IMDb puanı en yüksek 10 film!

IMDb puanı en yüksek 10 film! En güncel haliyle IMDbnin en iyi 10 filmini sizler için derledik. İşte IMDb puanı en yüksek filmler sırasıyla...

IMDb puanı en yüksek 10 film!
IMDb puanı en yüksek 10 film!
IMDb puanı en yüksek 10 film!


IMDb puanı en yüksek 10 film! En güncel haliyle IMDb'nin en iyi 10 filmini sizler için derledik. İşte IMDb puanı en yüksek filmler sırasıyla...

IMDb'NİN EN İYİ 10 FİLMİ

imdb-puani-en-yuksek-10-film


10. BAŞLANGIÇ (2010)

İMDb PUANI: 8,8

FİLM'İN KONUSU

imdb-puani-en-yuksek-10-film

Dom Cobb yetenekli bir hırsızdır, tehlikeli çıkarma sanatında mutlak en iyisidir ve zihnin en savunmasız olduğu rüya halindeyken bilinçaltının derinliklerinden değerli sırları çalar. Cobb'un ender yeteneği, onu bu tehlikeli yeni kurumsal casusluk dünyasında imrenilen bir oyuncu yaptı, ama aynı zamanda onu uluslararası bir kaçak haline getirdi ve sevdiği her şeye mal oldu. Şimdi Cobb'a kefaret için bir şans sunuluyor. Son bir iş ona hayatını geri verebilirdi, ancak bunu ancak imkansızı, yani başlangıcı başarabilirse yapabilirdi. Kusursuz bir soygun yerine, Cobb ve uzman ekibi tersini yapmak zorundadır: Görevleri bir fikri çalmak değil, bir fikir yerleştirmektir. Başarılı olurlarsa, bu mükemmel bir suç olabilir. Ancak hiçbir dikkatli planlama veya uzmanlık ekibi, her hareketini tahmin ediyormuş gibi görünen tehlikeli düşmana hazırlayamaz. Sadece Cobb'un geldiğini görebileceği bir düşman.

9. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)

İMDb PUANI: 8,8

FİLM'İN KONUSU

imdb-puani-en-yuksek-10-film

Yüzyıllardır kayıp olduğu sanılan kadim bir Yüzük bulundu ve kaderin garip bir cilvesiyle Frodo adında küçük bir hobbit'e verildi. Gandalf, Yüzüğün aslında Karanlık Lord Sauron'un Tek Yüzüğü olduğunu keşfettiğinde, Frodo yüzüğü yok etmek için Çatlaklar'a destansı bir maceraya atılmalıdır. Ancak yalnız gitmez. Gandalf, elf Legolas, Cüce Gimli, Aragorn, Boromir ve üç Hobbit arkadaşı Merry, Pippin ve Samwise ona katıldı. Yüzük Kardeşliği dağların, karların, karanlığın, ormanların, nehirlerin ve ovaların arasından, her köşede kötülük ve tehlikeyle karşı karşıya kalarak gitmelidir. Tek Yüzük'ü yok etme arayışları, Kara Lord'un saltanatının sonu için tek umuttur.

8. Ucuz Roman (1994)

İMDb PUANI: 8,9

FİLM'İN KONUSU

imdb-puani-en-yuksek-10-film

Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) ve Vincent Vega (John Travolta), işverenleri mafya babası Marsellus Wallace'tan (Ving Rhames) çalınan bir valizi geri almaya giden iki tetikçidir. Wallace ayrıca Vincent'tan karısı Mia'yı (Uma Thurman) birkaç gün sonra Wallace şehir dışındayken dışarı çıkarmasını istedi. Butch Coolidge (Bruce Willis), dövüşünü kaybetmesi için Wallace tarafından para ödenen yaşlanan bir boksördür. Görünüşte ilgisiz bu insanların hayatları, bir dizi komik, tuhaf ve gereksiz olaydan oluşan bir şekilde birbirine örülmüştür.

7. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

İMDb PUANI: 9,0

FİLM'İN KONUSU

imdb-puani-en-yuksek-10-film

Orta Dünya'nın geleceğinin kontrolü için savaşan iyi ve kötü güçler arasındaki son karşılaşma. Frodo ve Sam, Tek Yüzüğü yok etme arayışlarında Mordor'a ulaşırken Aragorn, taş şehir Minas Tirith'te Sauron'un kötü ordusuna karşı iyi güçlerin başında yer alır.

6. 12 Öfkeli Adam (1957)

İMDb PUANI: 9,0

FİLM'İN KONUSU

imdb-puani-en-yuksek-10-film

Savunma ve iddia makamı dinlendi ve jüri, genç bir adamın babasını öldürmekten suçlu ya da masum olup olmadığına karar vermek için jüri odasına giriyor. Açık ve kapalı bir cinayet davası olarak başlayan şey, kısa sürede şüphe uyandıran ipuçlarının art arda sunulduğu bir dedektif hikayesine ve jüri üyelerinin her birinin dava, sanık VE birbirleri hakkındaki önyargılarının ve önyargılarının bir mini dramasına dönüşür. . Oyuna göre, tüm aksiyon jüri odası sahnesinde gerçekleşir.

5. Schindler'in Listesi (1993)

İMDb PUANI: 9,0

FİLM'İN KONUSU

imdb-puani-en-yuksek-10-film

Oskar Schindler kendini beğenmiş ve açgözlü bir Alman iş adamıdır ve barbar Alman Nazi hükümdarlığının ortasında fabrikasını Yahudiler için bir sığınağa çevirmek zorunda hissettiğinde beklenmedik bir insancıl haline gelir. Auschwitz toplama kampında yaklaşık 1100 Yahudiyi gaza boğulmaktan kurtarmayı başaran Oskar Schindler'in gerçek hikayesine dayanan film, hepimizin içindeki iyiliğin bir kanıtı.

4. Baba 2 (1974)

İMDb PUANI: 9,0

FİLM'İN KONUSU

imdb-puani-en-yuksek-10-film

Corleone suç ailesinin devam eden destanı, Sicilya'da ve 1910'ların New York'unda büyüyen genç bir Vito Corleone'nin hikayesini anlatıyor; ve 1950'lerde aile şirketini Las Vegas, Hollywood ve Küba'ya doğru genişletmeye çalışan Michael Corleone'yi takip ediyor.

3. Kara Şövalye (2008)

İMDb PUANI: 9,0

FİLM'İN KONUSU

imdb-puani-en-yuksek-10-film

Batman Başlıyor (2005) olaylarından sonraki bir yıl içinde geçen Batman, Teğmen James Gordon ve yeni Bölge Savcısı Harvey Dent, Gotham City'nin başına bela olan suçluları başarılı bir şekilde yakalamaya başlarlar, ta ki yalnızca "The Batman" olarak bilinen gizemli ve sadist bir suç dehası gelene kadar. Joker" Gotham'da ortaya çıkar ve yeni bir kaos dalgası yaratır. Batman'in Joker'e karşı mücadelesi son derece kişisel hale gelir ve onu "inandığı her şeyle yüzleşmeye" ve onu durdurmak için teknolojisini geliştirmeye zorlar. Bruce Wayne, Dent ve Rachel Dawes arasında bir aşk üçgeni gelişir.

2. Baba (1972)

İMDb PUANI: 9,2

FİLM'İN KONUSU

imdb-puani-en-yuksek-10-film

Vaftiz babası "Don" Vito Corleone, New York'taki Corleone mafya ailesinin başıdır. Kızının düğün etkinliğinde. Vito'nun en küçük oğlu ve 2. Dünya Savaşı denizcisi olan Michael da düğünde hazır. Michael, aile şirketinin bir parçası olmakla ilgilenmiyor gibi görünüyor. Vito güçlü bir adamdır ve ona saygı duyan herkese karşı naziktir, ancak saygı duymayanlara karşı acımasızdır. Ancak güçlü ve hain bir rakip uyuşturucu satmak istediğinde ve bunun için Don'un etkisine ihtiyaç duyduğunda, Vito bunu yapmayı reddeder. Ardından, Vito'nun solmakta olan eski değerleri ile yeni yöntemleri arasındaki çatışma, Michael'ın yapmakta en isteksiz olduğu şeyi yapmasına ve diğer tüm mafya ailelerine karşı Corleone ailesini parçalayabilecek bir mafya savaşı başlatmasına neden olabilir.

1. Esaretin Bedeli (1994)

İMDb PUANI: 9,3

FİLM'İN KONUSU

imdb-puani-en-yuksek-10-film

Eskiden başarılı bir bankacının, işlemediği bir suçtan suçlu bulunduktan sonra Shawshank'ın kasvetli hapishanesinde tutsak olarak yaşadıklarını anlatıyor. Film, adamın yeni, işkence dolu hayatıyla başa çıkmanın benzersiz yolunu anlatıyor; yol boyunca, en önemlisi Red adında bilge bir uzun süreli mahkum olan bir dizi mahkum arkadaşıyla arkadaş olur.