Haluk Levent: AFAD ile görüşmeden malzeme, erzak gödermeyin!

AHBAP Genel Başkanı ve Şarkıcı Haluk Levent, vatandaşların afet bölgesine gönderdiği yardımların ulaşmadığı iddialarıyla ilgili konuştu. Yardım taşıyan bir TIRın bölgeye ulaşmadan erzakları dağıttığını anlatan Levent, Açılıp dağıtmaya başladılar. Adamlar daha Hataya gelmeden yardımlarını verdiler. O belaya bulaşmak istemiyorlar. arkadaşlar bilgi almadan yardım etmesinler, biz istemeden erzak göndermeyin, AFAD ile görüşmeden yardım göndermesinler dedi.

Haluk Levent: AFAD ile görüşmeden malzeme, erzak gödermeyin!
Haluk Levent: AFAD ile görüşmeden malzeme, erzak gödermeyin!


AHBAP Genel Başkanı ve Şarkıcı Haluk Levent, vatandaşların afet bölgesine gönderdiği yardımların ulaşmadığı iddialarıyla ilgili konuştu. Yardım taşıyan bir TIR'ın bölgeye ulaşmadan erzakları dağıttığını anlatan Levent, "Açılıp dağıtmaya başladılar. Adamlar daha Hatay'a gelmeden yardımlarını verdiler.

HALUK LEVENT DEPREM BÖLGESİNDE 

haluk-levent-afad-ile-gorusmeden-malzeme-erzak-godermeyin

Türkiye'yi etkisi altına alan depremden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Hatay'a yardım gelmediği iddiaları ve haberleri sosyal medyada gündem oldu. Binlerce kişi deprem bölgelerine gönderilen gıda yardımlarının Hatay'a ulaşmadığını iddia etti.

Konuyla ilgili çarpıcı bir açıklama yapan Haluk Levent, şunları söyledi:

haluk-levent-afad-ile-gorusmeden-malzeme-erzak-godermeyin

“Belen'den inerken bir tır gördük, başka bir tır yaklaşıyordu. Arkalarında yazılı yardım konvoyu var. Belen'den birkaç kişiyi aradılar. Açmaya başladılar. Arabada oturup bekledim. Adamlar yardımları Hatay'a gelmeden önce yapmışlar. Bu sıkıntıya girmek istemiyorlar. Bu yüzden arkadaşlar istemeden yardım etmemeli, yemek göndermemeli veya yardım etmemelidir. AFAD ve valilikle görüşmeden yardım göndermesinler.”