Deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kahramanmaraşın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğündeki deprem sonucu 10 ilimizde yıkılan binalarda arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.


Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğündeki deprem sonucu 10 ilimizde yıkılan binalarda arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

GÖÇÜK ALTLARINDA ARAMA VE KURTARMA

deprem-bolgelerinde-arama-kurtarma-calismalari-devam-ediyor

HATAY

Çok sayıda binanın yıkıldığı kent merkezi ve ilçelerde arama kurtarma çalışması yapmak üzere AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, polis, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Kent merkezinin yanı sıra Dörtyol ilçesine bağlı Numune Evler Mahallesi ve Reyhanlı Mahallesi'nde de ekiplerin arama kurtarma çalışmaları yıkılan binalarda sürüyor.

ADANA

Merkez Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi 81215. Sokak'ta yıkılan 16 katlı binada ekiplerin arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Enkazdan iki kişinin cesedi çıkarıldı.

Depremde 3 çocuğuyla birlikte apartmandan çıkan inşaat işçisi İsmail Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deprem anında hemen dışarı çıktıklarını söyledi.

Apartmandan bir kişinin de yaralandığını anlatan Tekin, "Apartmanda 16 daire vardı. Beyin sarsıntısı ile hemen dışarı çıktık. Bir kişi daha yaralandı. Diğerleri hep apartmanda kaldı." söz konusu.