir araya geldi, 11 büyükşehir belediyesi sizin. Televizyonlarınız, gazeteleriniz, trilyonlarca liralık Hazine paranız var. Bütün bu imkanlar 'Eğer 'olursa' elinizde olur. Kaybedersem, seni suçlu ilan edeceğim.' Öyle bir şey yok, kendi başının çaresine bakacaksın." söz konusu.

Muhalefete yönelik eleştirilerinin sorulması üzerine İnce, meclis listelerinde farklı partilerden 77 aday gösteren CHP'yi eleştirmenin normal olduğunu söyledi. ifadesini kullandı.

"Milli İttifak Cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu sizin oylarınızla kaybederse siz de kaybetmez misiniz?" Soruyu yanıtlayan İnce, "Seçim kaybedilirse size fatura keseceğiz" dedi. Bir kere kurtulalım bu tehditten 17 parti bir araya geldi 11 büyükşehir belediyesi senin Televizyonların gazetelerin trilyonlarca liralık Hazine paran var Bütün bu imkanlar senin elinde olacak 'Kaybedersem seni suçlu ilan ederim.' Öyle bir şey yok, kendi başının çaresine bakacaksın." dedi.

Muhalefetin 13 ayda bir cumhurbaşkanı adayını zor belirlediğini söyleyen İnce, şöyle devam etti:


MUHARREM İNCE 6'LI MASA YORUMU

memleket-partisi-lideri-muharrem-inceden-aciklama

"'Kazanacak aday' dediniz ve sonunda kazanamayacağınız kişiyi aday yaptınız. Bunları ben mi yaptım? Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş'ı aday yapalım diye yaygara koparıp durdular sonra dediler. 'Beni aday gösterin. Bana ne vereceksiniz? Bir cumhurbaşkanı yardımcılığı, 2 bakanlık, 10 tane de milletvekili. Herkese dağıtacaksınız, sonra kazanmayınca beni suçlu ilan edeceksiniz.

Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilip çekilmemesinin sorulması üzerine İnce, "Ne demek böyle bir şey olur mu? Bu çok demokratik değil. Bu bir ihale mafyası yöntemidir. Ben ihaleci bir mafya değilim. Demokratik hakkımı kullanıyorum." açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'den oy istemesi istendiğinde İnce, Kılıçdaroğlu'nun HDP dahil tüm partilerin seçmenlerinden oy istemesinin normal olduğunu ancak nişan ilişkisini eleştirdiğini söyledi.

"CHP ile neden bir araya gelmediniz?" Soruya ilişkin İnce, "Kemal Bey'i kastetmiyorum. CHP'liler benim görüşüp anlaşmamı istemiyor. Çünkü Muharrem İnce'nin CHP'nin önüne geçmesini istemiyorlar zaten kazansa da kaybetse de. İmzaları topladık, yarın kura çekilecek." bilgisini verdi.

İkinci tura kalamaması halinde kimi destekleyeceği sorusuna İnce, Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayına destek vermeyeceğini belirtti.


"İKİNCİ TURA KALMAK İSTİYORUM"

Birinci tur bitmeden ikinci turda konuşmanın doğru olmadığını ifade eden İnce, "İkinci turda kalmak istiyorum. Erdoğan'a karşı bu seçimi daha rahat kazanacağımı düşünüyorum. Kaybedemezdik Erdoğan. gitsin yeter bu soruyu Kılıçdaroğlu Bey'e de sormalısın bana lazım hep bana soruyorsun ona da sor." dedi.