Yetkililerle yapılan görüşmenin ardından Twitterın açılacağı açıklandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayanın Twitter yöneticileriyle yaptığı görüşmede, Twitterın dezenformasyonla mücadelede Türkiye ile daha fazla işbirliği yapma taahhüdü verildi.

Yetkililerle yapılan görüşmenin ardından Twitterın açılacağı açıklandı


Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'ın Twitter yöneticileriyle yaptığı görüşmede, Twitter'ın dezenformasyonla mücadelede Türkiye ile daha fazla işbirliği yapma taahhüdü verildi.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKAN YARDIMCISI ÖMER FATİH SAYAN'DAN AÇIKLAMA

Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter Küresel Devlet İlişkileri Başkanı John Hughes ve Twitter Türkiye Kamu Politikası Direktörü Ronan Costello ile bir araya gelerek Twitter'ın Dezenformasyon ve Dünyada İşlenen Suçlarla Etkin Mücadele Kanunu kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirdiğini bildirdi. İnternet. hatırlattı. Bakanlıktan verilen bilgiye göre Twitter yöneticileri, dezenformasyonla mücadele, asılsız ihbar ve yalan haberlerin önlenmesi ve sahte hesaplara karşı hızla harekete geçilmesi konularında Türkiye ile tam işbirliği yapma konusunda mutabık kaldı.

Toplantıda ayrıca Twitter yetkililerinin 5651 Sayılı Kanun kapsamında kişilik haklarını ihlal eden, kamu düzenini bozan, can ve mal güvenliğini tehlikeye atan paylaşımlara karşı atılacak adımlar konusunda daha duyarlı olacağı belirtildi.

Görüşmelerin ardından Twitter'a erişimin tamamen açılacağı bildirildi.