MHP Başkanı Bahçelinin Bursaspor-Amedspor maçı yorumları!

Bursaspor-Amedspor maçında yaşanan olaylarla ilgili konuşan Bahçeli, Bizim için Amed diye bir yer yok, Amedspordan bahsetmek mümkün olmayacak. Bursaspor taraftarlarını selamlıyorum.

MHP Başkanı Bahçelinin Bursaspor-Amedspor maçı yorumları!
MHP Başkanı Bahçelinin Bursaspor-Amedspor maçı yorumları!
MHP Başkanı Bahçelinin Bursaspor-Amedspor maçı yorumları!


MHP lideri Devlet Bahçeli, Millet İttifakı'nın son dönemdeki tartışmaları için "Kazanamaz dediği Cumhurbaşkanlığı adayıyla yan yana olmak nedir, ilkesiz değil mi? Bahçeli, "Bizim için Amed diye bir yer yok, Amedspor'dan bahsetmek mümkün olmayacak. Bursaspor taraftarlarını selamlıyorum."

MHP Lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin konuşmasından başlıklar:

mhp-baskani-bahcelinin-bursaspor-amedspor-maci-yorumlari

"Acımız, kaybımız ne kadar büyük olursa olsun, bunları hafifletecek ortak vicdan dimdik ayaktadır. Devlet, milletiyle birlikte mağduriyetlerin geniş etkisini aşmaya başlamış, çok ciddi mesafeler alınmıştır. Umutlar yeşermiştir. Bizim anlayışımıza göre insan candır, kandır, sütundur, candır.

Her bir insanımızın kalbi bir aydır deprem bölgesinde atıyor. 85 milyon kişi aynı duyguya hapsolmuş durumda. Hiçbir mazlumu sıkıntı ve zorluk içinde bırakmaya yetkim yok. Siyaseti kavgaya, kutuplaşmaya çeviren yel değirmenlerinin U dönüşlerine saygı duymayacağız. Cumhur İttifakı olarak Türk milletine özverili yüreğimizle sağa sola bakmadan hizmet etmeye devam edeceğiz. Diğerleri dedikodu değirmenine kapılacak, dağları geçeceğiz. Diğerleri polemik bataklığında boğuşacak, biz barışın, kardeşliğin manifestosunu yazacağız. Devletimiz tüm gücüyle depremde yaralanan vatandaşlarımızın yanındadır.

Yeni yapılacak konutların zemin kat +3 veya 4 katı geçemeyeceği açıklandı. 3 Mart Cuma günü Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bilim insanlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen Ulusal Risk Kalkanı toplantısı gelecek adına umut verici bir atılımdır. Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki 9 politika kurulunun 10'uncusu olarak Afet Politikaları Kurulu'nu takdirle karşılıyoruz.

Öncelikle deprem gerçeğini kabul ederek kalıcı ve radikal önlemler alarak dayanıklı yapılar inşa etmek vazgeçilmez hedefimizdir. 230 bin binada 645 bin bağımsız bölüm olduğu tespit edildiğinde yapılacak iş olduğu görülecektir. Cumhur İttifakı bu yıkımın üstesinden gelecek güçtedir.


"SEÇİM MÜZİĞİ KULLANMAYACAĞIZ"

mhp-baskani-bahcelinin-bursaspor-amedspor-maci-yorumlari

Seçim müziği kullanmayacağız, taşan heyecana itibar etmeyeceğiz, sağduyumuzu kullanacağız. Pozitif gündemle politikamızı ülke geneline yansıtacağız. Milletimizle her an ve her alanda iç içe olacağız. Cumhur İttifakını ülkenin her yerinde anlatmaya devam edeceğiz. Milliyetçilik sadece ağlamaklı, duygusal bir marş değildir.

Politikamızın ve siyasi hedeflerimizin uygulama alanı Türkiye'dir. Türk-İslam coğrafyalarımıza bakışımızın ağırlık merkezi Türkiye'dir. Ülkemiz güçlü olmazsa, insanımız ileri bir yaşam düzeyine erişemezse, ideallerimizin gerçekleşme şansı yoktur. Bizler, insanı merkeze alarak insan için yola çıkmış, devleti insanlara hizmet aracı olarak gören, insan-devlet, insan-millet ilişkisini demokrasi ile kurmuş kutlu bir davanın mensuplarıyız. Devletle, cumhuriyetle, milletle, ortak değerlerle, demokrasiyle hiçbir sorunumuz olmadı. Kanaatimizce tercihe göre yapılacak poliçe eksiktir.

Devletin bütünlüğüne ve temel değerlerine yönelik tehlikeler karşısında devletin nasıl korunması gerektiğini gösteren milliyetçi-idealist bir harekettir. Milletimiz için öngörülen tehlikelere karşı MHP'nin sonuna kadar direneceğini, gerekirse her türlü bedeli ödemeye hazır olacağını gönül rahatlığı ve inançla ifade ediyorum.


"TÜRKİYE'NİN ÇIKARLARI ESASTIR"

Cumhur İttifakı bir seçim ittifakı değildir. Türkiye'yi hedef alan iç ve dış düşmanlıklara karşı tarihsel birliğin adıdır. Türkiye'nin çıkarları esastır. Azmimiz, iş birliği ve ittifak kültürümüz, Türkiye'yi küresel bir güç, İslam aleminin tek umudu, dünya barış ve adaletinin teminatı yapacak 2053 ve 2071 vizyonlarının altyapısını oluşturacak ve 2023 hedeflerini gerçekleştirecektir.

Geleceğin yol haritası 14 Mayıs'ta netleşecek. Aziz Türk milleti nihai kararını sandıkta gösterecek. Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti'ni yeni yüzyıla kardeşlik ve kucaklaşma bağlarıyla taşıyacaktır.


"TÜRK-KÜRT KARDEŞLİĞİ"

Doğal afetlerin kaldıramadığı Türkiye'yi doğal olmayan çabalarla boyun eğdirmeye çalışan salgınları biliyoruz. Altı Sofra'nın içinden çıkılmaz bir krize girdiği günlerde Türk-Kürt kardeşliği ile oynayanların ateşle oynadığı ortadadır. 'Hükümet istifa' sloganları, karanlık bir planın ön hazırlıklarıdır. Milli duygularımızı karalamaya çalışıyor.

Toplumsal muhalefeti kışkırtanlar, yıkıcı bir dille çatışma ortamı oluşturmaya çalışanlar, kazdıkları kuyuya düşmekten kurtulamayacaklardır. Tribünlerde Türkiye kurulmadı. Herkes kararını vermeli. Şiddetli bir rüzgarla devrilecek.


"AMED DİYE BİR YER YOK"

mhp-baskani-bahcelinin-bursaspor-amedspor-maci-yorumlari

Geçtiğimiz hafta sonu Bursaspor ile Diyarbakırspor arasında oynanan maçtaki sallanan görsellerin sporun ahlakına ve doğasına aykırı olduğu herkes tarafından biliniyor. Kanaatimizce Amed diye bir yer yoktur, Amedspor'dan bahsetmek mümkün olmayacaktır. Bursaspor taraftarlarını selamlıyorum.

Bursa'da küçük bir azınlık olan terör destekçilerinin stadı kışkırtması ve yaşanan olayların Kürt asıllı kardeşlerimle ilişkilendirilmesi utanç vericidir. Türk-Kürt düşmanlığı tohumları ekmeye çalışan herkes, kesilmesi gereken bir çıbandır. Nasıl ki Bursa gözbebeğimizse, Diyarbakır da öyle.

Bin yıllık kardeşliğimizin heba olmasına izin vermemiz mümkün değil. Milli birlik ve kardeşlik mirasımıza sahip çıkamazsak bu coğrafyada geleceğimizi paylaşma arzusunu canlı tutmamız mümkün olmayacaktır. Devam eden tartışmalar devletimizin ve milletimizin bekasını etkileyecek konulardır. Bu konuda en büyük suçlu bölücü terör örgütüne şirin görünen alçak ittifaktır.

TFF'nin etkisiz ve aciz olduğu yönündeki yaygın kanıya kulak verilmelidir. Türk sporu dostluk ve kardeşlik vadisidir. Futbol sahalarından kaos çıkarmak bu milletin başına beladır.

Bu ülkenin başına gelenler, küçük siyasetten ve küçülmüş siyasetçilerden kaynaklanan bir gerçektir. İlkeli olmak, kendine sadık olmak demektir.


DEPREM BÖLGESİ

Milletimiz depremin enkazı ve feci sonuçlarıyla mücadele ederken, siyasi istismara başvurmak ve yıkıma devam etmek ihanetin tezahürüdür. Hatay'da bir hastanede jeneratör devreye girmediği için hastaların öldüğünü ve su bulunmadığını söyleyenler vicdansızların yüzleridir. Sayın Cumhurbaşkanımızla Elbistan'a yaptığımız ziyarette ortalığı karıştırmaya çalışan siyasi provokatörler hem ilkel hem de ilkesiz çetelerdir.

Bir yıldır değil bir günde Cumhurbaşkanını ilan edenler, ilkesizlerin canlı örneğidir. Bir yıl kumar masası, küçük hesaplar masası, noter masası diye çarpık ayaklı masayı önce devirip sonra tekrar oturanlar ilkesizlik örnekleridir. Kazanamam dediği cumhurbaşkanı adayına yakışan, ilkesizliğin rezaletinden başka ne? Masayı devirenlere sandalyeye oturtmak siyaset dışılığın çürümüş bir önerisi değil mi? Makam ve makam pazarlığıyla masaya oturan İP genel başkanı, söylediği sözlerle nasıl başa çıkacak? Türk siyaseti bu tip ilkesizlikleri ne görmüş ne de halletmiştir. Kim bir kez satarsa, yine satar.

Milletimiz ve Türkiye böyle muhalefeti hak etmiyor. Masaya oturamayanların 85 milyon kişiye hizmet edip siyasi duruş sergilemeleri nafile bir beklentidir.

MHP ve Cumhur İttifakı'nın varlığından rahatsız olanlar boştur. Kendimizi tanımıyorsak, rakibimizi de tanımıyoruz, başarısızlık kaderdir. Hem kendimizi hem de rakibimizi bilirsek başarı kaçınılmazdır. MHP'yi ve Cumhur İttifakını doğru anlayan ve doğru anlatan Türkiye sevdalıları her zaman olacaktır. Varlık sebebimizin milletimizin geleceği olduğunun bilincindeyiz.


DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Delilik, cinayet, katliam ve taciz olarak görülen zincirleme krizlerin varlığı, huzur bulmakta zorlanacağımızın işaretidir. Bu olayların bugüne kadar sizlerin ve yakınlarımızın başına gelmemiş olması, olmayacakları anlamına gelmez. Yarın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü anacağız. Kadın ve şiddetin yan yana getirilmesi skandaldır. Kadın deyince ne anlıyoruz? Kadın her şeyden önce bir insandır."