Ece Erken duruşma salonunu terk etti!

Ece Erken, eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlunun 27 Ocak 2022de öldürülmesiyle ilgili davanın ortasındayken sinirlenip sanıkların sözünü dinlemiyorum diyerek mahkeme salonundan ayrıldı.

Ece Erken duruşma salonunu terk etti!
Ece Erken duruşma salonunu terk etti!
Ece Erken duruşma salonunu terk etti!
Ece Erken duruşma salonunu terk etti!


Ece Erken, eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun 27 Ocak 2022'de öldürülmesiyle ilgili davanın ortasındayken sinirlenip "sanıkların sözünü dinlemiyorum" diyerek mahkeme salonundan ayrıldı.

ECE ERKEN ÇOK SİNİRLENDİ

ece-erken-durusma-salonunu-terk-etti

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun 27 Ocak 2022'de Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı'ndaki restoranda silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin 20 sanıklı yargılanmaya bugün devam edildi.

Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya 7 tutuklu ile bazı tutuklu sanıklar ve avukatlar katıldı.

Duruşmaya Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eşi Ece Erken ile merhumun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu ve avukatları da katıldı.

Tanık olarak dinlenen Sezer Çakır, yakın arkadaşı Ece Erken'in evine taziyeye gittiğinde tanıklardan Fatih Sipahi'nin kendisini aradığını belirtti.

Fatih Sipahi'nin Ece Erken ile görüşmesi gereken önemli bir konu olduğunu söylediğini kaydeden Çakır, "Yaptığımız görüntülü görüşmede Fatih Sipahi olaydan sonra Seccad Yeşil'in evine geldiğini ve görüştüklerini söyledi. gidip silah temin edip Yeşilköy'e döndüler ve olayın yaşandığını söylediler.Fatih, bunu kendisinin anlattığını organize şubeden Hüseyin isimli bir komiser ile görüştürdü."


TANIĞIN YALAN SÖYLEDİĞİ SAVUNULDU

ece-erken-durusma-salonunu-terk-etti

Söz alan sanık Seccad Yeşil, Fatih Sipahi ile böyle bir görüşme olmadığını ve tanığın yalan söylediğini savundu.
Sanıkların avukatları, tanık Sipahi'nin hiçbir aşamada bu şekilde ifade vermediğini, dinlenen tanığın yalan söylediğini öne sürerek suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Şikayetçi Ece Erken ise organize suçlar şube müdürlüğünde görevli komiserin dinlenmesini istedi. Erken, "Çünkü Fatih kendisiyle görüştüğünü söyledi. Hatta Fatih ertesi gün tekrar aradı ve bana 'Silivri'ye gideceğim, Seccad Yeşil'i yakalayacağım' dedi. HTS kayıtlarının kaldırılmasını istiyorum."


HER ŞEY ORTAYA ÇIKACAK

Tanık Sezer Çakır'ın salondan ayrılmasının ardından tekrar söz alan Ece Erken, "Sezer Çakır, Fatih ile olan yazışmalarını çöpe attı. Bunu mahkemeye delil olarak sunmak istiyorum. Yeni aldım. Böylece her şey ortaya çıkacak. "

Tutuklu sanık Abdülkadir Kara, 15 aydır tutuklu olduğunu bildirdi. Kimsenin hakkını vermediğini ifade eden Kara, "Selam verdim konu nereden çıktı. Kadir gece 23.30'da benden silah isteseydi onu yalnız bırakmazdım, engel olurdum. Ailesini tanıdığım için şerefim ve şerefim üzerine yemin ederim Kadir Yasak'a silah vermedim. "Olaydan sonra kendisi ile iki kez görüştüm ve olay farklı yerlere gitti. İkinci günün sonunda mağdurun hayatını kaybettiğini öğrendim. Bana silah temin ettiğime dair somut delil getirsinler, vereceğiniz cezayı kabul edeceğim” dedi.

Tutuklu sanık Seccad Yeşil, haksız yere gözaltına alındığını ifade etti. Hasbelkader'in de katıldığı görüşmede kendisi sayesinde fikir birliğine varıldığını belirten Yeşil, sonrasında mağduru tehdit etmediğini söyledi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile aralarında herhangi bir husumet olmadığını belirten Seccad Yeşil, "Bu bir küfür olayıdır. Olay anında 'dur Kadir, ateş etme' diyorum.


ECE ERKEN SALONDAN AYRILDI

ece-erken-durusma-salonunu-terk-etti

Bu sırada müşteki Ece Erken, "Dinlemiyorum" diyerek sinirli bir şekilde salondan ayrıldı.

Sanık Kadir Yasak, konunun yağma ile ilgisi olmadığını iddia etti. "Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kasten öldürmek isteseydim orada yapardım" diyen Yasak, "Yaralama kastım olsa bile hemen yapardım. Onu yaralamaya, öldürmeye kast eden kimse oturmaz. çay iç.Suç işlediğim için yapmadığım şeyleri kabul etmem.Küfürleri duyan tepkisiz kalamaz.Gözümde.'Kimse bana beddua edemez, ben de sinirlendim. Bir iddia var, olayın ortasındaki kişi benim. İnsanlar benim yüzümden mağdur oldu” dedi.

Sanık Ali Yasak da ticaretle uğraştığını ve yaşam tarzının belli olduğunu, 65 bin liraya böyle bir şey yapmayacağını savundu. Oraya silahsız gittiğini belirten Yasak, "O görüntünün iyi görünmediğinin farkındayım. En mantıklı hareketi bir anda yaptığıma inanıyorum. Kimsenin elinde patlayan silahı alamam" dedi.
Diğer tutuklu sanıklar da tahliyelerini istedi. Mahkeme heyeti, tutuklu 7 sanığın mevcut durumlarının devamına ve tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden:
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 61 sayfalık iddianamede, 27 Ocak 2022'de Yeşilköy'de bir lokantaya ateşli silahla düzenlenen saldırı sonucu Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldüğü, Murat Bilmez'in de yaralandığı belirtiliyor.

İddianamede sanıklar Abdülkadir Kara ve Ali Yasak, "tasarlayarak kasten öldürmeye katılmak", "silahla kasten yaralamaya katılmak", "gece birden fazla kişiyle iş yerini yağmalamaya teşebbüs" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılandı. silahlı kişi" ve "ruhsatsız ateşli silahlarla mermi satın almak veya bulundurmak". 3 yıl 9 aydan 12 yıl 6 aya kadar değişen hapis cezaları isteniyor.

Aralarında Kadir Yasak'ın da bulunduğu 8 sanık benzer suçlardan ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 3 yıl 9 aydan 10 yıl 6 aya kadar hapis, 9 kişi de 6 aydan 5 yıla kadar "suçluya kayırma" suçundan, Batuhan Aldatmaz'ın ise "suçluya kayırma" ve "suç delillerini yok etme, saklama veya değiştirme" suçlarından 1 yıldan 10 yıla kadar hapsi isteniyor.


ece-erken-durusma-salonunu-terk-etti