KKTC deprem bölgesine 100 iş makinesi ve kamyon gönderdi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgede arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden (KKTC) yola çıkan 100 adet ağır iş makinesi ve kamyon bugün öğlen saatlerinde İskenderuna ulaşması bekleniyor.

KKTC deprem bölgesine 100 iş makinesi ve kamyon gönderdi


Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgede arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) yola çıkan 100 adet ağır iş makinesi ve kamyon bugün öğlen saatlerinde İskenderun'a ulaşması bekleniyor.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NDEN BİR YARDIM DAHA

KKTC'de 5 belediye, kamu ve özel şirket ve iş insanlarına ait vinç, ekskavatör, kova, dozer, kamyon, kamyon, petrol ve su tankerlerinden oluşan 100 araç Gazimağusa Limanı'ndan gemiye yüklenerek İskenderun Limanı'na hareket etti.

Geminin bugün öğle saatlerinde İskenderun Limanı'na ulaşması bekleniyor.

Başbakan Ünal Üstel, Gazimağusa'da gazetecilere yaptığı açıklamada, iş makinelerinin İskenderun'a ulaşmasının ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda depremden etkilenen illerde arama kurtarma çalışmalarına katılacaklarını, "Türkiye ile tam bir dayanışma içindeyiz." söz konusu.